MENU

Forum - Zez - operacja - wojsko

Zez - operacja - wojsko

Zez - operacja - wojsko

Cześć! Obecnie mam 20 lat, a o moim zezie wiem od czasów podstawówki. Nigdy nie sprawiał mi on żadnych problemów, z wyjątkiem konieczności noszenia okularów, gdyż jest praktycznie niewidoczny gołym okiem. Komplikacje pojawiły się, gdy po szkole średniej planowałem iść do szkoły oficerskiej i na komisji lekarskiej zdiagnozowano u mnie "Zez zbieżny naprzemienny przy zachowanym widzeniu obuocznym i prawidłowej ostrości wzroku" przez co otrzymałem status "Niezdolny". Wczoraj (po 7 miesiącach od komisji) udałem się do gdańskiego strabologa w celu potwierdzenia postawionej diagnozy oraz dowiedzenia się, czy jest jakakolwiek możliwość wyleczenia. Pan doktor zdiagnozował zez jawny, towarzyszący, zbieżny oraz brak widzenia obuocznego i zaproponował przejście operacji. Kąt mojego zeza wynosi podobno 6 stopni, koszt operacji to 3 tyś złotych. I teraz jestem w kropce, gdyż ze względów czysto kosmetycznych nie potrzebuje tej operacji, zależy mi wyłącznie na dostaniu się do wojska. Czy waszym zdaniem są na to jakiekolwiek szanse? Warto zoperować tego zeza? Co więcej, byłbym wdzięczny, gdyby ktoś potrafił mi wyjaśnić, dlaczego brak widzenia obuocznego uniemożliwia zostanie żołnierzem zawodowym. Z góry dzięki!

Zez - operacja - wojsko


Trochę dziwne ża na komisji powiedzieli ci że masz widzenie 3d ,Po operacji raczej nie odzyskasz widzenia przestrzennego bo takowe kształci się do 3 roku życia.Szkoda kasy jak ci nie przeszkadza. Teraz zmienili wytyczne IMP .Poczytaj co możesz robic np. jezdzic walcem 

Re: Zez - operacja - wojsko

Brak widzenia obuocznego uniemożliwia zostaniem żołnierzem chociażby z takiej przyczyny że podczas pracy mógłbyś stracić to zdrowe oko a wtedy dostałbyś zapewne rente, były by kontrole czy byłeś całkowicie zdolny, wyszło by na jaw że nie, więc ścigali by lekarza orzecznika który dał ci zdolność a nie powinien. Jednym słowem żaden orzecznik nie będzie ryzykował swoim stanowiskiem dla twojej kariery, przykre ale prawdziwe, przechodziłem przez to... Niestety twój potencjalny zawód wiąże się z ryzykiem utraty chociaży częściowo wzroku więc zrozum ich odmowe.