MENU

Forum - męty w ciele szklistym

męty w ciele szklistym

męty w ciele szklistym

Witam,

mój problem jest następujący- od roku wystąpiły u mnie męty w postaci ciemnych kropek, nitek, komet czy chmurek w obu oczach. W lewym oku są 3 dość duże a w prawym więcej. Najgorsze są te w kąciku oka gdyż z każdym ruchem gałki ocznej one tak wypadają jakby z dołu i to strasznie denerwuje. Mam nadzieję, że ktoś z tego forum mnie rozumie. Powiedzcie czy ktoś z was usunął je skutecznie laserem lub witrektomią choć ta jest podobno ryzykowna?

z góry dziękuję za informację! 

męty w ciele szklistym

 

Polecam nawiązanie kontaktu z lekarzami:

Laser Piotr Sobolewski Białystok

leczeniemetow.pl

 

Witrektomia Michał Orski Kraków

znanylekarz.pl

 

męty w ciele szklistym

Witam, byłam u jednego z nich ale niestety nie da się pomóc gdyż męty są zbyt blisko siatkówki a to podobno uniemożliwia ich laserowe usunięcie. Zastanawiam się tylko co może byc ich przyczyną, od roku zaczęłam brać leki na wzjg które wpłynęły na metabolizm podejrzewam, że one lub ewentualnie anemia? 

Czy ktoś z Państwa ma ciemne męty i nauczył się z nimi żyć? 

męty w ciele szklistym

Mam pytanie czy jeśli mam bardzo dobry wzrok według badań u roznych okulistów ale męty które utrudniają widzenie bo jest ich dużo i są czarne niestety nikt nie chce mi ich usunąć laserowo czy wówczas witrektomia będzie skuteczna? Miał ktoś taki zabieg wykonany ze względu na męty?

 

męty w ciele szklistym

Hej, też mam męty w ciele szklisty. nitki... przeszkadza to, ale można się przyzwyczaić. Operację odradzam bo są powikłania i może być gorzej. Zawsze trzeba liczyć się ze skutkami ubocznymi. Jeśli nitek , kropek jest niezbyt dużo - można to zaakceptować. Okulista poleciła mi Vitroft w tabletkach na męty ( trochę rozpuszcza je).

Pozdrawiam. 

męty w ciele szklistym

Zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy cierpią z powodu mętów w ciele szklistym oraz osoby, którym ta dokuczliwa przypadłość jest obca, a chcieliby się o niej dowiedzieć coś więcej. Obecnie zbieramy podpisy pod petycje, mające na celu przyspieszenie prac nad skutecznymi metodami leczenia schorzenia.