MENU

Forum - Proszę o pomoc

Proszę o pomoc

Proszę o pomoc

Witam serdecznie,

4 dni temu mój Tata przeszedł zabieg usunięcia oka. Wszystko goi się dobrze, ból powoli mija, jedynie opuchnięta jest jeszcze powieka. Niepokoi mnie, że Tata czuje nudności. W szpitalu po nie wstawał z łóżka nawet do posiłków, jadł z trudem na siedząco z powodu zawrotów głowy i nudności. Teraz jest w domu i bardzo dużo śpi i też mało wstaje. Tata przeszedł 7 operacji. W oku stwierdzono jaskrę wtórną. Nie reagującą na krople i zabiegi operacyjne. Po 7 operacji i zbiciu ciśnienia do 30 po dwóch tygodniach trafił znowu do szpitala z ciśnieniem 70. Po podaniu dożylnie leku na zbicie ciśnienia następnego dnia znowu trafił do szpitala z ciśnieniem 60. I tak przez 3 dni z rzędu. Oko nie reagowało już nawet na mannitol. Po pół roku walki oko zostało usunięte. Czuł mdłości z powodu bólu głowy i  wysokiego ciśnienia śródgałkowego ale nie rozumiem dlaczego dalej je czuje. Martwi mnie to strasznie. Jest bardzo słaby, wycieńczony długą walką i ciągłymi szpitalami. Bardzo schudł. Robiliśmy badania krwi, wyniki były w miarę dobre. Czy po usunięciu oka ktoś z was czuł nudności? Jaki może być powód, może mi podpowiecie? Najlepiej byłoby położyć Tatę do szpitala na dogłębne badania ale jest w takim stanie psychicznym i fizycznym ,że to ostateczność. Nie chce słyszeć już o szpitalach. Jeśli nie będzie innego wyjścia to tak zrobimy. Szukam pomocy u was. Może ktoś z was po usunięciu oka też miał takie problemy? Proszę o pomoc

Ell

Proszę o pomoc

Witaj, może Cię trochę uspokoję. Twój tata jest zaledwie 4 dni po operacji-to dość krótko, może to jeszcze reakcja na narkozę, każdy organizm inaczej reaguje. Ja miałam nudności i wymioty przynajmniej przez cały następny dzień po operacji.

Co do zawrotów głowy... I u mnie one wystąpiły. Najsilniej odczuwałam je do ok tygodnia po zabiegu ale utrzymywały się ze słabnąca się tak chyba ok 3 tygodni.  Anestezjolog ani okulista nie wiedzieli dlaczego ale znajomy lekarz innej specjalności zasugerował, że przecież został przecięty a na pewno unieczynniony jeden z nerwów wzrokowych. Nawet jeśli wcześniej był on nieczynny to jakieś sygnały do mózgu mógł przesyłać a teraz to zostało odcięte i mózg może czuć się zdezorientowany. Być może rzeczywiście tak było, bo zauważyłam u siebie że kiedy to wszystko się uspokoiło to minęła mi też choroba lokomocyjna, która męczyła mnie od dziecka. Czyli rzeczywiście impulsy z oczu, nawet nieprawidłowe, istotnie wpływają na czynność ośrodka równowagi.Być może nudnosci wiążą się u Twojego taty właśnie z zawrotami głowy i opisaną wyżej sytuacją.

 

Ale lekarzem nie jestem, mogę posłużyć tylko swoim doświadczeniem wiec jeśli Cię to bardzo martwi, warto się skonsultować z lekarzem. Może okulistą lub anestezjologiemlub neurologiem lub chociaż lekarzem rodzinnym.

 

pozdrawiam

Proszę o pomoc

Bardzo dziękuję za odpowiedź, trochę mnie ona uspokoiła. W piątek mamy wizytę kontrolną więc porozmawiamy jeszcze z lekarzem. 

Jeszcze raz dziękuję 

 

 

 

Proszę o pomoc

Ja również po operacji nie mogłem dojść do siebie. Mdlałem i nie mogłem wstać i tak cały dzień. Dopiero następnego dnia poczułem się lepiej.