MENU

Forum - Światłowstręt

Światłowstręt

Światłowstręt

Cześć jak u Was z światłowstrętem ? Macie coś takiego po przebytych operacjach ? U mnie niestety źrenica jest duża, rozlana można powiedzieć no i chyba przez to ten światłowstęt z którym żyje już dość długo:). Najgorsze jest takie jasne niebo:)
Jak sobie z tym radzicie ? na ile jest on duży ?

Światłowstręt

Cześć. Światłowstręt mam "od zawsze", nie jakiś alarmujący, ale uciążliwy. Przede wszystkim w jasne dni noszę przyciemniane okulary (optyczne). Nie zaciągam żadnych rolet ani zasłon w nocy - żeby przez sen przyzwyczajać się do światła wstającego dnia. Unikam zapalania światła, gdy zdarzy mi się wstać po coś w nocy. Unikam w domu silnych, nieosłoniętych źródeł światła. I absolutnie zakazuję osobom w pobliżu nagłego zapalania światła bez ostrzeżenia, gdy jest ciemno, jak również nawet przypadkowego błyśnięcia mi po oczach latarką! :) Jak widzisz, to raczej domorosłe strategie, niż de facto radzenie sobie :)

Pozdrawiam,

Manutara 

Światłowstręt

Też mam światłowstręt, nie jakiś straszny ale denerwuje mnie bo nawet pochmurny dzień przeszkadza mi gdy jestem na dworzu a gdy jest słońce to nie da się w ogóle patrzeć na nic, wtedy gdy gdzieś idę to mam prawie zamknięte oczy. Nie mogę nosić przyciemnionych szkieł bo mam jaskrę. A ten światłowstręt mam chyba przez zbyt dużą źrenice która została mi taka po operacji zaćmy w wieku 2 lat.