MENU

Forum - ryzykować?

ryzykować?

ryzykować?

Byłam niedawno na wizycie u okulistki która przeprowadzała witrektomie mojego oka i jak stwierdziła wszystko jest w porządku. Siatkówka przyklejona, zmętnienie soczewki niewielkie, ciśnienie w normie. Pod koniec września mam mieć jeszcze dodatkowo laser a w listopadzie chcą mi już usunąć olej silikonowy. i tu zaczyna się mój problem. Otóż mam możliwość wyjazdu do Japonii pod koniec października na trzy miesiące, wcześniej oleju usunąć mi nie mogą bo za wcześnie. Z okulistką o tym nie rozmawiałam, nie wiedziałam jak to powiedzieć. Co myślicie -zrezygnować z wyjazdu (dodam, że Japonia to moje wielkie marzenie) czy jechać a usunięcie oleju zostawić na marzec? Czy 3 miesiące dłużej z olejem może przynieść poważne konsekwencje? 

ryzykować?

jesli jest tak dobrze,to 3 czy6 miesiecy nie robi zadnej róznicy,natomiast wazne jest czy ty jedziesz czy lecisz,bo latac z olejem chyba nie bardzo wolno,co sie tyczy usunieca oleju to super ze jest tak dobrze ze mozna go usunąc,jedak z mojego doświadczenia-lekarze chętnie usuwają olej,ale często zdarza się ze twój własny płyn (ciało szkliste) jest za lekki i nastepuje powtórnie odwarstwienie(takie tam małe ryzyko),nie pisze zeby cie nastraszyć,ja miałam tak.,ty nie musisz,ja miałam 5 witrektomii,teraz mam olej od lipca 2010,lekarz mówi ze w moim przypadku do wymiany oleju dobrze byloby poczekać jakies 5 ,10 lat.

ryzykować?

Z olejem można latać samolotem, jak jest gaz w oku to nie wolno. Dawno miałaś witrektomie? Najlepiej spytaj się lekarki czy możesz lecieć. Ja bym oleju nie usuwała, czy ci on jakoś przeszkadza? Dobrze pelni swoja funkcje: trzyma siatkówkę na miejscu po usunieciu oleju siatkowka moze sie ponownie odwarstwić, ja bym tak nie ryzykowała.