renta

Witam.
Mam do was takie pytanie.

Mam 40 lat,jestem 12 lat po operacji katarakty, mam sztuczne soczewki i mam jeszcze inną wadę,astygmatyzm.

Proszę mi powiedzieć czy mi przysługuję jaka kol wiek renta(socjalna,niezdolność do pracy itp.)
I proszę mi powiedzieć czy ja po takiej operacji jestem pełnosprawna czy jednak niepełnosprawna?

Wiem,że bez okularów jestem nieużyteczna,widzę podwójnie.Po operacji widzę w okularach niby dobrze daleko,ale bez okularów nic nie widzę z bliska .Staram się nie prowadzić samochodu w nocy lub wieczorem,bo strasznie mnie rażą swiatła z naprzeciwka.Widzę jakąś poświatę od świateł z s amochodów. Kiedy próbuję wytłumaczyć co widzę i jak widzę zdrowej osobie ,to ona na mnie ze zdziwieniem patrzy ,jak by mogłaby, to powiedziała bym mi że ja jestem nie normalna. Na pewno mnie nie zrozumie osoba z dobrym wzrokiem o czym ja mówię. Na pewno ja nie jestem sama,na pewno ktoś kto ma takie same problemy widzi takie rzeczy jak ja.Tylko o tym się nie rozmawia na ulicy ze znajomymi i nie mam koło siebie takiej osoby,która by mi pomogła i mnie zrozumiała.Dla tego piszę tu,bo wiem że jestem jedną z was.

Jeżeli jestem jednak niepełnosprawna i  należy mi się coś,to proszę mi podpowiedzieć co ,i gdzie mam się udać w Anglii.Mieszkam od niedawna w Anglii i nie wiem jak to ugryść i do kąt się udać.