MENU

Forum - Wskazania do cc

Wskazania do cc

Wskazania do cc

Witam. Zastanawiam się jakie są wskazania do cesarskiego cięcia jeśli chodzi o wady wzroku? Moja żona ma dużą wadę wzroku (-8) dioptrii, ale z tego co wyczytałem na http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-badania-w-ciazy/1287-ciaza-a-wady-wzroku.html nie jest to wskazaniem do zabiegu. Tak tez twierdzi jej lekarz. Czy w takim razie (przy braku innych przeciwwskazań) można uznać że poród silami natury jest w 100% bezpieczny dla jej wzroku? Oczywiście miała robione wszelkie inne badania (nie ma zmian w obwodzie siatkówki, było wykonane badanie dna oka). Oczywiście mamy pełne zaufanie do lekarzy, ale muszę zadać to pytanie - czy powinniśmy się jeszcze konsultować z innymi lekarzami? Chodzi mi bardziej o Wasze doświadczenia i o praktykę życiową oraz oczywiście o jej zdrowie. Będę wdzięczny za każdą informację na ten temat.

Wskazania do cc

Może warto iść do innego okulisty? Czy ten u którego była Pana żona robił kompleksowe badania, typu badanie dna oka, rozszerzanie źrenic ? Niestety mam koleżanki którym od naturalnego porodu pogorszył się wzrok o około 2 dioptrie, z zerówek i z minus 3 po naturalnym porodzie. Przy wadzie Pana żony to już jest poważny problem. Niech okulista podpisze się swoim nazwiskiem ( np jak jakimś przygotowanym nawet przez pana oświadczeniu ) że nie widzi przeciwwskazań, w razie czego późniejsze postępowanie sądowe będzie prostsze.