MENU

Forum - pomoc jakie badania wskazane

pomoc jakie badania wskazane

pomoc jakie badania wskazane

witam , prosze o pomoc  i sugestie jakie badania powinienem wykonać

bylem juz u 2 okulistów wykonywali podstawowe badania pole widzenia , to co sie świeci   w oko dioda , plus pachymetria oraz oct i nic nie wykryło a moja dolegliwość jest następująca od ok 2 lat pojawiły się silne bole oka lewego tzn pojawia sie co ok tydzień lub dwa trwa od 5 do 10 godzin zawsze i zaczyna sie w polowie dnia i nasila do wieczora , boli wieczorem tak jakby mi ktoś galke oczna wykręcał i pulsuje przekątnej do kości nad lewym uchem wzwyż do tego światłowstręt  , ból przy w wstawaniu z krzesła czy schylaniu się nagłym lub przy głową ogólnie przy gwałtownych ruchach , poprosiłem okulistę o badanie gdx i prześwietlenie  oka i oczodołu, to mnie wyzywał  ze  dlaczego narzucam mu jak ma leczyć , jejku jak mam wpłynąć na lekarza , który  wykonuje badania tylko podstawowe nawet nie zajrzy do środka nie zrobi rezonansu czy usg i innych badań specjalistycznych tylko zrobi pole widzenia i dna oka i mówi ale ja tu nic nie widze oraz ciśnienie w gałce ocznej ok i co to koniec jego pracy , prosze o pomoc jakie badania sa wskazane przy takich dolegliwościach , wyczytalem gdzies ze  to moze byc powazne schorzenie , może  dojść  do zapalenia nerwu ocznego albo wylewu nawet na mózg a  dodam lekarz poradził mi że to   jest migrena serio?

2 dolegliwość   jestem osoba niedowidząca najprawdopodobniej od urodzenia  tzn prawe oko widze tylko częściowo wg mnie ok mniej niż 50% i to bardziej na obrzeżach oka światło i obraz bo na srodku mam wielka plamke czarna jak patrze która rozciąga się na boki do krawędzi oka także na boku oka widać najlepiej  im bliżej centrum oka  nic 

 

po 2 wizytach u lekarza lekarz stwierdza oko niedowidzenie straciło możliwość widzenia  nie do poprawy , serio po podstawowych badaniach to stwierdza? przecież ludzie nie widzą mają zaćmę i przywraca im się wzrok , ale on nawet nie zrobił badań jaskrowych czy na zaćmę  czy tez moze mam zaburzenia mięśnia rzęskowego ,  jakie badania mogę wykonać aby możliwie skutecznie raz na zawsze   przekonać się ze oko jest niesprawne

 

bo jeśli tak byłem w w centrum o orzekaniu niepełnosprawności i powiedziano mi ze jesli jestem osoba  niedowidząca możliwe ze otrzymam 3 grupe inwalidzka , ale aby to muszę mieć przebieg choroby i opis czemu nie widzę ze  jest to nieodwracalne i w ilu % procentach te oko widzi , pod jakim kontem i jaka czescia oka łapie światło , jak mówię o tym lekarzowi zeby tak opisał , bo potrzebuje tego , to , nie chce tego zrobić , czyli uznaje  ze  oko nie widzi ale nie wpisuje  dlaczego i co jest na rzeczy , a może jest szansa na poprawę troszkę tego oka lub jeśli nie na uzyskanie świadczenia 

 

przepraszam za mój  długi wywód ale jestem trochę załamany , gdy znikąd pomocy , a mam   duze pzrez to problemy jedna prace już straciłem bo nie mogę pracować dalej na suwnicy , nie przeszedłem badań  . 2 praca  ukrywam to bo jak sie dowiedza  tez moge stracić ,  niby pracuje na magazynie ale np  małym drukiem zamowienia juz tez  ciezko mi odczytać , martwie sie , bo ktos powie pzrebrazowuj sie , na co? pytam  z słabym wzrokiem serio  mam śpiewać? oko potrzebne jest wszędzie , a mam tak ze na jedno praktycznie nie widać , bo jest one samodzielnie zdolne jedynie do poruszania sie , gdyz widze tylko jak isc czy cos , a do pracy nie jest w stanie odczytać napisu czy cos zrobic , a drugie oko   boli średnio raz na tydzień ze   w pracy wymiotuje 

 

prosze o pomoc co powinienem zrobić  jak i w 1 dolegliwości  i 2 , prosze o rady i dziekuje  

pomoc jakie badania wskazane

super   forum tyle czasu i zero pomocy , a lekarze też nie lepsi  , kilkanascie badan , oczu oct , gdx , pole widzenia , ciśnienia  , usg oka i oczodołu tomografia głowy i  dalej nic nie wiedza  banda  nieudacznikow

pomoc jakie badania wskazane

Nikt tu nie jest lekarzem żeby postawić Ci diagnozę, objawy o ktorych piszesz mogą wskazywać na jaskrę, przy niewidzącym oku od urodzenia dochodzi do jaskry ja tak miałam, silne bóle oka światłowstręt i uwierz mi ze mnie lekarz leczył ponad pół roku na z. Spojówek co potem było za późno i trzeba było oko usunąć. Udaj się do innego lekarza aż do skutku niestety taka nasza służba zdrowia (może prywatnie lepiej), migrena też może być bo teraz mam bóle oka zdrowego robiłam badania w kierunku jaskry i wszystko co się dało u okulisty i jest wszystko wporzadku a oko boli, biorę leki od migreny i napady bólu są rzadsze. 

Warto iść też do neurologa który zajmuje się bólami głowy tj migrenami

Co do świadczeń to ciężko na wadę wzroku dostać co kolwiek ale walcz

 

pomoc jakie badania wskazane

jeśli masz chorobę nabytą przed 18 rokiem życia i masz całą dokumentację medyczną to możesz iść do ZUSu po rentę - wiem że to za mało pewno by żyć ale zawsze lepszy rydz niż nic..

co do leczenia musisz trochę po lekarzach pochodzić.. jak nie ten to następny.. czasami trzeba samemu się prosić żeby dali skierowanie na badania.. osobiście mam czasem wrażenie że jak się płaci lekarzowi tzw idziesz prywatnie to ma inne podejście do Ciebie całkiem..

Re: pomoc jakie badania wskazane


martka26:

Nikt tu nie jest lekarzem żeby postawić Ci diagnozę, objawy o ktorych piszesz mogą wskazywać na jaskrę, przy niewidzącym oku od urodzenia dochodzi do jaskry ja tak miałam, silne bóle oka światłowstręt i uwierz mi ze mnie lekarz leczył ponad pół roku na z. Spojówek co potem było za późno i trzeba było oko usunąć. Udaj się do innego lekarza aż do skutku niestety taka nasza służba zdrowia (może prywatnie lepiej), migrena też może być bo teraz mam bóle oka zdrowego robiłam badania w kierunku jaskry i wszystko co się dało u okulisty i jest wszystko wporzadku a oko boli, biorę leki od migreny i napady bólu są rzadsze. 

Warto iść też do neurologa który zajmuje się bólami głowy tj migrenami

Co do świadczeń to ciężko na wadę wzroku dostać co kolwiek ale walcz

 

 rozumie , ale chodzi ci ze mam jaskrę  w tym oku prawym niedowidzącym , czy lewym , ktorym widze dobrze lecz co pare dni bardzo boli?

 

pomoc jakie badania wskazane

wiem , przepraszam za moje nerwy ale juz nie daje rady psychicznie , chodzi o lekarzy , jak się do nich idzie traktują mnie jak zło konieczne , bo mlody , bo to tylko bole głowy , to nic takiego , jak im mowie ze bole oka mogą doprowadzić do wylewu krwi do mózgu czy udaru , czy innych rzeczy , mówią skąd  takie nowinki wiem , mowie ze  z internetu to sie smieja  to po co Pan do lekarza idzie jak wie lepiej , co za ignorancja i chamstwo 

napisze co wiem , i bardzo prosze o jakas porade choćby najmniejsza , wiem ze sa tu ludzie ktorzy sami to przechodzą i mają dość , wczoraj byłem w centrum o orzekaniu niepełnosprawności w swoim mieście , ludzie na wniosek do pobrania czekałem godzinę , kiedys byly na poczekalni , wiem , mogłem z netu pobrać , ale co z ludźmi innymi byli tam bez ręki , glusi i naprawde chorzy , traktowali ich jak bydło , zamiast wyjść na korytarz rozdać wnioski czekali pod drzwiami  

 

napisze o sobie co wiem i prosze o porade

wiec tak wg okulisty , przeszedłem wszystkie badania jak wyżej  orzekł prawe oko jest niedowidzące w stopniu dużym , widzę tylko bokami oka i tylko oko spełnia funkcje do życia, największej literki  nie widzę tym okiem  , slowa lekarza , oko wyłączone czyli nie da sie juz nic zrobic , najprawdopodobniej to genetycznie bo byłam wcześniakiem lecz konkretnie nie może powiedzieć czemu tak jest

lewe oko boli bardzo co kilka dni wynik badan okulistycznych nie ma nic oko czyste schorzeń  brak 

badanie neurologiczne tomografia głowy wykazało iz mam bole klasterowe , czytalem ze to najsilniejsze odmiana bola glowy , pochodna migreny 

sprawa wygląda tak prawe oko niedowidzenie w stopniu znacznym plus nieodwracalne  

lewe oko silne bole ktore pojawiaja sie co 4 -6 dni trwają ok 4 d do 8 godzin , bole tak silne ze oko łzawi mruga powiekami , zaburzenia mam widzenia plamki i inne na tym oku plus nudności , swiat wowstead  , silny ból przy gwałtownym ruchu , np siedze i wstaje lub w druga strone , chce wręcz wyć   

zapytam sie jak zyc? pracować   prawe oko do pracy się nie nadaje utrudnia mi bardzo ja , jak dojdzie ból oka lewego praktycznie jestem niezdolny  z 2 pracy mnie zwolnili przez  wzrok  w 3 kolejnych staraniach o pracę mam wynik negatywny przy badaniach lekarskich nie przeszedłem ich wzrok 

powiedzcie czy nalezy mi sie cos?  nie chce  renty  zależy mi tylko na grupie inwalidzkiej chociaz lekkiej , aby podjac prace , mieć zniżkę na bus czy pociąg do pracy

mam badania od okulisty że prawe oko niedowidzenie i od neurologa że lewe boli jest św powodowane bólami klastrowymi  , czy powinno to wystarczyć aby otrzymać lekka grupę?

 

takie pytanie jestem z czestochowy ,czy znacie jakiegoś lekarza  od chorób oczu  bardzo dobrego  z slaska , klinika katowice , opole lodz? gdzie lepiej i czy aby się do nich dostać na fundusz , trzeba bezpośrednio do nich dzwonić , czy potrzeba skierowania od lekarza okulisty , bo jesli każdego pytam czy moze pan mi  dać dalsze skierowanie do kliniki czy cos , pyta , ale po co , mówię panu ze nic nie da się zrobić i nie ma podstaw co robić?

pomoc jakie badania wskazane

Mam podobny problem zapraszam na priv. 

 https://m.me/ryszard.rys233

 https://www.facebook.com/ryszard.rys233