MENU

Forum - Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Witam serdecznie.    W czwartek u okulisty padlo podejrzenie a dxis na badaniu usg xostalo potwierdzonevto czego sie najbardziej balam.

Niestety potwierdzilo sie. Mialam znamie o ktorym nswet nie wiedzialam,w tamtym roku zaczelam.krxywo widziec linie oraz ukazala mi sie w polu widzenia na ok 1/3 oka szara plama. Poczatkowo nie przerazilo mnie to bo pocxytalam ze moze to byc od zeyrodnienia plamki (ktora to chorobe tez mam)

Poniewaz zaczelam gorzej widzie udalam sie do okulisty wlasnie w piatek.

Dzis bylam.na usg w Krakowie i padlo niestety rozpoznanie, bez zadnych juz watpliwosci. Aly czerniak naczyniowki 1,1 mm. Lekarz powiedzial ze jest to na przelom.transformacji uchwycone ,,ze gdyby nie reszta objawow czyli te 5 punktow oznaczone literami (nie pamietam.juz )to by zalecil jeszcze obserwacje .Na 26 stycznia mam wizyte w szpitalu okulistycznym.na onkologii w Krakowie.

 Jedyna pociecha jest to ze jest maly,ale boje sie ze to ze dal juz objawy wysiekowe pod siatkowke okaze sie ze jest agresywny. Jestem przerazona. Rok temu wyszlam.za maz.. we wrzesniu zmarla mi.mama w pazdxierniku przeszlam covid,oraz bylam na zabiegu gin gdzie rowniez w stresie pczekiwalam na hist pat (byl dobry) ta sie cieszylam ,znalazlam.nowa fajna prace. Bylam.przez 3 tyg szczesliwa . Boze nie moge sie pogodzic z tym.

Prosze  bardzo o to aby odpisaly mi osoby ktore sie z tym zmagaja i daly mi nadzieje 

 

 

 

Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Witaj Lenko bardzo mi przykroNiezdecydowanie polecam moją grupę na facebooku " Osoby słabowidzące"

Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Witam, moja diagnoza 2020 styczeń czerniak naczyniowki bez przerzutów odległych usunęli mi w styczniu oko założono implant , było jedyne wyjście żeby czerniak nie dał przelotów jest to ciężka decyzja ale wydaje się słuszna jest rok i na razie bez problemu oby tak dalej bo czerniak może dawać przeżuty do końca życia ale może tez być tak że żyje się bardzo długo .Głowa do góry i myśleć tylko pozytywnie 

Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Czy usuniecie oka gwarantuje ze nie bedzie przerzutow? Gdzie mialas operacje? Jak duxy byl czerniak? 

Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Witaj, Ja miałam operacje w Poznaniu jestem rok od operacji kontrola co pół roku jeżeli chodzi o przeżuty to czerniak naczyniowki jest typem nowotworu, który może dawać przeżuty do końca życia nie ma remisji,trzeba być pod kontrola onkologa.Czytając forum to są tu osoby które żyją i maja się dobrze już lata wiec tego się trzymam 😀  

Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Jestem po konsultacji na onkologii w Krakowie. Zmiana na oku jest lagodna do  scislej obserwacji. Lekarz na wyrost dal diagnoze przez co orzez 3 tyg xylam z mysla ze mam raka. Boże jaka ulga

Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Dzień dobry. Jestem w takiej samej sytuacji co ty Lenka55. Przez 1,5 tyg myslalam ze mam czerniaka oka, ale ostatecznie okazało się ze jest to zmiana naczyniowa do ścisłej obserwacji. Czy mogłabym się z Tobą jakoś skontaktować, chciałabym porozmawiać z kims w podobnej sytuacji. Mam kilka pytań. 

Straszna diagnoza i ogromne przerazenie. Czerniak oka

Oczywiscie ,dolacz do grupy na fb OcularMelPolska ,tam uzyskasz wsparcie i ja tez tam jestem to sie odezwe. Również chętnie  porozmawiam