MENU

Forum - Retinopatia wcześniacza

Retinopatia wcześniacza

Retinopatia wcześniacza

Witam,

 

Jestem osobą ,która widzi na jedno oko po retinopatii wcześniaczej ,dodatkowo mam jaskrę wtórną oraz nadciśnienie w oku,

Otóż mój problem polega na Tym ,że chore oko nie ma źrenicy i bardzo różni się od drugiego.

Próbowałem już pomocy wszędzie gdzie się da a mianowicie  chciałem mieć soczewkę albo epiprotezę,ale ... tu zaczęły się problemy.

Soczewka z oka wypada ponieważ oko chore jest niekształtne na tyle,że soczewka nie chce się w nim trzymać . Zaś Epiprotezę jak pojechałem do Krakowa i mi założyli to bardzo,źle to wyglądało . 

Oko jest zrogowaciałe i ma narosty ,dlatego Tyle problemów.

Znacie państwo jakieś namiary na jakiś dobrych specjalistów bądź kogoś kto wykonuje pod zamówienie soczewki bądź epiprotezy niestandardowe do tego typu przypadków nie musi być to konieczne w Polsce.

Czekam na odpowiedź 

Pozdrawiam

 

Retinopatia wcześniacza

mam z okiem identyczny problem, epiproteza nie zdaje niestety egzaminu, strasznie uwiera i gryzie, będę jeszcze co prawda próbował ją zakłądac ale nie jestem nastawiony optymistycznie, z soczewką jeszcze nie próbowałem, miałem dawniej soczewkę by zredukować nierówności na oku. epiproteza również Ci przeszkadzała ? może po prostu źle dopasowali ? 

Retinopatia wcześniacza

Witajcie,

ja też dołączam do klubu z retinopatią, jaskrą i nadciśnieniem - tylko że u mnie przez kilkanaście lat było w  ok. Pół roku temu ciśnienie zaczęło bardzo skakać i powodować ból. Jestem po kilku operacjach przeciwjaskrowych i jedyną rzeczą jaką mi pozostało jest usunięcie gałki ocznej, implantacja i epiproteza. Właśnie czekam na decyzję czy szpital stać na zakup implantu... 

Życzę powodzenia w próbach z epi:) 

Retinopatia wcześniacza