MENU

Forum - Jedno oko słabsze , stereoskopia

Jedno oko słabsze , stereoskopia

Jedno oko słabsze , stereoskopia

Witam , od małego mam wade wzroku na jedno oko , astygmatyzm + krótkowzroczność ( lewe oko ) , W wieku 5-6 lat nosiłem okulary , miałem zasłaniane jedno oko ( to w pełni widzące ) żeby wyrównać wadę , chodziłem tak z pól roku , później lekarz kazał zaprzestać zasłaniać to oko , zostałem wysłany na tomografie czy wszystko jest ok - i było wszystko ok , w okularach chodziłem gdzieś do 2-3 klasy podstawówki później przestałem je nosić ... - wada była ale okularów nie lubiłem... .
Teraz mam 24 lata , na jedno oko widze idealnie - na drugie oczywiście słabiej , Mam zamiar przejść laserową korekcje wzroku - na co prawdopodobnie się kwalifikuje , lecz mam pytanie, ponieważ podobno jeżeli w dzieciństwie nie wykształci się zdolności widzenia obuocznego do ok 8 roku życia to później nie ma możliwości tego wyleczyć. Na wizycie u okulisty miałem robione badanie , dostałem książkę na której były same kropki , na niej w okularach 3d miałem zobaczyć jakieś kwadraty , koła itp , i je zobaczyłem mimo tego sporo słabszego oka... Teraz mam pytanie , bo od tego natłoku informacji troche się pogubiłem , czy jeżeli zobaczyłem te figury w okularach 3d , zdolność do widzenia obuocznego mam zachowaną ? Dodam iż nie mam też problemów z oszacowaniem odległości , oglądaniem filmów 3d itp itd. 

Jeszcze jedno pytanie , czy w tej książce na badaniu te figury powinny być kolorowe itp ? Bo ja je widziałem hm jak by były przeźroczyste.

Troche poszukałem w sieci i znalazłem tą książkę , badany byłem na Stereoteście TNO

Jedno oko słabsze , stereoskopia

Witam, mam 30 lat miałem od małego zeza i brak obuocznego widzenia. Wbrew wszystkim ifnormacją które są w internecie nawet w moim wieku idzie wszystko wyleczyć. Podstawa to idz do ortoptysty a nie do okulisty - to jest ważne. Jeżeli masz szczątkowego zeza jeszcze które nie widać wystarczą ćwiczenia które zaleci indywidualnie ortoptysta. Jeżeli widzisz 3d itd. itp. to wyleczysz się w 100 %. Ja od urodzenia miałem brak widzenia obuocznego i przestrzennego. Niestety wyleczyłem tylko widzenie obuoczne. Przestrzennego nie wyleczyłem gdyż nie był wykształcony od urodzenia. Jeżeli Ty widzisz 3d to spokojnie się uda. Trzeba tylko chęci i zapału bo to długotrwałe ćwiczenia. Korekcja laserowa owszem ale to tylko estetyka i nic więcej. Widzieć obuocznie trzeba się nauczyć,nie ma innej opcji :-) Wiem to po sobie. Wszędzie rozpisują że jesteśmy za starzy na tego typu rzeczy ale to nie prawda