MENU

Forum - Bol oka po korekcji, niedowidzenie

Bol oka po korekcji, niedowidzenie

Bol oka po korekcji, niedowidzenie

Hej, 

Mam 29lat. W 2019r poddałem się cholernej korekcji laserowej wzroku miałem wade +5.5 lewe i prawe i to lewe oko zawsze jakies takie dziwne było. choćby jak mi "pędzlem" przejezdzała aby nałozyć znieczulenie to czułem, czego w prawym oku juz nie. Skutek jest taki, ze w lewym oku teraz mam +0.5 a lewe -0.75 i malutki astygmatyzm. W oczach ciagle czuje napięcie dodatkowo to lewe oko mnie ciągle pobolewa i jakies takie dziwne jest. Przszedłem także u Pani dr Jochan operacje zeza 2 razy - lewe i prawe oko ale bez zadnych efektow mam troche zeza 72mm rozstaw zrenic. Nie wiem co juz robić wpadlem w mocną nerwice przez to. Dodatkowo ciagle czerwone spojówki i swiatłowstręt krople zadne mi nie pomagaja. Druga kwestia czy da sie cos zrobic z tą asymetrią prawego oka 

Bol oka po korekcji, niedowidzenie

Rozwazam usunięcie lewego oka jak będzie taka konieczność. 

Bol oka po korekcji, niedowidzenie

czesc ,ogolnie po tej laserowej korekcji wzroku nie masz juz duzej wady,czyli bol oka ci najbardziej przeszkadza?moze bys musial brac pregabaline na bol ,zeby poprawic mikrokrozenie w oczach byc moze po tym bol by przeszedl bys musial pic sok z aroni?ogolnie patrzac na zdjecie widac jakas asymetrie,ale tragedi napewno nie ma czyli widzisz z wada 0,50+ ,i -0,75 to nie tragedia moim zdaniem tez niema to powinienes wlasnie probowac z lekami przeciwbolowymi one sa tez przeciw lekowe przezciwdepresyjne a jest ich masa amitryptylina,dulseviai,pregabalina,gabapentyna,tramal,morfina ,tak czy inaczej mozesz probowac roznych srodkow na bol oka,bo z taka wada to tez nie jest ,az tak zle korekcja okularowa,a jezeli chodzi o bol to jestem wstanie cie zrozumiec ,dobry okulista,albo neurookulista by sie przydal.

Re: Bol oka po korekcji, niedowidzenie


Fifi19:
czesc ,ogolnie po tej laserowej korekcji wzroku nie masz juz duzej wady,czyli bol oka ci najbardziej przeszkadza?moze bys musial brac pregabaline na bol ,zeby poprawic mikrokrozenie w oczach byc moze po tym bol by przeszedl bys musial pic sok z aroni?ogolnie patrzac na zdjecie widac jakas asymetrie,ale tragedi napewno nie ma czyli widzisz z wada 0,50+ ,i -0,75 to nie tragedia moim zdaniem tez niema to powinienes wlasnie probowac z lekami przeciwbolowymi one sa tez przeciw lekowe przezciwdepresyjne a jest ich masa amitryptylina,dulseviai,pregabalina,gabapentyna,tramal,morfina ,tak czy inaczej mozesz probowac roznych srodkow na bol oka,bo z taka wada to tez nie jest ,az tak zle korekcja okularowa,a jezeli chodzi o bol to jestem wstanie cie zrozumiec ,dobry okulista,albo neurookulista by sie przydal.

 

 To nie jest taki dosłowny ból tylko ubieranie i często robię taki tik jakbym Polakiem chciał poprawić okulary i druga sprawa to ciężko mi jest skupić wzrok i uczucie mam jakbym palił ciagle marihuanę 

Bol oka po korekcji, niedowidzenie

I zauważyłem, ze zakrywając jedno z oczu obojętnie które dyskomfort mija

Bol oka po korekcji, niedowidzenie

Jezeli bol ci mija to moze miec cos wspolnego z widzeniem obuocznym ja mam podwjne widzenie ,i jak zakrywam jedno oko widze pojedynczo,jezeli masz te bole to postaraj sie o jakiejs leki ktore poprostu zmnijsza,lub wylacza calkowicie tobie ten bol ,np dulsevia,amitryptylina,niektorych ludzi po wywrwani zeba wciaz boli cos jakby poprostu mieli go jeszcze przez lata ,i tabletki antydepresyjne ktore sa na roznego rodzaju bole moga pomoc,jezeli chcesz jeszcze wzmocnic wzrok lykaj luteine,astaksantyne,pij sok z aroni jezeli masz problem np z plamka zolta ,i sie nie poddawaj napewno jest cos co zmniejszy twoj bol musisz dobrego lekarza znalesc.

Bol oka po korekcji, niedowidzenie

Niedowidzenie tzn jak ? Leniwe oko czy co to ? Na jak widziales

Bol oka po korekcji, niedowidzenie

W lewym oku widzenie na poziomie 0.4 brak widzenia obuocznego i zauważyłem ze to oko jest mocniej opuchńiete i to codziennie.