MENU

Forum - IMPLANTACJA PIERWOTNA

IMPLANTACJA PIERWOTNA

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Witam jestem po implatacji pierwotnej wykonanej w Katowicach u dokt. Jaworskiego, która odbyła sie dn. 5 lipca 2008 r. Mam nadzieje ze odezwie sie ktos kto tez miał implant. pierwotna .Pozdrawiam

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Moj facet 6.10.2008 mial operacje u dr.Jaworskiego rowniez protezowanie pierwotne. Jak u ciebie to wyglada i jak wygladalo po zabiegu??

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Witam, ja jestem po implantacji pierwotnej. 1 października minął rok od zabiegu. Pozdrawiam

 

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Witam Was ...u mnie jesli chodzi o implant to wszystko jest w porzadku, ale mam problem z powiekami i tu jeszcze efektu nie widac.Czekam na zabieg plastyki powiek . Po zabiegu nawet czułam sie dobrze, bolał mnie kazdy ruch okiem...ale jakos po 2 tyg. bol ustawał. Trzymajcie sie ciepło

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Cześć. Miała zabieg enukleacji czy ewisceracji? Szukam kogoś po zabiegu ewisceracji, która mnie wkrócte czeka.

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Jesli dobrze rozumuje ewisceracja to wypatroszenie oczodolu czyli zostaje sama twardówka (kulka)  tak??

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Wywalają wszystko ze środka, zostaje to co na wierzchu, czyli osłona dla implantu.

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Wczoraj byłem w Visionie w Krakowie, pytałem pana doktora... ewisceracja to nie jest to samo co wypatroszenie. Wypatroszenie najczęściej wykonuje się np. w chorobach onkologicznych  usuwane są powieki a nawet kości..tak to zrozumiałem

IMPLANTACJA PIERWOTNA

" Zwykle jeżeli z powodu bólu lub ślepoty konieczne jest usunięcie oka, wykonuje się to w znieczuleniu ogólnym. Można usunąć całkowicie gałkę oczną (enukleacja) lub też główną jej zawartość z pozostawieniem twardówki, czyli białej, zewnętrznej warstwy gałki ocznej. Jest to wypatroszenie oczodołu, czyli ewisceracja. "

http://www.jestemchory.pl/chapter.via?id=39

 

Maćku, co tam u Ciebie, jak oko? 

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Kornelio, jutro jadę do Lublina, mam nadzieję, że to nic poważnego. Wolę dmuchać na zimne. W poniedziałek w Krakowie zaopatrzyłem się w epi, tę właściwą będę miał niestety dopiero w czerwcu (w kwietniu panowie mają wolne).

Co do nazewnictwa, zgodzisz się ze mną, wypatroszenie brzmi niezbyt przyjemnie.Kiedyś, już nie wiem przy jakiej okazji spotkałem się z terminem "wypreparowanie gałki ocznej" .Myślę,że na naszym forum przydał by się jakiś fachowiec-okulista... może kiedyś,może...

Polecam Ci stronę www.icd9.pl  jest to: klasyfikacja procedur medycznych ICD-9-CM

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Hej Maćku

Ale czy coś się u Ciebie dzieje? oby nie!

W zasadzie nazewnictwem przestałam się już przejmować :)

Co do lekarza okulisty... nawet sobie nie wyobrażasz ilu fachowców tu zagląda. Tyle, że żaden z nich nie ma odwagi napisać:) A szkoda.

 

IMPLANTACJA PIERWOTNA

Witam Was Kochani, byłam w poniedziełek w Polanicy Zdrój na umówiony wczesniej rezonans twarzoczaszki, no i okazało się, ze maM spłycone załamki (O czym juz wczesniej wiedziałam).Czekam na przyjęcie mnie  do szpitala, czas oczekiwania to (od 3-6mies.)Wtedy będą mi powiększać załamki jednoczesnie górny i dolny, a dopiero potem będą mogli wykonać plastykę obu powiek- myslałam, ze juz w tym roku będę piękna, ale cóż nadal muszę CZEKAĆ!Kiedy to się w koncu skonczy....:-(

IMPLANTACJA PIERWOTNA

witam. dawno mnie tu nie było.

ja dopisuję się do grona implantacji pierwotnej.

u mnie zpowieką też jest malutki problem , ponieważ od dziecka miałam lewe oczko mniejsze , a co za tym idzie - mięsnie powieki nie są takie same jak oka zdrowego.Jednakże dr Jaworski zdecydowanie odrzucił jakie kolwiek sugestie na temat opercaji.Natomisat protetyk Wileuński pokazał mi kilka ćwiczeń , które mogą usprawnić mięsnie tejże powieki.