MENU

Forum - siatkówczak znowu

siatkówczak znowu

siatkówczak znowu

Witam. Mam synka 3,5 rocznego. W wieku ok 4 miesiąca zauwazyalm na zdjęciach białe refleksy w źrenicach. Nie miałam pojęcia co moze być tego powodem. Dopiero rok temu natknęłam sie w necie na temat białego refleksu w oczach i popędziłam z synkiem do okulisty. Okulista w przychodni zbadał dno oka, ostrość wzroku i stwierdził że ok. Jednak nie dało mi to spokoju i w marcu ubiegłego roku pojechałam z synkiem do Kliniki okulistycznej w Katowicach. Od białego rana aż do późnego popołudnia spędzilismy czas w przychodni (tylu pacjentów, taki tłok). Po badaniu dna oka, usg gałek ocznych i badaniu ostrości wzroku lekarka stwierdziła, ze Kubuś ma zdrowe oczka. Potem ciągle jakimś cudem wpadałam na artykuły o siatkówczaku albo na dzieci chore na niego. Znowu zaczęłam sie martwić, ponownie we wrzeniu posżłam do okulisty sprawdzić wzrok. Ten okulista pierwszy stwierdził ze z oczkami ok i zapytał kiedy pierwszy raz zobaczyłam te refleksy. Powiedział ze do tego czasu już by dawno zdiagnozowano siatkówczaka. NADAL SIE MARTWIE KEIDY PATRZE NA ZDJĘCIA. Poradzcie co mogę zrobic? krk? waw teraz?

nigdy sobie nie wybacze jeśli zaniedbam zdrowie mojego synka. muszę mieć 200% pewnosć ze to nie siatkówczak.

pozdrawiam 

siatkówczak znowu

Witaj, biała źrenica rzeczywiście nie zawsze musi oznaczac siatkówczaka lecz napewno nie jest to normalne, wydaje mi się, że istotne jest czy ten reflleks występuje tylko na zdjęciach czy "gołym" okiem potrafisz zauważyć, ze coś jest nie tak. Przyczyną białego refleksu w oku mojej córki było PHPV i zaćma wrodzona. U nas zwykły okulista też na początku nic nie widział ale wkońcu dał skierowanie do Centrum Zdrowia Dziecka gddzie przedewszystkim wykluczono siatkówczaka zaś niestety zdiagnozowana PHPV. To dość, żadka choroba i lekarze kompletnie się na niej nie znają. Znam takich okulistów którzy jak mówiłam, ze córka ma PHPV patrzyli na mnie jakbym mówiła po chińsku.

 

Moim zdaniem powinnaś jak najszybciej pojechać do Centrum Zdrowia Dziecka.  Gdybyś miała jakieś pytania pisz na @ patrycj.a.1234@gazeta.pl 

 

Pozdrawiam

siatkówczak znowu

witajcie,

 

Jesteśmy po wizycie z CZD w Katowicach. Kubuś nie ma wady wzroku, widzenie przestrzenne prawidłowe, ostrość również, dno oka bez zmian. Pani doktor powiedziała, że dobrze ze zwróciłam na to uwagę i dla mojej spokojności mamy przyjechać ponownie na kontrole za 3 miesiące. Powiedziała, że źrenice nie powinny wychodzić białe na zdjeciach lecz czerwone, może to wina ustawień aparatu.....mam obserwować póki co, nie widzi nic niepokojacego. Jestem bardzo szczesliwa. pozdrawiam

siatkówczak znowu

To fantastyczna wiadomość, bardzo się cieszę, że wszystko jest ok. z oczkami. Obserwujcie w takim razie, choć nie wydaje mi się, że jest taka potrzeba skoro wszystko jest ok. Sprawdźcie jak wychodzą oczka na innym oparacie, tak z ciekawości, gdyby okazało się, że poprawnie to niepotrzebnie "najedliście" się tylko strachu. Ale cóż i tak najważniejsze jest, że wszystko dobrze.

 Pozdrawiam serdecznie

siatkówczak znowu

Moi drodzy mam pytanie czy ktoś z was może udzielić porady. U dziecka mojej znajomej na jednym ale to tylko na jednym zdjęciu zwróciłem uwagę że jedno oczko jej synka jest złote a drugie czerwone. Kiedyś gdzieś natknąłem się na temat siatkówczaka. Nie chcę nikogo straszyć i robić jakąś tam z tego "sensacje" czy ktoś kto ma troszkę wiedzy na ten temat mógłby spojrzeć na to zdjęcie i powiedzieć czy powinno sie tym zainteresować?  

siatkówczak znowu

pewnie:)

Re: siatkówczak znowu


kasiakapelak:
pewnie:)
 
Ja nie znam tematu. Proszę mnie dobrze zrozumieć nie chcę siać paniki bo mogę kogoś nie potrzebnie wystraszyć chciałbym wysłać komuś te zdjęcie kto ma jakakolwiek wiedzę na ten temat i usłyszeć że to tylko ustawienia aparatu. Mnie to zaniepokoiło troszkę. 

 

 

siatkówczak znowu

Może nie w formie że to nowotwór, ale jeżeli dziecko na kilku zdjęciach ma jedno oko złote a drugie czerwone, to możesz w poważny sposób powiedzieć, żeby zgłosili się do okulisty. A jak nie chcą to chociaż niech powiedzą to pediatrze. mogą pokazać też zdjęcie, nie ma gwarancji że pediatra nie zignoruje objawu bo niestety tak często się zdarza.

siatkówczak znowu

Na jednym zdjęciu te oczko jest złote i to w młodszym wieku na wszystkich innych jest ok. Tyle że to jedno jest robione tak z bliska bardzo wyraźne i oczka patrzą w jednym kierunku no dziwne troszkę.

siatkówczak znowu

Jejku ebik najmocniej przepraszam, ja nie miałam zamiaru straszyć. A moje pewnie było tylko, że możesz pokazać zdjęcie. Przepraszam jeszcze raz ale chodziło mi tylko o zdjęcie. Teraz to czytam i widzę jak to mogłaś odebrać

Re: siatkówczak znowu


kasiakapelak:
Jejku ebik najmocniej przepraszam, ja nie miałam zamiaru straszyć. A moje pewnie było tylko, że możesz pokazać zdjęcie. Przepraszam jeszcze raz ale chodziło mi tylko o zdjęcie. Teraz to czytam i widzę jak to mogłaś odebrać
 
Nic się nie stało ;) Nie chcę wklejać zdjęcia na forum ale mógłbym przesłać je mailem. Tutaj chyba nie ma opcji wiadomość prywatnych więc prosiłbym o maila na jakusek@op.pl tak żebym mógł wysłać zdjęcie.

 

 

siatkówczak????

Witam, znalazłem to forum przypadkiem.Zarejestrowałem się tu w celu wyjaśnienia niepokojącego mnie zjawiska. Mam 25 lat i ten sam efekt na zdjęciach z flashem, który państwo tu opisujecie. Jedno oko czerwone, a drugie białe czasem biało złote. Efekt ten obserwuje od około 10 lat czy to możliwe żebym miał raka??Przez 10 lat nic by się nie stało i było by to prawie jednakowej wielkości? Na lewym oku mam tą biała plamę na zdjęciach. Gorzej też widzę na to lewe oko(tak samo ma mój ojciec i dziadek że gorzej widzą) mam na nim wadę -0.5 lub trochę większą, i widzę trochę mniej ostro.

Spotkał się ktoś z takim czymś? Przeczytałem to forum i się zaniepokoiłem co mi jest. Za jakiś tydzień pójdę do okulisty ale chciałbym się czegoś wcześniej dowiedzieć. Bardzo proszę o odp. Pozdrawiam

siatkówczak znowu

Siatkówczak jest choroba dzieci małych max do lat 5. Jeżeli masz takie objawy to może być pozostałość z przejścia siatkówczaka w wieku dziecięcym i bardzo rzadko zdarzająca się samoistna regresja. Najlepiej iść do okulisty i poprosić o badanie dna oka.

siatkówczak znowu

Hm z tego co wiem to na pewno nie miałem tej choroby,nie przeszła by przecież sama? Możliwe ze to odbija się światło od od rozwarstwionej siatkówki? Jakieś 10 lat temu miałem robione badania dna oka i było ok.Nic mnie nie boli tylko widzę trochę mniej wyraźnie na to oko.Mam jakąś tam wade wzroku. Czy to możliwe żeby to coś w moim oku rozwijało się tak powoli od 10 lat? No nic zrobię badania to się dowiem. Dziękuję za odpowiedź, która mnie uspokoiła.

siatkówczak znowu

Czasem guz siatkówczaka sam się cofa i to się nazywa samoistną regresją. I osoby najczęściej dorosłe dowiadują się o tym, że przeszły siatkówczaka po badaniu dna oka. 

 

siatkówczak znowu

Czyli może mi coś grozić jeśli chodzi o siatkówczaka?Z tego co wyczytałem to ten refleks mogę mieć przez zaćmę lub od czegoś związanego z tarczą oka..? U okulisty się dowiem co dokładnie mi jest.Dodam jeszcze że u mnie refleks pojawia się nie tylko w samej źrenicy a na całej tęczówce.Ale różnie z tym bywa. Mam nadzieję że nic bardzo poważnego.Pozdrawiam

siatkówczak znowu

Witam jestem mamą 15 msc Stasia od roku na filmach robionych smartfonem moje dziecko czasem ma swiecace oczy oba nie źrenice a cale oczy byłam już u 3 okulistów dno oka robione 2 razy usg raz wszystko ok oni twierdzą że synek ma poprostu odbicie swiatla z lampy tel i zyrandola np bo te swiecenie jest z zawsze z daleka z bliska oczy albo krwistoczrwone albo nie ma odbicia żadnego okulista mówi ze z daleka światło może odbić się na bialo ważne ze z bliska i kiedy synek patrzy w kamerę nie ma białych refleksow .co o tym myślicie? ?