MENU

Forum - Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Okulistka mi powiedziała,że ciśnienie mierzy się rano,i abym przychodziła do gabinetu między 7.00-9.00 Nie rozumiem dlaczego?może mi ktoś z Was odpowiedzieć na to pytanie.

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Wydaje mi się ze z rana jest niższe cisnienie, przynajmniej ja tak mam, wieczorem oko jest zmęczone po całym dniu i cisnienie jest wieksze.

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Ciśnienie w oczach jest rano wyższe!!!!

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

ciśnienie śródgałkowe jest najwyższe właśnie w godzinach rannych, ok 9.00-10.00 . A najniższe w nocy.

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

u mnie jakoś wieczorem ;/ chyba zależy od przypadku

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

a jakie w ogole powinno byc

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

powinno być niskie, albo lepiej w normie (16 - 21) jakos tak.

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Arek-a jeśli mam wyższe,to co?Ostatnio miałam za wysokie,i dziwne bo w oku niewidzącym.Już mam dość chodzenia do lekarzy,mam chorą nogę.Jestem po amputacji palca.Co mnie jeszcze dotknie na starośćPĹ�aczÄ�?

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

jagielonska3-to nie Arek ma amputowany palec tylko jaMarszcz� brewewa

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Wiem ,wiem przepraszam za pomyłkę...........współczuje tobie oczywiście Ewo ,i powiedz cos ty narobiła sobie z tym palcem?

 

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Witam Kochani! Jak ktos moze to niech mi  zrobi wyklad co oznacza tak naprawde termin cisnienie w oku i te normy   podawane w liczbach?  Mnie czasem po wysilku boli zdrowe oko  tak pulsuje jak by rowno z uderzeniami serca a przy tym jak by ktos gorace szpilki wbijal a potem pojawiaja sie drobne popekane naczynka?

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Ja na oko tez nie widze, cisnienie mam caly czas duze, w klinice w katowicach mialem co roku operacje cisnienia, ktore okazaly sie syzyfowa praca, tylko oko sie niszczylo, pod koniec sierpnia bede mial operacje w sosnowcu, wszczepienie zastawki Ahmeda ktora ma juz na dlugo rozwiazac problem z cisnieniem. Cisnienie musi byc w normie,  z wysokim cisnieniem czesto oko się czerwieni, jest wieksze i niekiedy glowa pobolewa, po wysilku to dopiero same czerwone zylki są, mi z tego cisnienia juz sie lekki stozek oka nawet zaczyna robic, wysokie cisnienie w oku jest chorobą nazywaną Jaskrą, utrzymywanie sie wysokiego cisnienia przez dlugi czas, i nie leczenie tego prowadzi do utraty wzroku,. Wykladu nie jestem w stanie napisac, pisze tylko to co wiem po sobie.

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Arek dzieki za male info, ta moja prosba o wyklad to byl taki zart troche.  Ja jestem z reguly bardzo ciekawska  w gabinetach lekarskich, ale nigdy  akurat nie pytalam o cisnienie i na czym to zjawisko polega i co oznaczaja te liczby. Pamietam poczatki moich okulistycznych problemow jak odrywalam glowe od lampy jak mi sie zblizalo do oka niebieskie swiatlo z poczatku na oddziale to mi pielegniarka z tylu za glowe trzymala. Teraz juz jestem bardziej opanowana podczas pomiaru. a na klinice w Lodzi to pamietam jak mi na lezaco jakies zelastwo na oko kladl lekarz.

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Ja mam za wysokie ciśnienie w oku i prawdobodobnie mam jaskre ale dowiem sie tego ostatecznie po kolejnych badaniach juz w środe.  Mi z kolei lekarz mówił, że ciśnienie najwyższe jest wieczorem. Poza tym ciśnienie z tego co sie dowiedziałem zmienia cały czas w ciągu dnia i uzależnione jest od samopoczucia, warunków atmosferycznych i jeszcze innych przyczyn. Ja pytałem nawet czy mogę zmierzyć ciśnienie w nocy czyli w tedy kiedy jest prawdopodobnie najwyższe i powiedzieli mi że musiałbym to zrobić wtedy gdy śpie, bo po otworzeniu oka ciśnienie się zmienia. U mnie ciśnienie jest w granicach 20-23, ostatnio jak dostałem krople "travatan" mam 17-19. PozdrawiamPerskie oko

 

 

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Przed operacją, gdy miałem ciśnienie, to też własnie wieczorem było najwyższe... ja mialem przewaznie 25-35 w granicach tych.

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Prawidłowe ciśnienie wewnątrzgałkowe wynosi 10-21 mm Hg

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Ja raz w oku chorym miałam ciśnienie 57 . Bardzo wysokie ale lekarz powiedział że jest spowodowane moją wadą (jaskra, zaćma, bezsoczewkowość) .Dostałam krople i ostatnio ciśnienie było już 27 

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Jakie krople dostałaś?

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Dlaczego ciśnienie w oczach trzeba mierzyć z rana?

Witam ciśnienie gdy jest powyżej 21,świadczy to pewnie o tym,że jest podwyższone.