MENU

Forum - Zaćma wrodzona, 18 rok życia.

Zaćma wrodzona, 18 rok życia.

Zaćma wrodzona, 18 rok życia.

Witam.

 Chciałbym się zapytać, czy możliwe jest wyleczenie (operacyjne lub jakiekolwiek) zaćmy na prawym oku. Otóż, skończyłem niedawno 18 lat i zaczyna mi to przeszkadzać. Od kilkunastu lat (tj. od 6 roku życia, kiedy mi to zdiagnozowali) nic się nie pogorszyło, ani nie polepszyło. Czy jest szansa, żebym odzyskał dobry wzrok? Mam takie nieskryte marzenie, aby zostać maszynistą albo kimś z tego fachu, ale do tego potrzeba raczej wzrok jak żyleta. Akurat na lewym oku widzę świetnie, lecz drugie jest dręczone przez zaćmę wrodzoną. Proszę o jakieś rady: gdzie się z tym udać i co robić, żeby było za darmo, najlepiej z NFZ.

Zaćma wrodzona, 18 rok życia.

Witaj

Jestem w bardzo podobnej sytuacji. W wieku ok 2-3 lat zdiagnozowano u mnie zaćmę wrodzoną. W wieku 18 lat (w kwietniu b. r.) miałam operację na NFZ ( czekałam na nią 10 mieś.). Mimo, iż operował mnie znakomity lekarz operacja nie powiodła się. Stwierdzono u mnie nadwzroczność oka prawego. Powiedziano mi, że nie będę na to oko widzieć. Czekam jeszcze na wizytę u specjalisty. Co do Ciebie to są większe szanse na widzenie, niż były one u mnie,bo byłeś starszy kiedy Cię diagnozowano. Umów się na wizytę do okulisty, on da Ci skierowanie na badania w szpitalu, a tam z kolei dadzą Ci skierowanie na oddział. Mam nadzieję, że Ty będziesz widział, bo nikomu nie życzę takiego załamania, jakie przeszłam ja. Pozdrawiam i życzę Ci szczęśliwego załatwienia sprawy. :)

Zaćma wrodzona, 18 rok życia.

Ja urodziłam się z zaćma miałam operacje w wieku 3 lat która nic nie dała w wieku 15 lat uderzylam się w głowę z czego zrobiła się jaskra pourazowa miałam kilka operacji, które pomagały na chwileniestety padła decyzja ze trzeba usuwać,  miałam poczucie światka może z bliska coś tam zamazanego widzialam,lekarz dość znany z kliniki w Bydgoszczy nie pamiętam nazwiska powiedział ze tak czy siak czekaloby mnie usunięcie oka max dochodzilabym z nim do 30 roku życia,oko niewidzace zatrzymuje się w rozwoju z czasem pogarsza się jego wygląd wizualny.miałam wtedy 15 lat teraz mam 33 a wolałabym mieć usunięte teraz bo medycyna poszła na przód,wtedy tylko usunęli proteza i koniec, pusty oczodol tez się zniekdztalca, teraz są implanty, nie życzę Wam źle ale poprzez swoje doświadczenia się wypowiedzialam,obyscie nie musieli stanąć kiedyś przed tak trudna decyzja