MENU

Forum - Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

Witam

 

Chciałam podpytać o dobrego specjalistę z Trójmiasta, najlepiej chirurga okuliste, specjalizujacego sie w zakresie retinopatii.  Czy ktoś może kogoś polecić?

Tata choruje na cukrzycę drugiego stopnia ma zdiagnozowaną retinopatię cukrzycową.

Jest po zabiegach witrektomii OP i OL. 

W lewym oku dwukrotnie wymieniono olej ( planowana kolejna wymiana)a w oku prawym po usunięciu oleju przeprowadzono zabieg usunięcia zaćmy. Niestety torebka byla uszkodzoma wiec nie mozna bylo normalnie wszczepic soczewki. Tata nosil okuary +12 w ktorych mogl w miare samodzielnie funkcjonowac. Ok 4 mce temu wszyto soczewke i tata do tej pory praktycznie nie widzi. Pojawily sie rowniez problemy ze zbyt wysokim cisnieniem w oku. Lekarz rozklada rece i mowi ze to cukrzyca i nic wiecej nie da sie zrobic.

Przed zabiegiem  witrektomii w oku prawym tata widział na 40% . Lekarz powiedzial ze witrektomia musi zostac jak najszybciej wykonana bo oslepnie w przeciagu kilku miesiecy. Bardzo sie balismy bo w oku lewym byl juz olej i tata na nie nie widzial. Lekarz zapewnial jednak ze oko prawe jest w tak dobrym stanie ze na pewno po witrektomii i usunieciu zacmy utrzyma sie widzenie na 30%. Jest 5%...Chcemy skonsultowac sprawe z innym lekarzem bo do operujacego zupelnie stracilismy zaufanie. Tata widzi za mgla i nie jest w stanie samodzielnie funkcjonowac.

Retinopatia cukrzycowa

Najlepiej to przegadać z lekarzem. Szczerze mówiąc bez dokładnego przebadania nie można precyzyjnie udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie. _________________https://otomedi.pl/reumatyzm-objawy-i-leczenie/