MENU

Forum - Witam

Witam

Witam

Czy ktos z was mial retinopatie wczesniaków ale sie ta choroba cofneła?pozdrawiam

ROP: Retinopatia wcześniacza

Retinopatia wcześniacza może się cofnąć, chyba od stopnia 1 i 2, przy 3 trzeba monitorować ale tez chyb możne się cofnąć, cofa się także przy laserowaniach siatkówki ale myślę ze trzeba jednak obserwować oczy z ROP, laser znacznie polepsza sytuacje. Miałam 1szy laser w 2005 3 stopień ROP, rozdarcie. Lewe oko dostało nagle 5 stopień, całkowite odklejenie, 8 lat jest niewidome. Raz już chyba tu pisałam jak to się wszytko działo w wątku o "najlepszej" klinice okulistycznej w Katowicach. Mimo wszystko wciąż trzeba obserwować takie oblaserowane oko, 7 lat później kolejne poważne rozdarcie 3 stopień cały dol zaczął się odrywać, źle wyglądało ale zostało w porę zauważone, oblaserowano mi cały obwód siatkówki, straciłam trochę widzenia na obwodach ale wolałam stracić trochę widzenia obwodowego niż potem mieć powtórkę z rozrywki mam nadzieje ze to oblaserowanie wytrzyma jeszcze dłużej najlepiej na zawsze.

Z tego co wiem to największe ryzyko dla siatkówki jest do ok. 21 roku życia, do tego czasu oko rośnie. Potem to traktują jak wysoka krótkowzroczność, ryzyko jest potem największe podczas porodu.