MENU

Forum - Zwolnienie lekarskie od okulisty

Zwolnienie lekarskie od okulisty

Zwolnienie lekarskie od okulisty

Witam :)

Mam pytanie, czy ktoś z was był na zwolnieniu lekarskim od okulisty w związku z ciągłym bólem oczu (widzącego i niewidzącego) a także z ciagłymi bólami głowy ?

Jeśli tak, to czy lekarz wypisując zwolnienie nie robił z tego tytułu żadnych pretensji ?

 

pozdrawiam :)

Zwolnienie lekarskie od okulisty

hej Gosia

Byłam na kilku zwolnieniach lekarskich od okulisty. U mnie ból gałki ocznej wiązał się z zaczerwienieniem gałki ocznej, światłowstręt, ból głowy. Nigdy sama nie prosiłam lekarza okulistę o wypisanie L4, zawsze sami to robili. Co więcej zawsze dostawałam szereg badań do wykonania aby ustalić przyczyny takiego stanu rzeczy. Bóle nie biorą się ot tak sobie, musi być przyczyna i należy ja wyeliminować.Zdarzało się również że to ja prosiłam aby takiego zwolnienia nie wypisywał mi lekarz okulista, nie chciałam przeginać w pracy.

Wydaje mi się że Twoim większym zmartwieniem jest fakt że boli a nie fakt strachu przed poproszeniem o zwolnienie.

Jeżeli źle się czujesz to marsz do lekarza, jeśli sam nie wpadnie na pomysł że oczy potrzebują odpocząć to sama to w prost zasugeruj. Jeżeli się spotkasz z odmową to jedyne co mogę Ci radzić to zmianę okulisty. 

Ja widzę na oboje oczu, więc wydaje mi się że dobry okulista Twój przypadek potraktuje bardzo poważnie tylko daj mu szansę.

Życzę zdrowia 

Asia 

Zwolnienie lekarskie od okulisty

Dziękuję Asiu :)

Za odpowiedź i podpowiedź. Moja sytuacja jest dość dziwna. Mam jaskrę w obydwu oczach (jedno oko straciłam właśnie przez późno wykrytą jaskrę), natomiast oko widzące ma dodatkowo róznego pochodzenia blizny i częściowe odwarstwianie się siatkówki. W pracy lekarz zakładu wystawił mi zaświadczenie o zakazie pracy przy komputerze (max do 4 godz) i w związku z tym zostałam odsunieta od swoich obowiązków z naciskiem, że chyba powinnam się zwolnić.

Pracuję w ksigowości i faktycznie charakter mojej pracy nie pozwala mi na tak krótki kontakt z kompem. Muszę iść na zwolnienie aby trochę przedłuzyć mój pobyt w pracy. Mam nadzieję, że lekarz to zrozumie i nie będzie robił z tego żadnych problemów.

Pozdrawiam Gosia :)

Zwolnienie lekarskie od okulisty

hej Gosia

To zmienia postać rzecz.

Nie ma sytuacji bez wyjścia - "pospolita" dewiza życiowa.

Mam parę pytań:

1. Ostra forma jaskry nastąpiła w trakcie pracy w zakładzie pracy w którym obecnie pracujesz? Czy zatrudniono Cię ze schorzeniami oczu? Czas pracy przy komputerze został ograniczony przez lekarza, jakiego ? orzecznik- lekarz medycyny pracy? 

2. Czy pracujesz w zakładzie "pracy chronionej "

3 czy przebywałaś na zwolnieniu lekarskim z powodu  jaskry dłużej niż 30 dni

Wiem że to są już dość prywatne pytanie, ale potrzebuję odpowiedzi żeby napisać Ci co masz dalej zrobić.

moje gadugadu - 1946602 jeśli niezręczni Ci będzie odpowiadać  na forum.

pozdrawiam

Asia