MENU

Forum - pytanie...

pytanie...

pytanie...

Czy ktos może wie;czy przy barwnikowym zwyrodnieniu siatkówki oka przeszczep zdrowej siatkówki przywraca wzrok?...będę wdzięczny za odpowiedż...pozdrawiam wszystkich...

pytanie...

 

 Widzę,że trudno dostać tu odpowiedż..zacznę inaczej mam dwoje dzieci z tą chorobą...córka 24 lata,mężatka,ma półroczne dziecko którego nie może zobaczyć,syn 19 lat widzi na 50%(ale to sie pogłębia)...ja mam zdrowe oczy i w życiu napatrzylem się już wystarczająco...gdy widzę moją córkę z wnuczką,moje serce pragnie się zatrzymać...TO TAKI BÓL !!! chcę oddać swoje siatkowki moim dzieciom...jak to można zrobić???PROSZĘ O POMOC !!!

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pytanie...

Sławku, gdyby ktoś znał odpowiedź to na pewno by Ci odpowiedział. A może  osoba która akurat coś wie na ten temat nie przeczytała jeszcze twojej wiadomosci. Ale w zasadzie-czemu nie zapytasz o to lekarza? Ja np. pierwszy raz słyszę o takiej chorobie i pojęcia nie mam zielonego czy siatkówkę można przeszczepiać. Słyszałam o przeszczepach rogówki.

Przykro mi z powodu Twoich dzieci.

pozdrawiam

 

pytanie...

Witaj, ja mysle podobnie jak vivian, nikt nie odpowiada, bo nikt nie umie na ten temat odpowiedziec.  Wielu z nas chcialoby pomoc, ale to chyba rola lekarzy, ktorych takich z powolania jest niewielu .

Mam nadzieje, ze gdzies zasiegniesz informacji i sprawy potocza sie pomyslnie, a gdybys potrzebowal porozmawiac, tak po prostu sie wygadac, to forum jest dobrym miejscem. 

pytanie...

 

 

            Dziekuje za zrozumienie i słowa otuchy...przepraszam za niecierpliwość..

pytanie...

Witam!  Ja osobiscie nigdy nie slyszalam o przszczepie siatkowek  kiedys w jakims serwisie informacyjnym na Trójce slyszalam o ekperymentalnych zabiegach  na myszach zwiazanych z komorkami swiatloczulymi obecnymi w siatkowkach oczu.

 

Polecam goraco Panu ksiązke pt. JEDNO OKO NA MAROKO  nie pamietam autora ale czlowiek ktory ja napisal choruje na retinopatie barwnikowa  opowiada o zmaganiu sie z choroba   cos wspanialego  odpisalam sobie do mojego sekretnego notesu jej fragmenty.  

Moze jest dostepna jako audiobook   Dla mnie jedna z najpiekniejszych ksiazek jakie w zyciu przeczytalam, a bylo tego sporo. 
Pana dzieciom zycze duzo sily i zdrowia i radosci mimo wszystko

pytanie...

 

            Dziekuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi i porady....a co do nazwy choroby to w przetłumaczeniu tj.Retinopatia barwnikowa...

      Ale pytanie ponawiam...."Czy ktoś gdzieś na świecie przeszczepia siatkówkę oka od zdrowego dawcy???

 

             Wszystkim życzę 100% widzenia...Przepraszam ale wiem co to znaczy !!!