MENU

Forum - trzesacy się punkt w oku

trzesacy się punkt w oku

trzesacy się punkt w oku

Od 2 tygodni widzę coś dziwnego - w jednym miejscu w oku trochę z lewej strony jest taki punkt, który mi się trzęsie, skacze z zawrotną szybkością. Czasem jest przezroczysty a czasem swieci na żółto. Trwa to non stop, nawet gdy idę spać i zamykam oczy to go widzę. Być może ten punkt miga ale to chodzi w takim tempie że mój wzrok wychwytuje to jako stale obecne nie znikajace coś co się trzęsie. Oprócz tego ostatnio 3 razy było tak, że nieruchomy przedmiot widziałam jako drgajacy przez moment, ruszajacy się. Wzrok mi się nie pogarsza, wręcz czytam od niedawna 1 linijke więcej z tablic okulistycznych, sprawdzam to codziennie. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?

trzesacy się punkt w oku

Hej,

Jeżeli okulista nic w oku nie widzi,  to może jakieś problemy z ukrwieniem mózgu, ew. problem z nerwem wzrokowym. Możesz zrobić sobie rezonans z opcją angio, do tego przepływy tętnic  doprowadzających krew do mózgu - badanie dopplerowskie).Jeżeli nic nie wykażą, a dalej będzie Cię to niepokoić, to możesz zrobić badania nerwu wzrokowego. Problem polega na tym, że wrażenia wzrokowe są bardzo "wyczulone" - nawet minimalne zaburzenia są odczuwane, a badania są OK. Ja miałem coś innego - drgania obrazu/ śnieżenie - badania wszystkie wyszły OK. Dopiero w necie znalazłem podobne przypadki i wyszło, że to raczej zaburzenia migrenowe (w głowa nie bolała mnie w ogóle). Całe szczęście mi przeszło.

Pozdrawiam

trzesacy się punkt w oku

Dziękuję za podpowiedź, w czwartek idę do neurologa to już wiem jak z nim rozmawiać :-)

Ją mam sporo oponiaków w głowie, które ostatnio trochę urosły więc to może to. Ale mam też ryzyko odklejenia się siatkówki i boję się czy to się w ten sposób nie objawia. A okulista dopiero za 2 tyg :\ 

trzesacy się punkt w oku

Może to nie jest najlepszy temat, ale nie znalazłam pasującego bardziej :)

Macie jakieś sposoby na drżącą powiekę? Piję wodę z magnezem, ale czasem problem wraca.

 

-------------------------------------------------

polecam kosmetyki profesjonalne

trzesacy się punkt w oku

możesz założyć nowy temat!

ja na drżącą powiekę też piję magnez i z reguły mi pomaga..