MENU

Forum - 4 witrektomie i wciąż nie przyłożona siatkówka

4 witrektomie i wciąż nie przyłożona siatkówka

4 witrektomie i wciąż nie przyłożona siatkówka

 

Witajcie,

Mam problem (jak wszyscy). Moja przygoda zaczęła się 1,5 roku temu, od odwarstwienia siatkówki w jednym oku.

Miałem 4 witrektomie na Saszerów w Warszawie i niestety póki co siatkówka nie przylega od dołu. Każda z operacji była z podanie oleju silikonowego z tym, że ostatnia była jeszcze z podcięciem siatkówki.

 

Obecnie mam olej w oku, od ostatniej operacji minęło 6 mc-y i siatkówka od dołu jest nieprzyłożona. mam jedynie poczucie światła.

Czy jest ktoś z podobnym przypadkiem gdzie funkcjonuje z olejem w oku i wciąż nie przyłożoną siatkkówką.

Po konsultacji z 2 chirurgami stwierdzili, że skoro na Saszerów nie pomogło tyle zabiegów to w wsumie oni by mogli i 5 i 6 wykonać, ale pewnie nie wiele to da. Zalecenia mam takie, żeby zostawić ten olej i wszystko tak jak jest i... cóż... "czekać i kontrolować".


Jeden z lekarzy mi powiedział wprost, że zostawienie to jedna z opcji i nie widzi sensu operowania, ale może się mylić i być może warto jednak spróbować - jednak takie ciągłe operacje oka nie prowadzą do niczego dobrego. I tak źle i tak nie dobrze.

Jest ktoś kto miał więcej np niż 5-6 zabiegów?

Jeżeli jesteście w podobnej sytuacji to jak sobie radzicie? Czy są na forum osoby, z zaawansowanymi odwarstwienianimi które przeszły kilka zabiegów, ale efekt w końcu był zadawalający? Nawet jeśli tylko anatomiczny??

Chciałbym uzyskać taki efekt, żeby nawet nie tyle co było lepiej, ale żeby nie było gorzej przez np. kolejne 20-30 lat. Ciesze się, że widzę chociaż na jedno oko, chociaż kiedyś miałem na nim laser obwodowo.

Pozdrawiam,

Rafał 

4 witrektomie i wciąż nie przyłożona siatkówka

Cześć

 

Ja miałem chyba z 6 . Kto Cię operuje na szaserów? Spróbuj porozmawiać z dr Jackiem Robaszkiewiczem  albo dr Fryczkowskim ( obaj z warszawy ) Bardzo dobry operator to również dr Sławomir Cisiecki .   Jak coś napisz wiadomość

4 witrektomie i wciąż nie przyłożona siatkówka

Hej,

Operował Dr.Kosatka

I jak po tych 6 zabiegach? Siatkówka się trzyma? Widzisz coś tym okiem?

4 witrektomie i wciąż nie przyłożona siatkówka

Nie Praktycznie nic. Warto żebyś porozmawiał z tymi lekarzami których wymieniłem . To są bardzo dobrzy operatorzy i jednocześnie "ludzcy " lekarze . Myślę , że warto poznać ich opinię na ten temat.  Ps ja u nich niestety nie byłem operowany , mój przypadek to pech bo trafiłem do pewnego profesora który mi to oko załatwił.

4 witrektomie i wciąż nie przyłożona siatkówka

Witam czy udało się przyłożyć wkoncu siatkówkę?? Jestem świeżo po operacji u doktora Kosatki, bardzo trudna operacja boję się co będzie dalej. 

Re: 4 witrektomie i wciąż nie przyłożona siatkówka


hmm:

Cześć

 

Ja miałem chyba z 6 . Kto Cię operuje na szaserów? Spróbuj porozmawiać z dr Jackiem Robaszkiewiczem  albo dr Fryczkowskim ( obaj z warszawy ) Bardzo dobry operator to również dr Sławomir Cisiecki .   Jak coś napisz wiadomość

 Potwierdzam. Byłam u dr. ryczkowskiego. Przesympatyczny i rzeczowy człowiek. Jednak w moim przypadku stwierdził,że w Lublinie robią o niebo wiecej operacji siatkówki i radził, żebym została pod ich opieką, U mnie akurat jest taka sytuacja, ze na NFZ nie zoperują, a prywatnie nie ma kliniki, która swiadcy usługe obsercacji 24h na dobę.i ogólnie nie ma nadziei, ze cokolwiek mi zrobia. Mam olej w komorze przedniej po irydektomii i gonio czymś tam:P , bo probujac prywrocic przepływ plynow w oku i zniwelowac Iris Bombee, olej spod siatkówki przedostaje sie do komory przedniej. Usuwanie go musiałabym powtarzac co 2 tygodnie. Bez sensu....