MENU

Forum - jaskra pooperacyjna

jaskra pooperacyjna

jaskra pooperacyjna

witam wszystkich...po zabiegu witrektomii( o którym pisałem w innym poście i nie otrzymałem żadnej pomocy ze strony innych forumowiczów-co mnie bardzo zdziwiło) dostałem jaskry wtórnej (pourazowej) ciśnienie w moim oku ciągle jest za wysokie, nie mówiąc o towarzyszącym temu silnym bólu, prawie rozrywającym,pulsującym i promieniującym aż do tyłu głowy-więc wyobrażcie sobie jaki to ból-zażywam wiele leków bez skutku, m.in. tropicamid, tobradex,aspargin,diuramid,atropine,alphagan,azopt...a lekaże tylko przepisują mi nowe, co robić???iść prywatnie do okulisty i poprośić o porządne badanie??....sam nie wiem ale ból jest nie do zniesienia...aha czy podczas witrektomii wszywają do oka jakąś soczewke???bo przy spoglądaniu zauważam w oku swoistą -obramówke-.......??podkreślam że nie miałem zaćmy....pozdrawiam serdecznie?//i zapraszam wszystkich którzy mieli coś do czynienia z jaskrą pourazową lub

i witrektomią ...pozdrawiam>>

jaskra pooperacyjna

WItaj! Też to wszystko przechodziłem swojego czasu, diuramid już ostatnimi czasy brałem co kilka dni, a krople to po 4-5 razy dziennie a ulga nie zbyt zadowalająca. Pół roku temu miałem przeprowadzony zabieg wszczepienia zastawki Ahmeda no i efekt znakomity, ćisnienie w normie cały czas i skończyły się bóle, dodaje że wczesniej mialem 8 nieskutecznych zabiegów laserem djodowym;/, które tylko zniszczyly oko. Też miałem jaskre po wypadku, z dziecinstwa kiedyś to szkło wpadło mi do oka. Myśle, że przydała by sie konsultacja gdzieś prywatnie u dobrego okulisty, zbada twój przypadek i zaproponuje jakąś pomoc. Pozdro xD

jaskra pooperacyjna

no wiadomo.za pieniadze niestety w tych czasach wiecej sie zdziala niz bez.a tak to bedziesz latal od ejdnego lekarza do drugiego bo zaden nie bedzie wiedzial co zrobic.a jak sie prywatnemu zaplaci to nie dosc ze nie czeka sie w kolejce to jeszcze duzo lepsze rezultaty sa;p.a jakie masz cisnienie mozna wiedziec?? bo ja w chorym oku mam cisnienie 40 i mi mowia ,ze powinienem wyc z bolu,a tak sie sklada ze ja nie czuje zadnego bolu;] ale to dobrze,nie narzekam ;]

jaskra pooperacyjna

hej, ja mam jaskre po zabiegu witrektomii, ciśnienie na poziomie 37-43 ,i bol niesamowity..więc dziwie się że nie czujesz bólu...to niepokojące...ale co mogą zrobić???rozumiem że jakąś operacje???...pozdrawiam

 

Re: jaskra pooperacyjna


Arek:
WItaj! Też to wszystko przechodziłem swojego czasu, diuramid już ostatnimi czasy brałem co kilka dni, a krople to po 4-5 razy dziennie a ulga nie zbyt zadowalająca. Pół roku temu miałem przeprowadzony zabieg wszczepienia zastawki Ahmeda no i efekt znakomity, ćisnienie w normie cały czas i skończyły się bóle, dodaje że wczesniej mialem 8 nieskutecznych zabiegów laserem djodowym;/, które tylko zniszczyly oko. Też miałem jaskre po wypadku, z dziecinstwa kiedyś to szkło wpadło mi do oka. Myśle, że przydała by sie konsultacja gdzieś prywatnie u dobrego okulisty, zbada twój przypadek i zaproponuje jakąś pomoc. Pozdro xD

 

hej, ale ja tych leków mam naprawdę dużo...zwracam uwagę że miałem niedawno witrektomie i boję się że to wysokie ciśnienie wpłynie niekorzystnie na przyklejoną siatkówke...może tak być??? w sumie i tak nie widze na to oko ale p[oznaje kształty, aczkolwiek boje się całkowitej utraty wzroku....pozdrawiam

 

jaskra pooperacyjna

Moje oko też ma inne ksztatły, jest troche wiekszy i ma jakby stożek rogówki, w świetle widać taki punkt na srodku oka, nie jest tak płasko jak na zdrowym oku. Myśle że ćisnienie może sie przyczyniać to innych rzeczy, więc dobrze by było coś z tym zrobić w miare możliwości.