MENU

Forum - Choroby okulistyczne o podłożu genetycznym

Choroby okulistyczne o podłożu genetycznym

Choroby okulistyczne o podłożu genetycznym

Witam. Czy ktoś z Was orientuje się może, czy w Polsce jest jakiś ośrodek/lekarz/szpital, zajmujący się badaniami genetycznymi chorób oczu? Chodzi generalnie o to, że ja mam stwierdzony (na podstawie badania okulistycznego) Zespół Axenfelda - Riegera, który spowodował u mnie jaskrę wrodzoną i anomalie w budowie oka W zasadzie to jakoś szczególnie mnie to nigdy nie interesowało, ale niedawno stając na komisji lekarz orzecznik stwierdził, że skoro mam chorobę genetyczną to muszę ją mieć potwierdzoną badaniami genetycznymi. Byłam u jednego Pana genetyka we Wrocławiu, ale bezradnie rozłożył ręce twierdząc, że on pierwszy raz w ogóle słyszy o takiej chorobie i że w Polsce to się raczej nie wykonuje badań genetycznych schorzeń okulistycznych aczkolwiek pewien tego nie jest. Ja poszukując informacji na własną rękę znalazłam w google jedno laboratorium w Poznaniu, które wykonuje diagnostykę jednego z genów stwierdzających tą chorobę (a odpowiadają za nią jakieś 3 geny). Może ktoś z Was wie coś więcej w tym temacie? Pozdrawiam :-) 

Choroby okulistyczne o podłożu genetycznym

Witam. Ja też mam ten sam problem zdrowotny , tylko u mnie wykryto w 6 miesiącu życia tj 40 lat temu. Chętnie bym porozmawiała na ten temat z kimś co ma ten sam problem. Jeśli chcesz napisz na maila podam tam nr tel i myślę że będzie o czym rozmawiać. 

iryski@vp.pl