MENU

Forum - jaskra- proteza-Lublin

jaskra- proteza-Lublin

jaskra- proteza-Lublin

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowa na forum.

 Jestem jednooczna od dziecka, w wyniku wypadku. Później wdała się jaskra w tym oku. Leczenie polegało na obniżeniu ciśnienia i w sumie tyle. Byłam ostatnio u okulisty i zaproponowała mi protezę i że skieruje mnie do Lublina. Powiedziała bym się zapoznała z tym tematem i się do tego odniosła.. widać nie widzi już sensu mojego leczenia hm tak więc poczytałam o tym temacie i o lekarzach którzy się tym zajmują. Na tym forum najwięcej głosów jest za dr Haszczem..

i tu pojawia się problem.. 

Poszłam dziś po skierowanie i jakie było moje zdziwienie bo dostałam skierowanie nie do tej kliniki... Wydawało mi się że takich specjalistów jest niewielu a ja dostałam skierowanie do kliniki okulistycznej w Lublinie a nie do Centrum Medycznego Luxmed gdzie przyjmuje dr Haszcz. Nie wiem co teraz zrobić.. Czy w tej klinice jest jakiś lekarz typu dr Haszcz? Czy może powinnam iść do lekarza po drugie skierowanie tym razem do Luxmedu? 

Czy ktoś mógłby mi doradzić co zrobić?

 

jaskra- proteza-Lublin

Dobrze dostalas bo teb luxmed to prywatny gabinet dr tam przyjmuje i w szpitalu na Chmielnej sa przychodnie gdzie na kase chorych i jeszcze prywatnie w Naleczowie

jaskra- proteza-Lublin

Takze jedz tam i umow sie z zastrzezeniem ze chcesz do dr Haszcza bo moga wcisnac Cie do kogos innego,lub jak Cie stac to odzaluj i jedz prywatnie do tego luxmedu i tu i tu sa zapisy z tym ze w Lux....krotszy czas oczekiwania,pozdrawiam

jaskra- proteza-Lublin

Serdecznie dziękuje za radę:) teraz jestem spokojniejsza i przynajmniej wiem na czym stoję... Jeszcze raz dziękuję:)

jaskra- proteza-Lublin

Witaj

Również borykam się z jaskrą. Kiedy się u Ciebie wdała choroba? Straciłaś wzrok na skutek jaskry? 

jaskra- proteza-Lublin

Witaj:)

Wzrok w oku straciłam w wyniku urazu w dzieciństwie. jaskra wdała się kilka lat później  po części przez zaniedbanie a po części dlatego że znowu miałam pecha. Gdyby nie ona miałabym szanse na przeszczep a tak to musiałam leczyć jaskrę. A teraz po latach to już chyba nie widza dla mnie żadnego lekarstwa... A może nie będzie trzeba usuwać oka i tylko epi mi dadzą, by oko jakoś wyglądało hm pojadę do Lublina to się przekonam co powiedzą bo lekarz który mnie kierował nie za dużo chciał powiedzieć...

jaskra- proteza-Lublin

...ale leczyłaś jaskrę w niewidzącym już oku? Ja jeszcze coś widzę i też cały czas leczę...

jaskra- proteza-Lublin

Po wypadku nie widziałam na to oko, ale miałam poczucie światła dlatego mnie leczyli i dawali nadzieję na przeszczep. Później jak wdała się jaskra to już było coraz gorzej i juz tylko jaskrę leczyli, zbijali ciśnienie w oku i pilnowali by nie było przerzutu na zdrowe oko... W tej chwili już nie widzę zupełnie na to oko..

jaskra- proteza-Lublin

Rozumiem.

Dzięki za odpowiedź. Zmartwiłaś mnie, że może nastąpić przerzut na zdrowe oko.. Lekarze nic mi o tym nie mówili? Gdyby nie jaskra to miałabyś przeszczep rogówki?

jaskra- proteza-Lublin

Do tej pory leczyłam się w Katowicach i od początku jak wdała się jaskra to mówili że muszę się pilnować by nie było przerzutu na zdrowe. Że mam o siebie dbać i czuwać czy jakieś objawy nie występują. Przy jaskrze nie powinno sie pić np kawy i napojów gazowanych.. Wcześniej nim to się stało i miałam poczucie światła to dawali mi szansę na przeszczep, tylko mówili że muszę podrosnąć i że trudno jest o dawcę... A jak jest z Tobą?

jaskra- proteza-Lublin

Ja mam jaskrę po wypadku. Walczę z ciśnieniem które cały czas się waha.

Jeśli mogę zapytać, to po jakim czasie jaskra całkowicie zabrała Tobie wzrok?

Musisz mieć epi? Oko naprawdę tak źle wygląda? Ja mam zeza, ponieważ to oko niedowidzi i myślę jak poprawić ten defekt.

Może wymienimy się mailami? 

jaskra- proteza-Lublin

Ja mialam jaskre pourazowa na oku nie widzacym  kilka operacji a i tak to nic nie dalo i skonczylo sie usunieciem,oby u Was sie udalo 

jaskra- proteza-Lublin

Po tygodniu dzwonienia nareszcie dodzwoniłam się do Lublina i mam umówiona wizytę na kwiecień. Na razie na konsultację..

 Po wypadku przestałam widzieć i tylko zostało poczucie światła .. nie wiem ile minęło czasu kiedy i to znikło..

Nie jestem wyrocznia w tych sprawach i na pewno nie wiem wszystkiego więc do radzenia raczej się nie nadaję ;)  ale jeśli chcesz popisać to zapraszam:)

 

 

jaskra- proteza-Lublin

Witam ponownie..

Byłam już w Lublinie i mam termin operacji na koniec maja. A więc na operacje będę czekała krócej niż na konsultację;)

Ale nie o tym chciałam pisać. Będąc tam zapomniałam zapytać ile czasu trwa rekonwalescencja?  Musze uprzedzić pracodawcę ile nie będzie mnie w pracy i nie wiem co powiedzieć. Czy ktoś z tu obecnych mógłby  podpowiedzieć ile to mniej więcej trwa?

Pozdrawiam wszystkich:)