MENU

Forum - Retinopatia-co to jest ?

Retinopatia-co to jest ?

Retinopatia-co to jest ?

chyba dobrze napisałam.Po za tym zwyrodnienie chyba plamki żółtej.Nie mam przy sobie historii choroby.Schowałam gdzieś.Dlaczego boli mnie oko niewidzące?Nie mogę obecnie iść do okulisty ponieważ mam kłopoty z nogą...ewa

Retinopatia-co to jest ?

Retinopatia-to  odklejenie siatkówki .są dwa rodzaje uszkodzenia wrodzona i mechaniczna[czyli po urazie ].a chore oko nie powinno boleć .więc postaraj się jak najszybciej udać do lekarza. moja córka ma w oku niewidzącym jaskrę ,i jak ją boli to znaczy ,że ciśnienie idzie do góry i trzeba leczyć.

Retinopatia-co to jest ?

Dziękuję za odpowiedz-właśnie to oko na które nie widzę zaczęło mnie boleć.Czyli mam iść do okulisty.To chodzenie po lekarzach już mnie dobija,ponieważ mam chorą nogę i samo włożenie buta sprawia mi trudność.Ale jak mus to mus-(Pozdrawiam...

 

Retinopatia-co to jest ?

Witam serdecznie

Mnie niewidzące oko też nie boli, chociaz od ostatniej operacji tj. 4lata odczuwam dyskomfort, nie jest to ból ale czasami bywa męczące szczególnie jak jestem zmęczona albo niewyspana

Bardziej odczuwam to zdrowe, nawracające zapalenie spojówek, nijak niechce odemnie odejść chociaż ja go nie chce Perskie oko

Retinopatia-co to jest ?

Cześć emi mnie też łzy ciekną z oczu i tak się zastanawiam skąd one się biorą,wstaję rano i już płaczę,wychodzę do sklepu i też płaczę,wracam i łzy mi ciekną po policzkach.Nadaję się na płaczkę,mogę ryczeć na zawołanie,-)życzę miłego dnia.O już znowu płaczęPĹ�aczÄ�-))

Retinopatia-co to jest ?

Coś z tym płaczem jest ale nie wiem co. Ksenia reaguje łzami na blask słońca,ciekną jak szalone i to z oka niewidzącego .Lekarka nie wie ,dlaczego tak się dzieje ,przepisała jej okulary przyciemniane i jest trochę lepiej.

Pozdrawiam i miłego dnia 

Retinopatia-co to jest ?

jaryzda-witaj,mnie to już chyba nawet klapki na oczach nie powstrzymają od płaczu,mam okulary i takie i takie i jeszcze takie i dalej ryczę,i z niewidzącego i z widzącego łoczka.Może to alergia na życie-))pozdrow...

Retinopatia-co to jest ?

Witam ! Ja osobiscie  slyszalam wielokrotnie termin retinopatia na klinice w Lodzi tam ten problem  byl masowo rozwiazywany za pomoca zabiegow przytwierdzania siatkowki olejem chyba silikonowym, ktory po w ykonaniu zadania byl usuwany. Chyba to brzmialo retinopatia diabetica wiec to sie tyczylo ludzi chorych na cukrzyce. 

Re: Retinopatia-co to jest ?


emi:

Witam serdecznie

Mnie niewidzące oko też nie boli, chociaz od ostatniej operacji tj. 4lata odczuwam dyskomfort, nie jest to ból ale czasami bywa męczące szczególnie jak jestem zmęczona albo niewyspana

Bardziej odczuwam to zdrowe, nawracające zapalenie spojówek, nijak niechce odemnie odejść chociaż ja go nie chce Perskie oko

 

Emi napisz jak mozesz jakich kropli uzywasz na zapalanie spojowek moze wymienisz jakies, ktorych ja jeszcze nie mialm i troche podzialaja u mnie. Juz chyba na nic nie ide. Nie chca mi dac skierowania na wymaz z antybiogramem bo to podobno daje zle wyniki.

Retinopatia-co to jest ?

Co do kropli to powiem Ci że nie pamiętam tyle już ich miałam. Ostatnio miałam DEXAFRE ale te odnoszę wrażenie że niewiele mi pomogły. U mnie wygląda to tak że po wzięciu zalecanej dawki przez jakiś czas jest OK i za jakiś miesiąc, dwa znowu wraca. 

Teraz na urlop ale po urlopie ponownie wizyta i dalsze leczenie.

Kidys jak widziałam normalnie nie miałam takich problemów, ale teraz niestety jedno oko widzące jest zbyt narażone na przeciążenia i może stąd te zapalenia.

Pozdrawiam  

 

Retinopatia-co to jest ?

przyklejanie siatkówki to bardzo trudny  zabieg .przy retinopati wcześniaczej

[taką ma moja córka]szansa na widzenie to około 4-10 procent.przynajmniej tyle dawali lekarze 11 lat temu.a teraz to już za póżno  -za dużo blizn.

więcej  udanych zabiegów wykonywanych jest po urazie odklejonej siatkówki.

Retinopatia-co to jest ?

Witam ,jestem nowa na forum. Mam 28 lat od 20 lat choruję na cukrzycę insulinozależną. Cztery lata temu stwierdzono u mnie bardzo zaawansowaną retiopatię proliferacyjną. Byłam wtedy w 20 tygodnu ciąży także jedynym sposobem leczenia było laserowanie siatkówki. Byłam laserowana dwa razy w miesiącu pzez prawe rok. Od grudnia 2010 przeszłam 4 operacje:

Witrektomię tylną OP z wypełnieniem gazem i przeszczem soczewki plus podanie Avastnu i endo laser

Witrektomię tylną OP uzupełniającą z wypełnieniem gazem

Nieudaną witrektomię OL (przerwaną z powodu krwawienia ze spojówki)

Witrektomię tylną OL z wypełnieniem gazem i przeszczem soczewki plus podanie Avastnu i endo laser

Dodatkowo kilka krotne podawano mi sterydy wewnątrz gałkowe oraz Avastin i Lucentis.

Widzę bardzo słabo zarówno do dali jak i do bliży, nie pracuje, Mój synek ma dziś 3,5 roku . nadal nie mogę się pogodzić ze swoją chorobą, boje sie całkowitej utraty wzroku. Mimo tylu prób leczenie badania OCT nadal wykazują obrzę  i dużo ilość płynu pod siatkówką. Jestem pod opieką poradni siatkówkowej na Szaserów i tam też byłam operowana prze dr Robaszkiewicza. Dr Robaszkeiwicz to na pewno wspaniały lekarz, ale jeśli chodzi o opiekę w tym szpitalu jest wręcz fatalna prywatnie też chodzę do dr Iwony Partyki która jest dla mnie wielkim wsparciem i której naprawdę wiele zawdzięczam.

Pozdrawiam wrzystkich

 

 

 

Retinopatia-co to jest ?