MENU

Forum - Witam, niedowidzenie pomocy

Witam, niedowidzenie pomocy

Witam, niedowidzenie pomocy

Witam mam pytanie :) prawdopodobnie mam wade wz orku wrodzoną ale nikt wcześniej w rodzinie nie miał z tym problemów , mama twierdzi że to może byc spowodowane przez zaćmienie w 1996 roku miałem 3 lata bo w ten sam dzień poinformowałem mame że widze na lewe oko nie wyraźnie tak wtedy wydawało mi sie jak pajączki.Czy to ma jakis związek??

powiem tak w okularach oraz w soczewce twardej widze delitaknie lepiej ale dajej nie wyraźnie nie potrafie przeczytać nic kolory. wielkości są normalne tylko nie moge złapać ostrości tak jakby śnieżyło mi.

Utrudnia mi to bardzo życie zawodowe bo miałem plany być kierowcą zawodowym ,mam kurs na wózki widłowe ale nie moge pracować.. kursy spawania. praca w służbach mundurowych odpada.

 Co radzicie??? jest szansa operacji zeby chociaż  w połowie polepszyć wzrok. pieniądze nie grają roli za cenne godnego życia.. a nie pomiatania mną.

Witam, niedowidzenie pomocy

Witaj. Ja również mam niedowidzenie w jednym oku (prawym) wynosi ono około 70%. Mam okulary, jednak nie pomagają one mi za wiele, można powiedzieć wcale, soczewki kontaktowej też próbowałem - nic z tego, byłem już nawet w specjalistycznej klinice okulistycznej, jednak na razie nie mogą mi za wiele powiedzieć, bo jestem na operację jeszcze za młody, jednak przy naszej wadzie wzroku, nawet laserowa operacja oka na niewiele się zda, problem niedowidzenia nie tyle leży w oku co w mózgu - mózg do określonego roku życia uczy się patrzeć, nasz mózg nauczył się patrzeć właśnie w ten sposób i za wiele z tym już niestety nie zrobimy. 

 

Miałeś robione jakieś dokładniejsze badania okulistyczne ? Wiesz jakiego stopnia masz niedowiedzenie ? Czy pomimo niedowidzenia masz zachowane widzenie obuoczne ? Bo w moim przypadku, u okulisty na teście wortha wychodzi, że pomimo niedowidzenia widzenie obuoczne w jakimś stopniu jest zachowane, jednak o widzeniu trójwymiarowym oczywiście nie ma mowy.  

 

Witam, niedowidzenie pomocy

Do dawid:

A co zdiagnozował okulista - bo inaczej to można sobie tylko pogdybać. A z tym zaćmieniem to pojechałeś :))))

Pozdrawiam

Witam, niedowidzenie pomocy

Nie za wiele masz pojęcia także nie potrzebny ten Twój komentarz.

Witam, niedowidzenie pomocy

A.co mial ci napisac

Zadajesz pytanie na ktore nikt nie odpowie,do dobrego okulisty idz i u niego rozwiej swoje problemy

On napewno cos madrzejszego powie