MENU

Forum - 11-letnia natalka

11-letnia natalka

11-letnia natalka

witam jestem ojcem natalki ktora urodzila sie z zaćmą w oku lewym.od czasu stwierdzenia choroby natalia jako małe

dziecko miała przeprowadzone dwie operacje w tym wszczepienie sztucznej soczewki. 

 

od tego czasu oczko natalii jest coraz bardziej zmętniałe a ona sama coraz gorzej się z tym czuje wśród koleżanek

może ktoś ma lub miał podobny problem jak można poprawić wizualnie jej oko.

dodam że systematycznie jezdzimy do  okulisty w sosnowcu. 

 

ad: 11-letnia natalka

witam bardzo dobrze rozumiem tę sytuacje sama choruje na inna chorobę ale wiem co można zrobić ... córce potrzebna jest nakładka korekcyjna... tzn coś jak soczewka tylko ze nie przezroczysta a na kszałt oka... wiem to z wiarygodnego źródła poniewaz mam kumpele o ma taka soczewke a prawdopodobnie w przyszłości też bede musiała to nosić bo oko mi może zaniknąć bo na nie nie widzę.... także niech sie dowie o soczewkę korekcyjną bo dla dorastającej dziewczyny to klęska wiem bo mam 15 lat choruje od 8...

11-letnia natalka

Ja nosze takową soczewke i używam kropli wybieląjących. Nosze ją od 2 miesiecy i chyba sie uzależniłem xD Można w niej robić wszystko, na w-f, szaleć itp. Fajna sprawa. Pozdrawiam

11-letnia natalka

dziekuje za odp. powiedzcie mi tylko czy taka soczewka nie stanowi problemu w sytacji kiedy córka bierze krople do tego oczka.napiszcie gdzie można ją zamówić w katowicach.

11-letnia natalka

To jest tak że takie soczewki zdejmuje sie (pacjent robi to sam) do snu, na basen, do kąpieli, itd. itd, wymagają one bardzo dużej pielęgnacji i higieny. Do zapuszczania kropli napewno trzeba je zdejmować. Przez pierwsze tygodnie będzie uwierać, i przeszkadzac. a przez pierwsze dni trzeba ją nosić po godzine dwie godziny dziennie żeby oko się przyzwyczaiło.  A szczegóły to dogadać z lekarzem. 

 

Nie znam, takich gabinetów na śląsku ale, jak komuś pomocne to polecam.

 

 

Pozdrawiam. 

11-letnia natalka

Ja swoją soczewke zamówiłem u dr. Kozioła W katowicach Na ul. PCK 9

za 650zł. Są też soczewki za 1200zł robione cyfrowo ze zdjęcia zdrowego oka... ale to trzebaby sie zaznajomic z tym. Taka soczewka starcza na rok, co roku sie wymienia.