MENU

Forum - Jaskra wtórna po witrektomii

Jaskra wtórna po witrektomii

Jaskra wtórna po witrektomii

Witam

Pozdrawiam Wszystkich!

11.14 miałem witrektomię ponieważ po urazie miałem odwarstwienie siatkówki i otwór w plamce żółtej oka, po 2 tygodniach na wizycie kontrolnej lekarz zdiagnozował podwyższone ciśnienie i jaskrę wtórną, dostałem nowe leki (krople + tabletki na pierwsze 7 dni od wizyty). Ciśnienie teraz jest w normie (12-16). Na kolejnej wizycie miesiąc od pierwszej lekarz stwierdził, że siatkówka dobrze przylega i teraz mam czekać na drugą operację czyli wyciągnięcie oleju z oka, na pierwszej wizycie od operacji lekarz stwierdził że za ok 3 miesiące, teraz na tej drugiej wizycie inny lekarz stwierdził że za ok 6 miesięcy bo możemy stracić efekt jaki uzyskaliśmy. Za 3 tygodnie mam kolejną wizytę wiec będę wiedział więcej.

Czy ktoś z Was miał podobne powikłanie i jak to przełożyło się na końcowy efekt po wyciągnięciu oleju z oka.

 

Powiem Wam, że im więcej czytam na forum to mam więcej obaw. Aktualnie na operowane oko widzę przez mgłę, wcześniej po wypadku miałem czarną plamę w centralnym punkcie przez którą nic nie widziałem, teraz plama jest szara i prześwitująca i widzę więcej niż przed operacją więc jestem dobrej myśli.

 

Leczę się w UCK Gdańsk ale można spotkać tam różnych lekarzy, jedni podchodzą bardzo dobrze do pacjenta natomiast drugą wizytą i podejściem innego lekarza byłem nie zadowolony. W tym miejscu zapytam również jakie macie doświadczenia z tym szpitalem?

 

Jaskra wtórna po witrektomii

Hej,

 

Mam podobną sytuację.  w 2009roku miałam witrektomię i po pół roku wyjęcie oleju. Wzrok- wiadomo jest słaby ale po usunięciu oleju jeszcze kapkę się polepszył. Teraz minęło 6 lat i miałam nagły atak jaskry wtórnej jak się okazało.

Od miesiąca jestem na kroplach na jaskrę ale mam obawy czy ciśnienie się nie podniesie.... 

 Czasem pobolewa mnie głowa co oznacza wyższe ciśnienie. 

Na jaskrę leczę się "u siebie"  - a mój "lekarz wybawiciel" (od witrektomii) jest 200km od mojego miejsca zamieszkania. Właśnie w przyszłym tyg. wybieram się do niego na konsultację...

Czytałam pewne artykuły medyczne, że warto jest poddać się zabiegowi laserowemu który ma powiększyć Ujście płynów w oku i zmniejszy  ciśnienie na stałe.

 

zobaczymy - dam znać

 

Jaskra wtórna po witrektomii

Witajcie

u mnie jest jeszcze trochę inaczej, bo...

W 1996 roku miałam witrektomię oka lewego z podaniem oleju. Oko prawe już wtedy było bez poczucia światła, dlatego też ten olej mam nie usunięty do dzisiaj, bo to jedyne oko. Niestety od kilku miesięcy mam już tak podwyższone ciśnienie śródgałkowe, że prof. Nawrocki bardzo nalega na jego usuwanie. Biorę Cosopt, Alfagan, Rozaprost, Pilocarpinę i Diuramid a dzisiaj pomiar wykazał 50. Trudno mi podjąć decyzję o usuwaniu oleju, bo sam prof. mówi, że możliwe iż oślepnę już na stole, a z drugiej strony ślepnę od tego ciśnienia czyli jaskry wtórnej.

Znacie podobne przypadki? Jest tu ktoś po usunięciu oleju?

Pozdrawiam