MENU

Forum - Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Witam. Jestem tu na forum nowa. Przez całe swoje zycie używam tylko jednego oka. Nigdy mi to nie przeszkadzało w funkcjonowaniu czy relacjach międzyludzkich. Nigdy nawet przez myśl mi nie przeszlo,że chore oko mogłoby kiedyś zostać usunięte...zreszta zaden okulista nigdy nie poruszal tego tematu. Moje oko jest mniejsze od zdrowego I zezuje,ale poza tym wyglada nie najgorzej. Ostatnie przykre doswiadczenia,ataki jaskry I laserowanie oraz slowa "ciosanego" lekarza spowodowały,że zaczełam się zastanawiać czy faktycznie kazde niewidzace oko zanika? W uszach ciagle brzmia mi slowa lekarza ktory stwierdzil,ze oko po laserowaniu zaniknia a I tak mnie to czeka to najwyzej sobie proteze zrobię pikuś. Jak to jest z tymi oczami? Moje wyglada od zawsze tak samo, nawet po zabiegu lepiej. Jakie są Wasze doświadczenia? Czy lekarz mial racje?

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Witam ja mam prawe oko słabsze, ono jest troszkę mniejsze od lewego,widzę różnicę,lewe mam troszkę lepsze.Zawsze na każdej wizycie mam wykonywany pomiar długości gałek ocznych.Pozdrawiam :)

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Co masz na myśli, pisząc że zanika? Gałka oczna się zmniejsza czy rogówka jaśnieje i doprowadza do bielma?

Nie widzę od 20 lat na jedno oko, oko straciło niestety kolor,  ale jego rozmiar się nie zmienia, a przynajmniej nie jest to zauważalne.

 

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Moje oko od zawsze jest mniejsze ale nie zmieniło koloru. Podobne oczy niewidzace maleją do tego stopnia,że trzeba je usunąć:/

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Pierwszy raz coś takiego słyszę jakoby niewidzące oko zanikało. Ja nie widzę na oko od urodzenia i nic w nim się nie zmienia. Jeżeli nie jest to wynik jakiegoś schorzenia to nie sądzę aby mogło zaniknąć tylko i wyłącznie dlatego, że nie widzi, no chyba, że w wyniku jakiejś choroby czy jakiegoś powikłania. Tylko z powdu nie widzenia na nie na pewno nie.

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

witam

Owszem niewidzące  oko może zanikać. Mam tak od 2 lat tj.od powikłań po witrektomii.Oko straciło kolor i zmniejsza się. Ja nie mam w nim ciśnienia. Jestem zapisana na jego usunięcie latem, bo mam światłowstręt.Ponoć w normalnych przypadkach trwa to czasem długie lata.

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Bożena w jakim oku masz ten swiatłowstręt?

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Witam

W obu.Zaczęło się od stanu zapalnego w niewidzącym, ale w ramach akomodacji reaguje i zdrowe oko.Trochę pomogła atropina podawana w to niewidzące-mam poczucie światła i ruchu- teraz już prawie nie.

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Ja miałam tak samo że nie widzące zanikalo po uderzeniu w głowę zrobila mi się jaskra i oko trzeba było usunąć a lekarz powiedział że i tak by mnie to czekało bo oko by zanikło a tym uderzeniem to przyspieszyłam, pozdrawiam

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

Witam, mi też oko zanikało. W 2010 wykryto czerniaka, miałam brachyterapię, straciłam widzenie ale przez 3 lata było ok. W 2014 niestety zaczęły się ataki jaskry, do tego doszła zaćma, no i przez rok bardzo się męczyłam z tym okiem. Stawało się coraz mniejsze, cały czas łzawiło. Miałam ciągły katar, wszystko wyglądało na ostry atak alergii, oko zapadnięte, malutkie. Przez kilka miesięcy lekarze próbowali mnie ratować sterydami. Pojechałam na kontrolę do kliniki, jak zobaczyli to moje nieszczęsne oko...kazali zostać i na drugi dzień oko usunięto...i objawy alergii znikły :)...wróciłam do życia :)....

Czy kaźde niewidzące oko zanika?

do kachanas.

witam .chciałabym się zapytać jak się czujesz? po tym wszystkim ? jak mozna się 

z Tobą skontaktować na pryw.

Re: Czy kaźde niewidzące oko zanika?


yorka :

do kachanas.

witam .chciałabym się zapytać jak się czujesz? po tym wszystkim ? jak mozna się 

z Tobą skontaktować na pryw.

 

 kachans@wp.pl

pozdrawiam :) 

Re: Czy kaźde niewidzące oko zanika?


kachans:
Witam, mi też oko zanikało. W 2010 wykryto czerniaka, miałam brachyterapię, straciłam widzenie ale przez 3 lata było ok. W 2014 niestety zaczęły się ataki jaskry, do tego doszła zaćma, no i przez rok bardzo się męczyłam z tym okiem. Stawało się coraz mniejsze, cały czas łzawiło. Miałam ciągły katar, wszystko wyglądało na ostry atak alergii, oko zapadnięte, malutkie. Przez kilka miesięcy lekarze próbowali mnie ratować sterydami. Pojechałam na kontrolę do kliniki, jak zobaczyli to moje nieszczęsne oko...kazali zostać i na drugi dzień oko usunięto...i objawy alergii znikły :)...wróciłam do życia :)....

 

 Super, że wróciłaś do życia. Ja miałam podobnie i tez cieszę się, że usunięto mi oko niż bym miała się z nim męczyć. I tak nic nie wiedziałam. Nie mam oka już 11 lat i też jestem szczęśliwa i zdrowa. Pozdrawiam.