MENU

Forum - Wrodzona zaćma Dobry Okulista

Wrodzona zaćma Dobry Okulista

Wrodzona zaćma Dobry Okulista

Witam mam 23 lata i miałem wrodzona zaćmę i miałem operacje jak milem 2 lata. Była wtedy mowa o wszczepieniu soczewki po ukończeniu  18 Lat.I mam Pytanie czy jest sens wszczepiania soczewki ? Jak na to oko co rzekomo nie widzę widzę kolory i obrazy bez żadnych szkieł a jak ze szkłem plus czy minus nie pamiętam 14 czy 16 widzę do 1-2 metry  dobrze  ale zakrytym okiem zdrowym. Czy ktoś się orientuje czy jest sens operowac tego oka. I  najważniejsze pytanie szukam dobrego okulisty zajmujący się zaćma i wszczepianiem soczewki w Małopolsce albo na Śląsku ktoś się morze orientuje ?  Jakiś dobry specjalista, Z miłym podejściem a nie Jak np W Katowicach na Ceglanej mała produkcja operacji i leczenia oczu to nie to co było kiedyś jakieś 15 lat temu. 

 Pozdrawiam Srokcza92

Wrodzona zaćma Dobry Okulista

Witaj

Mam 19 lat, również miałam zaćmę wrodzoną (w kwietniu ub roku miałam operację) mam wszczepioną soczewkę lecz widzę tak samo jak Ty (kolory, światło, trochę lepiej jak przysłonię drugie oko). Mnie to niewiele pomogło, praktycznie jak nie mogłam "wesprzeć"  się na tym oku, tak nadal nie mogę. Mną opiekował i opiekuje się okulista godny polecenia nazywa się Piotr Rusek przyjmuje w Gorlicach (woj. małopolskie) tylko, że leczyłam się u niego prywatnie (jest dość drogi ale wart tych pieniędzy). Życzę Ci pomyślności i zdrowia pozdrawiam :).

Wrodzona zaćma Dobry Okulista

A czy ktoś się orientuje czy da się soczewkę wszczepić z + albo –dioptrii? I jak to się nazywa i ile to kosztuje by nie nosic np. szkiel plus 14 tylko np. soczewke wszczepic plus 10 a potem szklo +4 np. czy da się coś takiego zrobić czy już jest taka technologia ? 

Wrodzona zaćma Dobry Okulista

Ponawiam pytanie czy ktoś zna dobrego Profesora znający się na zacnie ? 

PLUS DOBRY okulista do doboru soczewek  

Wrodzona zaćma Dobry Okulista

Cześć polecam prof.Marek Prost z Warszawy wizyta kosztuje 400zł to bardzo dobry specjalista a soczewki dobiera żona profesora dr.Ewa Oleszczyńska Prost. 

Wrodzona zaćma Dobry Okulista

anetatobiasz89

 

 Zajmuje sie tylko dziecmy czy tez dorosłymi ? 

 

Z tego co widzę okulistyka dziecięca tylko i nie ma specjalizacji pod zaćmę 

Wrodzona zaćma Dobry Okulista

Nie tylko dzieci prof leczy dorosłych też.

Wrodzona zaćma Dobry Okulista

Hej,

Ja kończę w tym roku 30 lat, również miałam zaćmę wrodzoną. Niestety wtedy lekarze po usunięciu soczewki nie zdecydowali się na wszczep. Operację miałam w wieku 2 lat, potem następną - usuwanie resztek soczewki, a potem jeszcze usunięcie zrostów. Gdy byłam dzieckiem oczywiście nosiłam sztuczną soczewkę, z zasłoniętym zdrowym okiem, ale szczerze to nie pamiętam, aby to coś dawało. Jakieś 6 lat temu trafiłam do lekarza na Ceglanej w Katowicach. On- że tak powiem:" odnowił temat":), zrobił mi serię badań, chciał mnie zakwalifikować do wszczepu... jednak ostatecznie lekarze stwierdzili, że w moim przypadku wszczep nic nie da- może niewielką poprawę, przede wszystkim dlatego, że mój organizm nie "używa" tego oka..  Poza tym mam nadciśnienie w oku i lekarze stwierdzili, że lekarze nie zdecydują się na "grzebanie w oku"- (tym bardziej, że efekt żaden)... Miałam mieć dopasowaną jakąś specjalną sztuczną soczewkę , ale sama z niej zrezygnowałam ze względu na mało odczuwalną poprawę i duży dyskomfort spowodowany jej noszeniem. Wiem, że ten post jest dosyć stary- ale jestem ciekawa jak ma się obecnie sytuacja u Ciebie? jesteś po wszczepie?