MENU

Forum - Zastawka Ahmeda

Zastawka Ahmeda

Zastawka Ahmeda

Witajcie,

Byłam dzisiaj na kontroli u okulisty. Ciśnienie znowu było wysokie (coś koło 40). Lekarz dał mi skierowanie na zabieg wszczepienia Zastawki Ahmeda. Teraz moje pytanie: na czym polega taki zabieg, ile on trwa i czy robi się go pod narkozą?
A może ktoś z Was miał taki zabieg? 

Zastawka Ahmeda

Zastawkę Ahmeda mam od 4 miesięcy. Na początku miałam niezłego stracha, bałam się bólu, zapalenia oka jak przy cyklofotokoagulacji ale zastawkę zniosłam dużo lepiej! Na początku widzi się gorzej, szwy wkurzają przez pierwsze tygodnie warto zaopatrzyć się w krople nawilżające albo Corneregel, STOSOWAĆ SIĘ DO ZALECEŃ LEKARZY, chodzić na kontrole, brać krople pooperacyjne, uważać na oko (uderzenia, urazy mogą być niebezpieczne!!!), uwarzać żeby woda się nie dostała do oka przez ok 1 mies, ja miałam lekkie bóle 2 miesiące, ale oku trzeba dać czas, to duża zmiana, zaufać lekarzom, najtrudniejsze: mieć cierpliwość i spokojnie czekać. Z tego co wiem to robią bez narkozy, 30 min ale u mnie było z narkozą z powodu silnego oczopląsu a lekarz wolał mieć spokój przy pracy i nie zrobić błędu. Pierwszą dobę ciśnienie znowu skoczyło powyżej 45, dostałam Diamox na 3 dni i Travatan do tego inne krople, przez 3 dni obserwacja, ciśnienie tylko 7, lekarze b. zadowoleni. Po 3 dniach 9 bez kropli na ciśnienie, po 3 tyg. 14 bez kropli. Wcześniej było 35-45 z 3xDiamox, Travatan, Lumigan. Niestety mam nietolerancję na Diamox i wszystkie beta-blokery, Xalantan i Xalacom powodują tak silne uczucie kamieni w oku że spać nie można. Toleruję tylko Travatan/Dorzolamid i Lumigan. 

Zastawka Ahmeda

Zostałam zakwalifikowana do takiej operacji. Strasznie sie boję bo moje lewe oko nie widzi a prawe czyta 0,125. Oczywiści operacja ma być na prawe oko.

Zastawka Ahmeda

Czy mógłby wypowiedzieć się ktoś kto ma już dłuższy czas zastawkę ahmeda? Chodzi mi o to czy działa tak samo dobrze jak na początku,czy po jakimś czasie ciśnienie wzrosło i potrzebne były dodatkowo krople? Prawdopodobnie czeka mnie taka zastawka ponieważ miałam trabekulektomie 4 lata temu i teraz krople już mi nie pomagają a dodatkowo biorę jeszcze diuramid. Powiedzieli mi lekarze że kolejną operacją będzie właśnie zastawka ahmeda i boję się czy to pomoże.

Zastawka Ahmeda

Cześć!! To już troche stary post ale odpisz bo może to pomóc komuś.

Mam zastawke od 2 lat. Działa świetnie. Wstawiono mi ją ze względu na atak jaskrowy ( ciśnienie 60). Mam jaskre wrodzoną i żyje z nią już od 18 lat

 Zastawka dała mi pewność że ciśniene nie bedzie skakać. Uprawiam sport i prowadze normalny tryb życia. Używam również kropli ale to dla tego że moja jaskra jest dość zaawansowana i bez kropli ni dało by się jej " ujażmić". Pozdrawiam;) 

 

  

Zastawka Ahmeda

Cześć!! To już troche stary post ale odpisz bo może to pomóc komuś.

Mam zastawke od 2 lat. Działa świetnie. Wstawiono mi ją ze względu na atak jaskrowy ( ciśnienie 60). Mam jaskre wrodzoną i żyje z nią już od 18 lat

 Zastawka dała mi pewność że ciśniene nie bedzie skakać. Uprawiam sport i prowadze normalny tryb życia. Używam również kropli ale to dla tego że moja jaskra jest dość zaawansowana i bez kropli ni dało by się jej " ujażmić". Pozdrawiam;)