MENU

Forum - polski zwiazek niewidomych

polski zwiazek niewidomych

polski zwiazek niewidomych

Kochani czy ktoś nalezy do pzn??w czym pomaga pzn osobom niewidomym,niedowidzacym i tracacym wzrok?warto?prosze o opis swoich doswiadczen z pzn.pozdrawiam

polski zwiazek niewidomych

Ja byłem kiedyś członkiem PZN, tak naprawdę, to nie kożystałem z pomocy związku. Przez 4 lata tylko jeździłem płacić składki. Przez ten czas miałem ze 3 telefony od Nich czy nie chcę skożystać z jakichś kursów, przyjść na spotkanie apropos szukania pracy itp. Pozdrawiam!

polski zwiazek niewidomych

Nie bylo zadnych propozycji nt pomocy w zalatwieniu jakis srodkow pomocniczych?czegokolwiek?warto sie zapisywać??

polski zwiazek niewidomych

Powiem tak, może jakbym przy tym chodził i miałbym taką potrzebę to by była jakaś pomoc, ale ze strony związku (przynajmniej w moim przypadku) było tak jak napisałem

 

polski zwiazek niewidomych

PZN ma na celu zrzeszac osoby niewidome i slabowidzace, organizuja spotkania, wyjazdy po to, by aktywowac osoby, ktore spedzaja wiekszosc czasu w domu, by uswiadomic im, ze jest wiele osob z podobnymi problemami, dysfunkcjami. Poza tym legitymacja uprawnia do znizek przejazdowych i znizek podczas korzystania z kultury oraz innych miejsc aktywacji np basen. Warto podkreslic, iz przywileje dotycza osoby niepelnosprawnej jak i opiekuna :) pozdrawiam :) 

polski zwiazek niewidomych

PZN ma na celu zrzeszac osoby niewidome i slabowidzace, organizuja spotkania, wyjazdy po to, by aktywowac osoby, ktore spedzaja wiekszosc czasu w domu, by uswiadomic im, ze jest wiele osob z podobnymi problemami, dysfunkcjami. Poza tym legitymacja uprawnia do znizek przejazdowych i znizek podczas korzystania z kultury oraz innych miejsc aktywacji np basen. Warto podkreslic, iz przywileje dotycza osoby niepelnosprawnej jak i opiekuna :) pozdrawiam :) 

polski zwiazek niewidomych

Rozważałam taka opcje aby zapisać się do związku, ale zdecydowałam że nie ma sensu. Płacić im składki a oni bawią się za to. Znajoma mi opowiadała jak należała do związku to odniechciało mi sie być jego członkiem. Niczego człowiek się tam nie dowie. Zmowa milczenia. :(((

polski zwiazek niewidomych

Ja jestem w związku niewidomych od 30 lat i też za bardzo nie wiem po co. Fakt, jak byłam mała to były jakieś spotkania i prezenty np.na gwiazdkę i wyjazdy różne ale to było 20 lat temu. Jak jest teraz nie wiem bo jeżdżę tylko po to żeby zapłacić składki i chyba tak z przyzwyczajenia jestem w tym związku. Kilka lat temu pamiętam jak pani z PZN-u zadzwoniła i poinformowała mnie o programie "komputer dla homera" i to była przydatna informacja.

polski zwiazek niewidomych

Jeśli chidzi o zniżki od pzn to wcale nie trzeba być członkiem. Biała legitymacja z pcpr uopwaznia tak samo do zniżek a składek sie nie płaci.

polski zwiazek niewidomych

Do PZN można się zapisać jesli ktoś ma orzeczenie o niepełnosprawnościw stopniu umiarkowanym. jeśli nie ma orzeczenia lub ma orzeczenie w stopniu lekkim, to nie moze byc członkiem PZN. Jedyne co możemy zrobić, to możemy sobie sami utworzyc związek jednoocznych, wtedy byłaby możliwa wspólna walka o wszystkich, wspólne wyszukiwanie najlepszych lekarzy itp.

polski zwiazek niewidomych

A to jest bardzo dobry pomysł.

polski zwiazek niewidomych

Popieram. Ciekawy pomysł.

Może podyskutujmy o takim związku?  

polski zwiazek niewidomych

Ja jestem członkiem PZN.

Na podstawie legitymacji są zniżki na komunikację miejską i krajową.

Mam takie szczęście, że mój rodzimy podkarpacki związek był zawsze dosyć aktywny: do 16 roku życia dostawaliśmy paczki mikołajkowe i na dzień dziecka, w wakacje były organizowane wyjazdy w góry dla młodzieży, a nawet warsztaty muzyczne.

Na wyjazdach nawiązałam wiele przyjaźni, także mam bardzo pozytywne doświadczenia.