MENU

Forum - Rozwarstwienie siatkówki/cysta

Rozwarstwienie siatkówki/cysta

Rozwarstwienie siatkówki/cysta

Witam

Jakiś czas temu zauważyłem że co jakiś czas widze malutkie iskierki/błyski pojawiające się na chwilę w polu widzenia. Dodatkowo pojawiły się męty, część taka ciemna.

Wizyta u okulisty i badanie wziernikiem albo przez pryzmat nic nie wskazały. 

Udałem się na USG do katedry chorób oczu WUM w Warszawie.

Wynik - w jednym oku w roku jakaś cysta na siatkówce w prawym rozwarstwienie od góry i odłączenie się ciałą szklistego. Wróciłem do okulisty i stwierdził że będzie to trzeba zabezpieczyć laserem żeby się sitakówka nie odwarstwiła. W takim wypadku udałem się do poradni porad siatkówki w szpitalu na lindleya, do doktora Rutkowskiego. Badanie wziernikiem znowu nic nie wykazało. Zrobiono mi USG - i okazuje się że oczy całkiem w porządku! To które USG było źle wykonane? Odesłano mnie z kwitkiem bo jestem rzekomo zdrowy, nawet nie zapisano mnie na kolejną wizytę.

 A mi ostatnio zaczęły pojawiać się białe plamy w rogu oka gdy gaśnie światło albo w jakiś inny sposób gwałtownie robi się ciemno. I te męty też jakby trochę wyraźniejsze, choćmoże mi sięwydaje. A kilka razy widziałem jak się ruszają, nie poruszają się w polu widzenia, ale wyginają jak robaki.

 Zrobiłem niedawno w klinice Mavit OCT siatkówki, ale to badanie nic nie wykazało.

 Powinienem teraz chyba znowu zrobić to usg żeby wreszcie się upewnić.

Czy możecie polecić mi jakiś sprawdzony zakład/klinike USG oczu?

Rozwarstwienie siatkówki/cysta

witam ja polecam prof Marek prost pan doktor przyjmuje prywatnie w Aninie dokladnie bada wzrok koszt wizyty 350 zl to bardzo dobry specjalista