MENU

Forum - niewyjasniony bol oka

niewyjasniony bol oka

niewyjasniony bol oka

Hejka,

Od paru miesiecy boli mnie oko, a ze jest to jedyne moje oko wiec problem dosc istotny dla mnie.

Bol obejmuje jakby cala galke oczna i czasem przenosi sie nawet w bol glowy. Zaczyna sie od czesci zaoczodolowo-skroniowej, a potem cala glowa. Przeciwbolwe leki niewiele daja (w zasadzie dopiero jak glowa boli).

Bol nasila sie w ciagu dnia. Rano prawie nie boli, a wieczorem to juz zasadniczo zawsze boli. Tak jakby byla zaleznosc od zmeczenia oka.

Oczywiscie jak pojawiaja sie dodatkowe czynniki (niska temperatura, jaskrawe swiatlo) bol narasta gwaltowniej.

Jestem pod opieka kliniki okulistycznej UJ na Kopernika (Krakow). Tam chodze na kontrole na onkologie (mam plamke w oku), a teraz takze do poradni jaskry, jako ze pojawily sie u mnie skoki cisnienia (rekord to 28).

Przez te kilka miesiecy biore non-stop cala baterie kropli do oka, ale udalo sie tylko (albo "az"?) obnizyc i ustabilizowac cisnienie w oku (ostanio bylo nawet 12).

Niestety leczenie nie ma wplywu na bol w oku. Do tej pory badalo mnie kilku (jesli nie kilkunastu) roznych okulistow z roznych specjalnosci i stopni naukowych. Nie znaleziono do tej pory przyczyny bolu.

Z dodatkowych badan - wykluczylem problemy neurologiczne (neurolog + MRI glowy) oraz laryngologiczne (zatoki - RTG + tomografia).

I teraz pytanie do Was - czy ktos z was moze mial podobny problem? A moze macie jakies pomysly co moglbym jescze sprawdzic?

A moze mozecie polecic jakiegos konkretnego okuliste? Jakis inny osrodek?

Ja juz trace nadzieje ... przez te bole mam utrudnione wykonywanie zawodu (informatyk), a i inne czynnosci sa problematyczne (nie wspominam juz, ze wieczorem to mam problem poczytac cos dzieciom przed spaniem :( )

niewyjasniony bol oka

Ja tak miewam (dokladnie w taki sam sposob jak to opisales). No i u mnie przyczyna jest jaskra (mam wrodzona). U mnie wlasnie bol nasila sie, gdy zbyt dlugo siedze przed kompem i gdy jestem przemeczona.

niewyjasniony bol oka

Wlasnie sie obawiam, czy to nie jaskra.

Aczkolwiek poza tymi skokami cisnienia w oku nie ma innych oznak. Pole widzenia mam niezmienione (porownanie z badaniem sprzed paru lat). No chyba, ze to bardzo wczesne stadium ...

Cos ci pomaga na te bole?

Ja obecnie biore: Azopt, Flucon, Nevanac i Tropicamid (ale to z powodu innej "okazji", ze tak powiem).

niewyjasniony bol oka

Pomaga mi odpoczynek i nie myslenie o tym (stres ma duzy wplyw na cisnienie w oczach gdy ma sie jaskre). Ja od 3 miesiecy biore Azopt 2x i Xalacom 1x. Wczesniej bralam Travatan, ale przy wypisie ze szpitala (w listopadzie mialam ewisceracje oka niewidzacego) okazalo sie, ze w tym na ktore widze jest za wysokie cisnienie (27) no i zmienili leki.

niewyjasniony bol oka

Tropicamid biore 2x dziennie, pozostale 3x.

Teraz jak sie zastanowilem to faktycznie - przy stresie bol sie nasila.

Ale jak w takim razie wyjasnic niskie cisnienie w oku przy jednoczesnym bolu? Jak ostatnio mi w poradni mierzyli to oko mnie bolalo a cisnienie bylo 12...

niewyjasniony bol oka

Moze to cisnienie Ci tak skacze? Mysle, ze trzeba byloby zrobic dobowy pomiar, zeby to zweryfikowac. A nie masz cukrzycy albo nadcisnienia tetniczego?

niewyjasniony bol oka

Cukrzycy nie mam.

Nadcisnienie lecze - na obecnych lekach nie wyskakuje ponad 140/90. Takze nie koreluje to z mierzonym cisnieniem w oku.

niewyjasniony bol oka

Mnie pomaga wlasnie polozyc sie w ciemnym pokoju :)

niewyjasniony bol oka

witam,ja tez mam bole oka widzacego,mialam robione badania w kierunku jaskry,bo oko stracilam wlasnie z powodu jaskry,a przy tej chorobie oko boli,ja zauwazylam ze boli jak jestem zmeczona i np jak sie zdenerwuje.Jaskra wykluczona w oku widzacym.

niewyjasniony bol oka

Spiesze z informacja, ze po ostatnich badaniach (m.in. OCT) w poradni doszli do wniosku, ze na 100% nie mam jaskry (tyle dobrze!). W zwiazku z tym odstawka wszystkich kropli. Mam rac teraz jedne kropelki, ale tez jakis czas tylko, a potm calkiem nic.

 

Niestety nie potrafia wytlumaczyc skad bole. Wg. nich oko nie jest zrodlem bo z nim wszstko w porzadku.

 Sugestie:

- bol fantomowy (bol wycietego oka?)

- zglosic sie do poradni leczenia bolu ...

 

Mowiac szczerze rece mi opadly :(

Oko boli, ze momentami patrzec nie dam rady, a nikt nie wie dlaczego boli bo wszystko wydaje sie byc ok. Paranoja jakas :(:(:(

niewyjasniony bol oka

Oko moze bolec przy migrenach, bólach głowy innego pochodzenia, stanach zapalnych zatok....

niewyjasniony bol oka

Te ewentualnosci mam wyeliminowane - bylem u laryngologa, robilem rentgena i tomografie zatok. Takze przyczyny neurologiczne, neurolog wykluczyl (robilem rezonans glowy)

niewyjasniony bol oka

No mam podobnie

W oku niewidzącym mam jaskrę ( lekarze stwierdzili że pourazowa po odwarstwieniu siatkówki) generalnie to oko nigdy nie bolało po prostu wzrok w nim zanikał.

Jak zaczęło boleć jakieś 3 miesiące temu, na pogotowiu stwierdzili b.wysokie ciśnienie i jaskrę zapisali krople

Teraz zaczyna boleć to widzące, jest lekko przekrwione, ból rozchodzi się na prawą stronę i policzek jest dość silny. Ciśnienie w normie - 14

Lekarz na pogotowiu stwierdził zapalenie spojówek i zapisał Tobradex, ból ustąpił na 2 dni i znów się pojawił. Generalnie to już chyba 3 raz. Obawiam się czy to nie jaskra chociaż mówią, że nie. Jakieś rady? Za 4 dni idę na kontrolę czy mam wymusić (bo chyba inaczej się nie da) na lekarzu jakieś dodatkowe badania?  

niewyjasniony bol oka

Magnus jak tam? Jakieś nowe wieści? Polepszyło się?

Bo mi okulista powiedział: albo zatoki, albo ząb leczony kanałowo, albo nerw trójdzielny głowy. Jaskrę wyklucza bo podobno ta bezciśnieniowa jest mało prawdopodobna mam teraz iść do laryngologa, neurologa i stomatologa:)

A boli codziennie i pomaga ketonal   

niewyjasniony bol oka

Też od jakiegoś czasu mnie oko (po operacji) boli... w zeszłym tygodniu 3 dni byłam na silnych przeciwbólowych. Pani dr z poradni siatkówkowej mnie ignoruje (chyba). Byłam prywatnie - sugestia (niepotwierdzona) że może to mieć związek z po operacyjnymi bólami mięśni, które w jakiś sposób nienaturalnie musiały być ruszane lub że to może mieć związek z moim niedociśnieniem ogólnym.