MENU

Forum - Jednooczność a wszczepienie soczewki

Jednooczność a wszczepienie soczewki

Jednooczność a wszczepienie soczewki

Witam. Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z soczewką fakijną u osoby jednoocznej? Aktualnie posiadam zwykłą soczewkę na lewym oku ponieważ na prawe nie widzę, jest to -8. Byłem rok temu u lekarza ponieważ chciałem zrobić prawo jazdy lecz powiedział mi, że nie da rady, no chyba że miał bym wszczepioną właśnie taką soczewkę fakijną. Niestety w moim mieście powiedzieli mi, że nie zrobią mi tego zabiegu ponieważ bardzo często dochodzi do infekcji itp itd i że mogę całkowicie stracić wzrok. Czy jest tutaj ktoś po takim zabiegu? Wie ktoś jak to wygląda u osoby jednoocznej? czy to w ogóle możliwe? Szukam po całej Polsce opcji żeby to załatwić. Napisałem do Warszawy napisali, że mejlowo nie mogą stwierdzić czy się klasyfikuję do zabiegu ponieważ trzeba porobić badania. Chciałbym dopiero gdzieś za rok sobie to zrobić, dlatego piszę tutaj czy może ktoś to przechodził bo nie chcę siedzieć rok w niepewności...

Jednooczność a wszczepienie soczewki

a tu?

http://www.okolaser.com.pl/62/soczewka_fakijna.html 

Jednooczność a wszczepienie soczewki

  Zapoznaj się z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA z 15 kwietnia 2011 roku. Dzięki temu rozporządzeniu jednooczni w okularach do -8,0 D mogą otrzymać prawo jazdy kategorii B. i prowadzić ! Nie powinieneś z powodu nieznajomości obowiązujących przepisów przez Twojego okulistę narażać jedynego oka i ryzykować wszczepianie soczewki. W przypadku dalszych kłopotów w tej sprawie skontaktuj się z Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy.

Życzę powodzenia,

Jarek