MENU

Forum - Zaćma pourazowa

Zaćma pourazowa

Zaćma pourazowa

Witajcie,

Jestem nowy na tym portalu, pozdrawiam wszystkich uczestników forum.

Prawie 30 lat temu podczas rąbania drewno uderzyło mnie woko, pękła soczewka, powstała zaćma i bardzo słabo widzę na to oko. Lekarze traktują mnie jak jednookiego więc mam problemy z pracą. Jeden okulista poradziłmi abym poszedł na operacje zaćmy , zaś inny że to nie ma sensu, że nie będę widział lepiej a nawet mogę stracić całkowicie oko. Mam dylemat czy iść na zabieg? Może miał ktoś podobny przypadek?

Pozdrawiam      Stanisław

Zaćma pourazowa

Zaćma pourazowa

Sluchajcie nie wiem czym sie rozni zacma pourazowa od tej "zwyklej"  , ktora wystepuje u starszych ludzi.  Podejrzewam ze w wyniku jakichs wczesniejszych urazow dochodzi do uszkodzenie soczewek ktore po czasie metnieja a po drodze jest uszkadzana rogowka  momencie tego urazu. 

Uszkodzona zablizniona rogowka w polaczeniu ze zmetniala soczewka daje efekt nie widzenia na oko.  Tak to chyba jest.  Pamietam, swiezo po moim urazie bylam mocno zainteresowana tym tematem poniewaz moje jedyne widzace oko jest zagrozone wlasnie ta zacma pourazowa i i jeszcze na dodatek okropnie obawialam sie zmetnienia rogowki , ktore mogloby sie rozpoczynac od blizn.  Chwalic los mija 10 lat i nic sie nie dzieje.

Za ktoryms pobytem w Lodzi na klinice spotkalam ok 30- letnia kobitke ktora mila wszczepiana nowa soczewke zamiast tej zmetnialej a stalo sie to po wielu latach od urazu z dziecinstwa.  Byla wtedy bardzo zadowolona z efektu.      

Zaćma pourazowa

witam zaćma pourazowa to zaćma występująca jak sama nazwa wskazuje po jakimś urazie bądż też jest dość częstym skutkiem ubocznym operacji okulistycznych........w każdym razie znajoma tak ową zaćmę miala po witrektomii i poddala sie zabiegowi usunięcia soczewki i wszczepienia sztucznej w każdym razie ,wtedy nie widziała prawie nic a dziś czyta nawet drugą lub trzecia linijke na tablicy okulistycznej.......zdanie to mówi samo za siebie,ale decyzja należy oczywiście do ciebie choć uważam że powinieneś się zdecydować...pozdrawiam

Zaćma pourazowa

Witam, jestem 3 tygodnie po operacji usunięcia zaćmy, widzę trochę lepiej, liczyłem na więcej, oby się z czasem nie pogorszyło

Zaćma pourazowa

Moim zdaniem trzeba jednak przestrzegac tych zalecen pooperacyjnych,  no i byc moze jak sie wylewy powchlaniaja to jeszcze sie poprawi.  Znam praypadki, ze trzeba jednak siegnac po zabiegu po okulary przeciez nasze widzenia to nie tylko przezroczysta soczewka.   Milego wypoczynku!

Zaćma pourazowa

Odpoczynek po operacji trwał 14 dni(tyle dają zwolnienia),okulista na  kontroli powiedział że mogę normalnie pracować tylko uważać przy dziwiganiu, już pracuję od tygodnia. Jest szansa na poprawę widzenia poprzez okulary, które można przepisać po 6 tygodniach od operacji, poczekam. Pozdrawiam wszystkich na forum