MENU

Forum - Operacja -usuniecie oka...

Operacja -usuniecie oka...

Operacja -usuniecie oka...

Proszę o pomoc... Od kilku tygodni zastanawiam się nad zgłoszeniem się na operacje usunięcia oka. Ból jest okropny a ja mam już coraz mniej sił na jakiekolwiek funkcjonowanie. Dlatego proszę o informacje, licząc na szybką odpowiedź.

A chcę zapytać o:

1. Ile się czeka na operacje po zgłoszeniu się do okulisty...?

2. Gdzie najlepiej dać się z operować.. (chodzi mi o miejsce i lekarza)?

3. Ile wyniosą mnie koszty takiego zabiegu i epiprotezy...

4. Długo się czeka na zagojenie pooperacyjne oczodołu ...?

5. Co was skłoniło do usunięcia oka, czy też ból okropnie rujnujący życie...

 

Wiem, być może jest gdzieś na którymś z forów to o co pytam poruszone... Ale obecnie mam ograniczony czas czytania bo oko zdrowe coś mi odmawia posłuszeństwa... Dlatego wybaczcie mi i napiszcie co wiecie... Czekam z niecierpliwością i z serca dzięki za każdą odpowiedź.

Operacja -usuniecie oka...

 

  Witaj,

  Wszystko zależy od tego czy są wskazania do usunięcia gałki ocznej.U mnie na przykład, oko było niewidzące od urodzenia i zanikało. W ostatnim czasie przed operacją także towarzyszył temu okropny ból. Wybrałam się więc prywatnie do okulisty. Ta skierowała mnie do poradni w szpitalu do swojego znajomego okulisty. On stwierdził, że jak najbardziej jest wskazanie do usunięcia gałki ocznej i wszczepienia implantu. Jeżeli jest to z przyczyn zdrowotnych i jest to pierwsza taka Twoja operacja to prawdopodobnie nie będziesz musiała za nią płacić.Wszystko powinien powiedzieć Ci lekarz. Ja czekałam na zabieg ok. 3 miesiące. U mnie trochę było komplikacji po operacji ponieważ spojówka na implancie rozłaziła się. Ale ostatecznie po około pół roku wszystko pozytywnie się zakończyło.Mam nadzieję, że u Ciebie będzie również wszystko dobrze. Pozdrawiam:)

Operacja -usuniecie oka...

Witaj, mieszkasz niedaleko Lublina, wiec mozesz sie tam udac. Wszyscy sa bardzo zadowoleni z doktora Haszcza, ktory tam operuje, ale podejrzewam, ze nie jest jedynym wszczepiajacym implanty.

20-079 Lublin, ul. Chmielna 1 tel. 081 532 61 49

Zadzwon tam i zapytaj, czy potrzebujesz skierowanie , bo do okulisty nie trzeba, moze uda Ci sie dostac tam to przychodni i tam Cie dalej pokieruja?

Najwazniejsze, czy zakwalifikuja Cie do usuniecia oka - jesli tak, to pojdzie z gorki. Za operacje na pewno nic nie zaplacisz, potem tylko wykonanie epiprotezy - bedziesz musiala doplacic roznice pomiedzy cena, ktora ma dana pracownia protez, a tym, co refunduje NFZ. O taka recepte - druk na epiproteze mozesz poprosic lekarza operujacego na wizycie kontrolnej po operacji, lub swojego okuliste.Z tym trzeba do oddzialu NFZ i z taka promesa mozna juz udac sie zrobic proteze . Troche skomplikowane, ale to niestety prawda :)

Oczodol goi sie roznie - od 3 tygodni, do nawet 8-9 tygodni. Co lekarz to inna szkola i raczej zalecaja zrobienie ostateczne epiprotezy pozniej, niz predzej. Wiaze sie to z tym, ze oczodol osiada, uspokaja sie po operacji i musi nabrac ostatecznego ksztaltu - niestety epiproteza refundowana jest raz na 5 lat ( ale mozna to obejsc, w przypadku, gdy nie jest dobra, lub potrzeba ja wymienic, czasem udaje sie ublagac NFZ. Dlatego dostaje sie na ten czas przejsciowy konformer lub epiproteze modelujaca ( pierwsze jest przezroczyste plastikowe, akrylowe lub szklane, drugie udaje proteze i zazwyczaj ma normalny wyglad oka, ale nie jest dopasowane, moze patrzec w zla strone itd. )

 

My nie mamy oczu z roznych powodow, jedni sami zdecydowali o usunieciu, inni mieli wypadki, choroby... Musisz to przedyskutowac z przynajmniej dwoma okulistami, aby miec niezalezne opinie. Takie jest moje zdanie.

 

Polecilam Lublin i doktora Haszcza, poniewaz nie mial on jeszcze zadnych zlych opinii. Jest rzeczowy, mily, i wali prosto z mostu - co jest swietne i zaoszczedza nam czas i rozczarowania. Niestety, jest bardzo zajety, wiec w przychodni ciezko go spotkac, ale warto sie naczekac.

Ktos chyba jeszcze dysponuje jego telefonem komorkowym, ja niestety juz go nie mam, nigdy sie nie gniewal jak sie do niego zadzwonilo z powaznym problemem.

Nie polecam Katowic i dr Jaworskiego - pelnoplatny zabieg, a opieki po zabiegu nie ma zadnej, a juz w szczegolnosci, kiedy robia sie komplikacje.

 

Ile sie czeka na operacje, niestety zalezy gdzie sie wybierzesz - to zalezy od szpitala itd. W Lublinie czeka sie dosc dlugo, ale nie znam lepszego miejsca na przeprowadzenie tego zabiegu.  Szczegolnie, ze jestes blisko. Ja jezdzilam tam z Poznania :) 

 

Pozdawiam ! 

Operacja -usuniecie oka...

Byłam u trzech okulistów jako dziecko u dr Zagórskiego z Lublina. W ostatnim czasie u jeszcze 3ch

 dr. Kęcika -(tu można było go znaleść -szpital Dzieciątka Jezus) - prywatnie Warszawa

dr Czop (obecnie stała moja okulistka i naprawdę znająca się na fachu}Biała Podlaska

i ostatniej pani nie pamiętam nazwiska.  Lublin

Tylko 2je z nich odradzało mi usunięcie gałki. Reszta (zważając na mój utrudniający mi funkcjonowanie ból oka ).

Czy jest osoba na forum, posiadająca telefon do dr Haszcza ból bardzo midokucza a nie chcę sugerować się opinią jednego lekarza.

Operacja -usuniecie oka...

hej napisz do mnie na meila martas6@tlen.pl to Ci podam 

Operacja -usuniecie oka...

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i powiem o dalszym przebiegu do którego dotarłam: byłam u pana dr. Haszcza... wspaniały człowiek... Powiedział mi, ze nie usuwałby mi oka-bo mam poczucia światła gdyby nie było bólu... Ale że z miesiąca na miesiąc jest coraz gorszy... Zgodzi się... Miałam być operowana w miesiącu (lipcu -sierpniu) ale że ból nie do zniesienia, doktor dał mi nowy termin 20 czerwca. Więc trzymajcie kciuki. A operacja będzie w Nałęczowie....

Operacja -usuniecie oka...

Jestem juz po operacji.

Operacja -usuniecie oka...

Witam,

Weronika_blue czy podasz mi jakieś namiary do siebie , mam problem z okiem i też zastanawiam się nad usunięciem, ale chciałbym podpytać  co nieco .