Coloboma Iris ( rozlana źrenica )

Witam WszystkichSuper

Krótko o mnie i moim schorzeniu:

Nazywam się Bruce i od urodzenia posiadam rozlaną źrenicę w prawym oku.Obecnie mam 18 lat i lewe oko 100% sprawne,ale prawe -2,0. Byłem u okulisty przed wyborem szkoły średniej i powiedziała,że w moim przypadku okulary nic nie pomogą,jedynie zahamują postęp pogarszania się wzroku.I od roku noszę okulary,gdy pracuję przy komputerze.Stwierdziła również,że operacja też nie jest możliwa,później udałem się do Lekarza Medycyny Pracy,bo do Technikum trzeba było mieć od niego jakiś świstek.Ten z kolei powiedział mi,że koniecznie są okulary fotochromoweNiezdecydowanie.Ja już nie wiem komu wierzyć,najpierw chciałem dowiedzieć się w internecie,a później udać się do obojętnie jakiej kliniki(choćby w Honolulu),żeby dowiedzieć się czy ta operacja jest albo czy będzie w przyszłości możliwa,ponieważ okropnie nurtuje mnie to,że nawet w okularach widzę na to prawe oko tak jak i bez nichTrzepię jęzorem,czyli nic nie pomagają!

Wiem,że operacje możliwe są chyba po 21 roku życia kiedy już oko nie jest już w fazie rozwoju.No ale 3 lata to już mogę jakoś się przemęczyć.Tylko o mojej chorobie jest mało w necie i wgl.mało ludzi spotkało się z czymś takim.