Czy samo usg oka wykryje siatkowczaka?

 Witam, zakladam nowy temat bo nie wiem czy ktos w ogole widzi mojego posta w temacie"siatkowczak?".

 Przeglądałam stare zdjęcia mojej córki. Moją uwagę zwróciło zdjęcie ze stycznia tego roku. Jedno oczko ma refleks tylko ciężko mi określic jego kolor, po przybliżeniu ten odblask wydaje się taki białawo srebrny jakby miała jakiś metal w oczku lub rtęć nie wiem, jest tam tez jakas kreska rowniotka jakby sie cos odbilo. Zdjęcie jest z 25 stycznia a 7 maja córka miała robione usg oka i nie wiem czy też nie czasem dno oka (wszystko to bylo robione z powodu szarej kropki na bialku oka i okazalo się nie groźne) okulistka kropila corce 3 razy oczko potem badała na takim aparacie do którego się brode i czoło przystawia potem taka lornetkę przystawiala i badała czy mała nie ma wady wzroku. Przepraszam za taki opis ale nie mam pojecia jak te urządzenia się nazywają. Czy takim przyrzadem mozna badac dno oka? Wszystko okazało się całkowicie w porządku i na usg nic nie wykryto. Moje pytanie jest takie czy jeżeli byłby to siatkowczak a nie zwykły odblask lampy błyskowej to czy usg by to wykryło? Czy do jego rozpoznania KONIECZNE jest badanie dna oka? Czy mogę być spokojna skoro usg bylo ok w 3,5 miesiąca po zrobieniu zdjęcia? Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale zdjęcie bylo robione naprzeciw bardzo jasnego okna z włączoną lampą błyskową córcia była naprzeciwko telewizora czy to wszystko może dało taki efekt metalicznego oczka? Jest to jedyne zdjecie ktore tak wyszlo ma ich porobionych mnostwo ale na zadnym juz nic takiego sie nie pojawilo. BARDZO PROSZĘ o opinie, pozdrawiam.