MENU

Forum - Opasanie gałki - rekonwalescencja...

Opasanie gałki - rekonwalescencja...

Opasanie gałki - rekonwalescencja...

Cześć. Szukam informacji na temat opasania gałki ocznej oraz tego jak po takim zabiegu wygląda rekonwalescebcja. Jak szybko wzrok wraca do normy, jakich skutków ubocznych mogę się spodziewać.? Zaznaczę że mam nietypowy przypadek bo mimo odwarstwienia od rąbka z rozerwaniem i linią demarkacyjna "taką jak od lasera" już od dawna to widzę doskonale. Czy jest ryzyko i jak duże że taki zasięg "zepsyje" mi wzrok? Dzięki za odpowiedzi z góry. Michał.

Opasanie gałki - rekonwalescencja...

Nikt nic nie wie?

Opasanie gałki - rekonwalescencja...

Opasanie gałki ocznej miałam pięć lat temu i na tyle ile pamiętam to postaram się coś napisać. Bezpośrednio po operacji praktycznie nie widziałam nic oprócz światła. Przez pierwszy tydzień wydzielina z oka była dość intensywna. Do miesiąca czasu wyostrzał mi sie wzrok a później to już była niewielka różnica. Do czterech miesięcy ruszał mi się cały czas obraz, i słabo widziałam kolor biały. Miałam unikać wysiłku, dźwigania, komputera itp. Ale wydaje mi się, że to wszystko to sprawa bardzo indywidualna, każdy może przechodzić to inaczej. Moja siatkówka była cała popękana i odkleiła się prawie w połowie. Dziś jestem już znacznie bardziej aktywna ale staram się nie dźwigać, widzę wprawdzie gorzej niż przed tym wszystkim ale najważniejsze, że widzę. Funkcjonuje całkiem normalnie, pracuje, po dziś dzień jestem pod stałą opieką okulistyczną. Mam nadzieję, że choć trochę "rozjaśniłam" Ci sytuację. Powodzenia. 

Opasanie gałki - rekonwalescencja...

Jejku. teochę to brzmi nieciekawie, przynajmiej sam poczatek "gojenia sie.oka". Mam nadzieje że nie będę musiał rezygnować z aktywności fizycznej (dość extremalnej)... Czy przed zabiegiem widziałaś normalnie jak ja czy raczej kiepsko?

Opasanie gałki - rekonwalescencja...

Wadę wzroku już miałam przed operacją ale nie tak mocną jak teraz. Co do aktywności fizycznej to również byłam przedtem bardziej aktywna. Musiałam zrezygnować z niektórych aktywności ale znalazłam inne. Ale wszystko w swoim czasie. Na pewno trzeba się uzbroić w cierpliwość, i dać sobie czas. 

Opasanie gałki - rekonwalescencja...

Z okularmi to ja się jeszcze jkoś pogodzę. Ale zrezygnować z "ruchu" bedzie mi ciężko. Ciekawe co z pracą, muszę czasem dźwigaći ogólnie sporo ruchu mnie ona kosztuje... Może ktoś jeszcze się wypowie? Za trzy dni zabieg i przyznać muszę że dość niewiele wiem nadal :/

Opasanie gałki - rekonwalescencja...

Szczery, wiem, że minęło kilka lat, ale wypowiedź się proszę jak przeszedłes operacje i rekonwalescencje po opasanie gałki?