MENU

Forum -

mam pytanie...co grozi osobom po retinoblatomie?chodzi mi o to,czy moge uwazac sie za zdrowa czy cos moze mi sie przytrafic jeszcze...na co uwazac?z gory dzieki jesli ktos odpowie;)

Re:


Marta86:
mam pytanie...co grozi osobom po retinoblatomie?chodzi mi o to,czy moge uwazac sie za zdrowa czy cos moze mi sie przytrafic jeszcze...na co uwazac?z gory dzieki jesli ktos odpowie;)

 

Hej, ja jestem to tym paskudztwie i jeśli chodzi o stan zdrowia mój obecny to jestem okazem hehe narazie poza wyrostkiem nic zlego mnie nie spotkało i zbytnio nie uważam na siebie. A możesz bardziej sprcyzować swoje pytanie?

 

czy jest większe ryzyko powstania nowotworu jakiegoś i takie tam...

Martusia, to zależy od tego, czy ta cholera jest dziedziczna czy nie, przy dziedzicznej większe prawdopodobieństwo. Wejdź sobie na stronę w wikipedii o siatkówczaku, tam jest to nawet przystępnie napisane

Marta polecam opracowanie o siatkówczaku w Zakładce Publikacje - rzetelne i dostępnym językiem

dzięki;)wszystko już przeczytałam,ale i tak nie wiem czego unikać bardziej niż inni(np.solarium...)

Witaj

 

wydaje mi się, że spokojnie możesz korzystać z życia :)   ja właścwie robię wszystko solarium pływanie, wszelkie sporty, prowadzę samochód...

 

no kierowcą zawodowym nie możesz być i pewnie tokarki Ci nie pozwolą obsługiwać ;) a poza tym spokój i cieszenie się życiem :)

jeśli masz jakieś wątpliwości to pisz tutaj będziemy próbować rozwiewać

pozdrawiam