MENU

Forum - pytanie o witrektomię

pytanie o witrektomię

pytanie o witrektomię

Witam serdecznie,

z pewnością są na forum osoby, które przeszły operację witrektomii i do was właśnie zwracam się z prośbą o podzielenie się uwagami bądź wskazówkami dotyczącymi tego zabiegu. Mój Tata miał pół roku temu usunięte jedno oko z powodu jaskry i wysokiego ciśnienia w gałce, którego nie dało się zbić. Walczymy o drugie oko. Z powodu cukrzycy w oku wciąż pękają naczynia, krew bardzo powoli się wchłania, w związku z tym Tata prawie nie widzi. Ponadto jest brzęk plamki żółtej.Najlepiej byłoby zrobić lasery na to oko ale z powodu dużej ilości krwi nie ma takiej możliwości. Na obrzęk plami stosuje się zastrzyki (nie podlegają refundacji przy cukrzycy) ale sytuacja jest ta sama jak przy laserach - krew w oku. Lekarze twierdzą, że witrektomia jest koniecznością. Boimy się poddać tej operacji. Tacie zostało jedno oko, na które bardzo słabo widzi ale jednak... 

Teraz pytanie - czy witrektomia w waszym przypadku dała pozytywne rezultaty? poprawiła widzenie? uratowała wzrok? jakie mogą być komplikacje? 

nas kierują do Lublina na tą operację, gdzie według was są najlepsi specjaliści w Polsce?

może ktoś jest w podobnej sytuacji i może coś nam podpowie, z lekarzami to różnie bywa....  

prawdopodobnie podobny temat już był na forum ale nie mogę nic znaleźć.

pozdrawiam

Ela  

 

pytanie o witrektomię

Masz rację Elu że podobny temat pojawił się na forum w wątku o odwarstwieniu siatkówki. Sama sporo pisałam na ten temat. Z pewnością każdy przypadek jest inny ale witrektomia jest zabiegiem który wykonuje się  jak już inne metody leczenia zawodzą. Jest to zabieg ostatniej szansy tak określają go lekarze. Jeśli chodzi o lekarzy to polecam Panią profesor Jolantę Oficjalską z Wrocławia. Wspaniały szczery człowiek i znakomity specjalista.

pytanie o witrektomię

Jeszcze małe sprostowanie wiele informacji na temat witrektomii pojawia się w wątku - olej silikonowy.

pytanie o witrektomię

Witaj...rzeczywiscie witrektomia w tym przypadku jest jedyna forma leczenia...daje najczesciej pozytywne rezultaty aczkolwiek w moim przypadku nie dala...widzialem duzo lepiej przed zabiegiem ale po zabiegu zostalo mi tylko poczucie swiatla...co nie zmienia faktu ze gdybym nie poddal sie zabiegowi napewno bylbym slepy....sadze ze tata powinien poddac sie zabiegowi...trzeba ratowac to co zostalo....powodzenia