MENU

Forum - błona nasiatkówkowa

błona nasiatkówkowa

błona nasiatkówkowa

Witam, czy ktoś z Was miał lub ma? U mnie stwierdzono kilka miesiecy temu, operacja dopiero jak widzenie bardzo się pogorszy. Od kilku dni dużo słabiej widzę, mam zawroty głowy i czuję się, jakbym była podchmielona. Potrzebuję informacji i pomocy, jak sobie z tym radzić. Dziękuję, pozdrawiam! Asia

błona nasiatkówkowa

Witam ponownie,

 Chyba tylko ja mam problem z błoną na siatkówce... Gdyby jednak ktoś mnie nakierował na np jakąś literaturę w tym zakresie...w internecie nie znalazłam za dużo informacji:(

Pozdrawiam,

Asia 

błona nasiatkówkowa

witaj

 

między innymi mam błonę w oku prawym

 

nic nie widzę tym okiem brak soczewek  w obu oczach plus na prawym błona. Po zapaleniu nerwu też to prawe Byłem 2 razy w szpitalu ale u mnie z błoną nic nie zrobią

pisz co u Ciebie Trzymam kciuki pisz

błona nasiatkówkowa

Witam, odpisałam Ci na maila. U mnie bez zmian, a w zasadzie chyba trochę gorzej widzę, pojde do lekarza, sprawdze grubosc blony i zrobie OCT. Jak sie bedzie pogarszac, podobno konieczna operacja, jesli nie, pozostaje czekac. Co zrobic, by sie nie pogarszalo?

błona nasiatkówkowa

witam, niecały miesiąc temu dowiedziałam się, że na lewym oku mam błonę nasiatkówkową niewiadomego pochodzenia...mam 33 lata i mój przypadek wielu lekarzy mocno zadziwił...mnie również, zwłaszcza ,że nigdy nie miałam problemów ze wzrokiem;(...jest to dla mnie duży szok...pole widzenia wynosi w tym momencie ok 5/16, lekarze mówią o witrektomi jako jedynym ratunku (Ci którzy są za) i jedynej możliwości...ostatnio jednak usłyszałam sporo odradzających głosów, a i przeglądanie informacji na temat witrektomii w internecie nie napawa optymizmem...czy jest ktoś po usunięciu błony? jakie były przyczyny się jej pojawienia u Was? u jakich specjalistów się konsultowaliście, proszę o namiary?

będę wdzięczna za wszelkie informacje,

pozdrawiam

Kasia

błona nasiatkówkowa

http://www.przegladokulistyczny.pl/bona_nasiatkwkowa

 

dla zainteresowanych tematem...

wszystkie osoby mające wiedze/przeżycia dot. błony nasiatkówkowej proszę o kontakt, również mailowy...

pozdr

błona nasiatkówkowa

http://www.przegladokulistyczny.pl/bona_nasiatkwkowa_w_praktyce_klinicznej

 

kolejne materiały dla zainteresowanych...

czekam na kontakt osoby z podobnym schorzeniem

Re: błona nasiatkówkowa

U mnie bez zmian, na razie się nie pogarsza, operację mi odradzali, bo podobno ryzykowna. No chyba, że bardzo pogarsza się Ci wzrok...


katharinaa:

http://www.przegladokulistyczny.pl/bona_nasiatkwkowa_w_praktyce_klinicznej

 

kolejne materiały dla zainteresowanych...

czekam na kontakt osoby z podobnym schorzeniem

 

 

błona nasiatkówkowa

Witam,

Wasze posty są dosyć stare ale tym bardziej ciekawi mnie wasza sytuacja. U mnie zdiagnozowano błonę kilka dni temu. Wadę mam ok. 4,75. Przede mną jeszcze konsultacja u dr Jacka Robaszkiewicza. 

Póki co usłyszałem, że mam odpuścić wysiłek fizyczny, a o samej przypadłości że się z reguły wolno rozwija. Jak to u was wygląda?, będę wdzięczny za odpowiedź. 

błona nasiatkówkowa

Witam,

U mnie również rozpoznano błonę nasiatkówkową w obu oczach. Oko prawe po odwarstwieniu siatkówki, które było leczone najpierw wgłobieniem, a potem witrektomią z podaniem oleju na trzy miesiące, wszczep soczewkowy i zaćma wtórna. Oko prawe po kilkukrotnej laseroterapii. Przyczyna: wysoka krótkowzroczność, przeszedłem już PVD (tylne odłączenie ciała szklistego) co było właśnie przyczyną przedarcia, które doprowadziło w prawym oku do całkowitego odwarstwienia.

Ze względu na inne zakłócenia widzenia, między innymi dużą ilość mętów, nie zauważam z powodu tej błony jakiegoś większego problemu w widzeniu w normalnym świetle, ale w półmroku, przy rozszerzonej źrenicy widzę jakby lekkie falowanie krawędzi obrazu od jednej strony. Miałem dziś panfundoskopię, dowiedziałem się, że to falowanie może być wywołane tą błoną (ale na 100% nie wiadomo), siatkówka jest przyłożona.

Pozdrawiam, Daniel (lat 46).