MENU

Forum - Wypadek w pracy utrata oka

Wypadek w pracy utrata oka

Wypadek w pracy utrata oka

Wypadek w pracy utrata oka

Witam mam na imię Remigiusz jestem tu nowy. 

Jak w temacie mam 33 lata i 6 miesięcy temu miałem wypadek w pracy i nie widzę na oko lewe ,nie wiem jak sobie z tym poradzic. Np jak długo prawe oko może się przyzwyczajony żeby jakoś normalnie funkcjonować. Proszę o porady bo tak naprawdę nie wiem jak mam zyc. 

Wypadek w pracy utrata oka

Po 1 to głowa do góry chłopie i się nie przejmuj ja osobiscie potrzebowałem 2 dni na przyzwyczajenia się do takiej sytuacjo cieszę sie ze żyję a oko ? No cóż nie ma ale nie jest źle..Jeden odrazu sie przystosuje drugi będzie potrzebowal wiecej czasu a byc może pomocy psychologicznej wszystko siedzi w Twojej glowie i zależy jak to poukladasz pozdro

Wypadek w pracy utrata oka

Głowa do góry. Ta grupa jest również po to, by móc dzielić się doświadczeniami i wspierać się nawzajem.
Więc gdybyś chciał porozmawiać o czymś konkretnym, miał jakieś bariery, śmiało pisz, na pewno znajdzie się dużo osób, które doradzą.

Ja miałem uraz w wieku 4 lat (ukułem się nożem). Obecnie mam lat 30, kompletnie nie widzę od około 20 lat. Oko mam swoje, ale kompletnie białe, Myślę że sztuczne wyglądałoby lepiej i bardziej naturalnie, ale dopóki mam swoje to nic z tym nie robię czekając na lepsze czasy w okulistyce ;)

Mam żonę, dwójkę dzieci, pracuję w zawodzie w którym 8godz przesiaduje się przed komputerem. Tak od wielu lat. Drugie oko funkcjonuje bardzo dobrze.

Oczywiście teraz trzeba o nie dbać. Unikać sportów urazowych itp.
Wszystko jest w Twojej głowie.  

Wypadek w pracy utrata oka

Witam dobrze zrobiłem że napisałem na tym forum. Nie mogę sobie jak na razie poukładać to co się stało i na dodatek za granicą końcówka węża od powietrza wyskoczyła i dostałem prosto w oko. Nadal jakby czuje te oko a najgorsze to że wszystkiego nie potrafię przetłumaczyć u lekarza. Ale ok daje rade. Prawe oko ma wadę mam astegmatyzm noszę okulary i może ktoś wie na temat prawa jazdy ogólnie mam tylko jest terminowe i będę musiał zrobić badania u okulisty. A pytanie jest czy mam szanse na przedłużenie tego prawka?. Bo akurat tu mi jest bardzo potrzebne

Wypadek w pracy utrata oka

Z jednoocznością możesz mieć prawo jazdy kat B oraz A (+ pochodne, A1 itp). 
Istotny jest twój wzrok "po korekcji" - czyli w okularach. 

Badania okulistyczne zależne są od lekarza, do którego każdy musi się udać.
Teoretycznie każdy lekarz powinien skierować Cię na badanie okulistyczne (formalność, ale traci się przy tym dużo czasu). Znajdziesz również lekarza (ja takiego mam), który przystawia podpis i jest z głowy.

Wypadek w pracy utrata oka

Witam po jakim czasie można się starać o odnowienie prawka po wypadku ?

Wypadek w pracy utrata oka

Nie wiem jak z odnowienie, ale jeśli ktoś przystępuje pierwszy raz, to musi rok minąć. Być może w tym przypadku będzie tak samo