MENU

Forum - Specjalista od witrektommii - Gdynia

Specjalista od witrektommii - Gdynia

Specjalista od witrektommii - Gdynia

Jestem pod odwarstwieniu siatkówki i zabiegu wiktrektomii. Wszystkim którzy boją się skutków tego zabiegu chciałabym dodać otuchy i podzielić się swoim doświadczeniem. 

Mam bardzo dużą wadę wzroku -30 (!!!). 10 lat temu pierwsze odwarstwienie, a dwa lata temu następne

 Każdy zabieg na takim oku to bomba. 

Witrektomia przeprowadzona 2 tyg od diagnozy przez dr Tomasza Kuca z Gdyni.

Efelt - początkowo mizzerny jeśli chodzi o ostrość wzroku, ale bez komplikacji!

Po witrektomii jak u większości zaćma i wymiana soczewek.

Efekt - bardzo zadawalający.

Po 2 latach wizyt u lekarza (kontrolnych) mogę powiedzieć, że oko i oczy dobrze funkcjonują a oko po witrektomii i w sumie 5 zabiegach całkiem sprawnie odzyskuje widzenie.

Polecam dr Kuca osobom z Trójmiasta ( klinika Laguna - niestety tylko prywatnie, ja płaciłam 9tyś).

W poczekalni spotykałam osoby operowane w Akademii Medycznej i byłam w szoku jak może skończyć się ten nieszczęsny zabieg.

 

Zdaję sobie sprawę, że udany zabieg i rekonwalescencja to nie tylko kwestia lekarza, ale naszego oka i psychiki, ale dobrze poprowadzona witrektomia to połowa sukcesu.

Pozdrawiam pisząc tego posta bez okularów :)  

 

 

 

Specjalista od witrektommii - Gdynia

Witam,

W nawiązaniu do Twojej wypowiedzi chciałabym podpytać jak u Ciebie wyglądała po witrektomii rekonwalescencja. Mój tata ma - 11 na jedno oko i na tym oku miał przeprowadzony zabieg witrektommii z użyciem gazu polegający na usunięciu ciała szklistego i zdjęciu błony nasiatówkowej. Zabieg był przeprowadzony 2 m-ce temu i mimo, że lekarz twierdzi że zabieg się udał tata prawie wcale nie widzi - ma jakieś mgły w oku nawet nie jest w stanie rozpoznać ludzi z bliska. Czy mogłabyś podzielić się swoimi doświadczeniami po zabiegu, czy też miałaś taką mgłę i po jakim czasie zaczęłaś widzieć.

Dziękuję bardzo. 

Specjalista od witrektommii - Gdynia

Cześć

Ja miałam olej i po zabiegu przez pierwsze dni widziałam słabo, ale widziałam. Po tygodniu już zaczął się ładnie wyłaniać obraz. Ale być może inaczej jest z gazem bo on musi się sam ulotnić z oka.

Gaz także niszczy soczewkę więc może Twój tata ma pooperacyjną zaćmę, która jest przyczyną niewidzenia. 

Nie wiem ile upłynęło czasu od odwarstwienia do zabiegu ale to jest jeden z najważniejszych kryteriów powrotu siatkówki do stanu sprzed witrektomii. Ja miałam zabieg stosunkowo szybko bo 2 tygodnie od odwarstwienia.

 Niestety tak jest z problemami z siatkówką - u każdego jest inaczej z powrotem do widzenia :(

Trzymam kciuki za zdrowie oka Twojego taty

Pozdrawiam

Monika

Specjalista od witrektommii - Gdynia

Moniko,

Dziękuję za odpowiedź i dodanie otuchy.

pozdrawiam,

Ala 

 

Specjalista od witrektommii - Gdynia

Moniko,

Czy zechciałbyś porozmawiać z moim tatą nt operacji i rekonwalescencji ponieważ w ogóle nie polepsza się u niego  i jest w coraz gorszej kondycji psychicznej, natomiast nie znamy nikogo kto przeszedł taką operację.

pozdrawaim,

Ala 

Specjalista od witrektommii - Gdynia

alicja123 ja miałam tydzień temu operację z podaniem gazu i na razie też zupełnie nic nie widzę ale podobno to się poprawi- gaz musi się wchłonąć do organizmu i u każdego przebiega to inaczej. radzę dla pewności zasięgnąć opinii u innego lekarza. Pozdrawiam

Re: Specjalista od witrektommii - Gdynia

Cześć Alu

Oczywiście, że mogę porozmawiać.

Mój adres email mgojke@wp.pl

Napisz do mnie na wyżej podany adres, podam nr telef!

Pozdrawiam

Monika 

 

 

 

 

 

alicja123:

Moniko,

Czy zechciałbyś porozmawiać z moim tatą nt operacji i rekonwalescencji ponieważ w ogóle nie polepsza się u niego  i jest w coraz gorszej kondycji psychicznej, natomiast nie znamy nikogo kto przeszedł taką operację.

pozdrawaim,

Ala 

 

 

Re: Specjalista od witrektommii - Gdynia


larwa:
alicja123 ja miałam tydzień temu operację z podaniem gazu i na razie też zupełnie nic nie widzę ale podobno to się poprawi- gaz musi się wchłonąć do organizmu i u każdego przebiega to inaczej. radzę dla pewności zasięgnąć opinii u innego lekarza. Pozdrawiam

 

 Cześć larwa

Zerknęłam do Twoich postów i z tego co czytam po 2 latach ponownie oko odwarstwiło się? Co się stało? Wiem, że przy siatkówce często nic nie trzeba żeby się stalo, ale jestem ciekawa jak było w przypadku Twojego oczka. Też jestem już po 2 zabiegach łatania siatkówki i żyję nadzieją, że 3 operacja nie będzie potrzebna.

Pozdrawiam 

Specjalista od witrektommii - Gdynia

hej, niestety masz rację - odwarstwiła mi się drugi raz

Powiem szczerze, nie spodziewałam się tego ponieważ po usunięciu oleju i usunięciu zaćmy w tym chorym oku widziałam naprawdę dobrze (nawet lepiej niż przed odwarstwieniem :P)

pewnego dnia zaczęłam widzieć gorzej, pojawiło mi się bardzo dużo mętów więc poszłam do lekarza miałam mnóstwo badań które nic nie wykazały - dostałam nawet jakieś leki na krążenie które nic nie pomogły...

i miesiąc później widziałam znów ciemną zasłonę, ale w innym miejscu niż trzy lata temu

wizyta u lekarza-potwierdzone ponowne odwarstwienie siatkówki i operacja

Operację miałam tydzień temu, mam leżeć na lewym boku by ta siatkówka się jakoś przykleiła... nie wiem co to będzie, ale nie tracę nadziei ;) 

A jak to było w Twoim przypadku? 

 

Re: Specjalista od witrektommii - Gdynia


larwa:

hej, niestety masz rację - odwarstwiła mi się drugi raz

Powiem szczerze, nie spodziewałam się tego ponieważ po usunięciu oleju i usunięciu zaćmy w tym chorym oku widziałam naprawdę dobrze (nawet lepiej niż przed odwarstwieniem :P)

pewnego dnia zaczęłam widzieć gorzej, pojawiło mi się bardzo dużo mętów więc poszłam do lekarza miałam mnóstwo badań które nic nie wykazały - dostałam nawet jakieś leki na krążenie które nic nie pomogły...

i miesiąc później widziałam znów ciemną zasłonę, ale w innym miejscu niż trzy lata temu

wizyta u lekarza-potwierdzone ponowne odwarstwienie siatkówki i operacja

Operację miałam tydzień temu, mam leżeć na lewym boku by ta siatkówka się jakoś przykleiła... nie wiem co to będzie, ale nie tracę nadziei ;) 

A jak to było w Twoim przypadku? 

 

 Cześć

W moim przypadku było tak, że zrobiła się błona nasiatkówkowa i odlączyło się ciało szkliste. Pociągnęło to siatkówkę wraz z plamką i konieczna była witrektomia. Mam świadomość, że z okiem już raz operowanym z powodu siatkówki jest jak z jajkiem! Też nie tracę nadziei i póki co cieszę się z pobycia się okularów :)

Trzymam kciuki za Twój powrót do zdrowia! i dużo cierpliwości w tym leżakowaniu! Tym razem zdecydowali się na gaz. Ciekawe!

Pozdrawiam 

 

Specjalista od witrektommii - Gdynia

Dziękuję! Gaz już się wchłonął i wracam do siebie...

 Byłam leczona w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym i nie narzekam, zajęli się mną bardzo dobrze ale z ciekawości umówię się do dr Kuca :) Dzięki za polecenie

Re: Specjalista od witrektommii - Gdynia


larwa:

Dziękuję! Gaz już się wchłonął i wracam do siebie...

 Byłam leczona w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym i nie narzekam, zajęli się mną bardzo dobrze ale z ciekawości umówię się do dr Kuca :) Dzięki za polecenie

 

 Cześć Judyta

Cieszę się, że jesteś zadowolona z leczenia w UCK. Ja swój pierwszy zabieg miałam przeprowadzony w tej akademii i pomimo tego, że udany (aczkolwiek zdaniem innych lekarzy zastosowana metoda sprawiła, że po 10 latach oko się odwarstwiło) to powiedziałam sobie - nigdy więcej u prof Raczyńskiej ani jej córki (której teraz jak pan feudalny prof oddała ster).  

Dlatego witrektomię robiłam w innym miejscu i póki co skończyło się na jednej z podaniem oleju! Oko jest też polaserowane i zdaniem dr Kuca już się nie odwarstwi. Wiem jednak, że to zaklinanie rzeczywistości bo siatkówka rządzi się swoimi prawami co czuję chociażby dzisiaj po powrocie z urlopu spędzonym w górach!

Trzymam kciuki by Twoje witre przyniosły pozytywny skutek i aby nie były potrzebne kolejne!!!!!!

Pozdrawiam

Monika 

Specjalista od witrektommii - Gdynia

Dzień dobry l,

 

 

Mój Tata będzie miała taka operację l, bardzo się martwimy

Czy możecie napisać dlaczego u Was zastosowano olej? Nasz lekarz wybrał gaz. I pomimo że tata ma dobrą soczewkę od razu chce ją wymienić.nie wiemy co robic