MENU

Forum - Jednoocznosc i astygmatyzm,potrzebuje pomocy i rady!

Jednoocznosc i astygmatyzm,potrzebuje pomocy i rady!

Jednoocznosc i astygmatyzm,potrzebuje pomocy i rady!

Witam.Zwracam sie do was z prośba odpowiedzi na moje pytanie.Wiec mam wade wzroku oka lewego,czyli jednocznosc oka lewego,a drugie oko to astygmatyzm z tego co wiem.nosze okulary od dziecka. mam pytanie forumowiczow czy mam szanse jaka kolwiek na rente? mam cieżka sytuacje.jestem bezrobotnym juz prawie,na dodatek choruje na nerwice,jest mi już ciezko.prosze o pomoc i podpowiedz o kroki jakie mam poczynic.mam juz bodajrze od 6 lat orzeczenie o niepełnosprawnosci w stopniu lekkim.

Jednoocznosc i astygmatyzm,potrzebuje pomocy i rady!


Witaj!Na to pytanie nikt twierdząco ci nie odpowie, dopóki sam nie spróbujesz. ZUS najczęściej uzdrawia i to poważniejsze przypadki. Ale pic polega na tym, na jakiego człowieka-orzecznika trafisz. Nie kazdy trzyma sie ich walniętych wytycznych.Radze stanąć na orzecznictwie pozarentowym, może podwyższą grupe, a wtedy łatwiej będzie z grupą o pracę. Każda historia choroby się liczy.Próbuj, to nic nie kosztuje.Ja również jestem jednooczna, wysoki astygmatyzm i pare dni temu podwyzszono mi z lekkiego na umiarkowany, chociaż mój okulista zanim wypełnił mi wniosek nagadał, ze jako choroba podstawowa to nie dostane grupy.Więc do dzieła!A nuż będziesz miał szczęście. 

Jednoocznosc i astygmatyzm,potrzebuje pomocy i rady!

Radzilabym Ci startowac z ta nerwica a  chorobe oka jako dodatek,tylko zeby Ci psychistra dobrze opisal zaswiadczenie ,teraz najlatwiej dostac co kolwiek na choroby psychiczne( bez urazy) 

Jednoocznosc i astygmatyzm,potrzebuje pomocy i rady!

Możesz się starać o orzeczenie o niepełnosprawności, ale możesz w ZUSie starać się o rentę socjalną, albo inną jeśli masz odpowiedni staż pracy. Tutaj na forum nikt Ci nie odpowie co uzyskasz, co dostaniesz, bo przepisy są płynne i zależy dużo od lekarza jak opisze, a także zależy jak ktoś zinterpretuje przepisy. Jeśli chodzi o rente socjalną, to tutaj nie tylko zdrowie decyduje, ale także wykształcenie. Musisz iśc do ZUSu i wziąć formularze i wszystkiego się dowiedzieć. Możesz też poszukać na internecie, komu przyznają taka rentę. Powodzenia!

Jednoocznosc i astygmatyzm,potrzebuje pomocy i rady!

Zapomniałam napisać, że orzeczenie można mieć nawet z trzech przyczyn, więc możesz się starać równocześnie o wpisanie obu przyczyn.