MENU

Forum - Przeszczepy siatkówki

Przeszczepy siatkówki

Przeszczepy siatkówki

Witam czy ktos cos wie na ten temat.Czytałam ze takie rzeczy robione sa zagranica.

Mój syn ma blizne po toksoplazmozie ocznej i dzis okulistka powiedział ze jedyna szansa aby normalnie widział jest przeszczep siatkówki.Powiedziała ze moze bedzie szansa na wyciecie tej blizny i wstawienie czegos innego.

Błagam moze ktos ma namiary na dobrego okuliste

Przeszczepy siatkówki

ja rowniez bede bardzo zainteresowana kazda informacja, jaka pojawi sie  w tym watku. czy takie zabiegi juz sa wykonywane na swiecie?

Przeszczepy siatkówki

Siatkówka z płodów
Okuliści potrafią przywracać wzrok nawet osobom, u których doszło do nieodwracalnego zniszczenia komórek światłoczułych w oku. Prof. Robert Aramant z University of Louisville przywrócił wzrok sześciu pacjentom za pomocą przeszczepu siatkówki pobranej z płodu. Jednym z nich jest 64-letnia Elisabeth Bryant z Louisville, która przed operacją nie widziała nic. Teraz potrafi dostrzec twarze osób znajdujących się z nią w jednym pomieszczeniu. Zespół Aramanta przeszczepił niewidomym skrawki płodowej siatkówki o powierzchni 2 mm2, które zawierały zarówno czopki i pręciki, jak i chroniące oraz odżywiające je komórki barwnikowe. Dzięki temu przeszczep mógł się przyjąć i zastąpić tkanki biorcy uszkodzone przez proces chorobowy.

źródło   http://www.wprost.pl/ar/?O=69913

 

Obecnie wykonuje to tylko jedna ekipa na świecie właśnie wspomniany dr Aramant. Zabieg jest już normalnie dostępny, robią to w trzech miejscach na swiecie w Bostonie, Nowym Yorku i w Londynie. Zabieg nie jest refundowany i na chwile obcną kosztuje około 170 tys złotych w Europie, za oceanem pewnie drożej. Wśród pacjętów tegoz lekarza są juz polacy.

Przeszczepy siatkówki

Hej

Skąd Masz takie informacje? Bardzo bym prosił o odzew na gg  8269952

 

Czytałem ten artykuł wielokrotnie ale nie miałem pojęcia , że te zabiegi są wykonywane  , nawet chciałem dotrzeć do tych osób w Stanach ale w końcu zrezygnowałem . Bardzo proszę o kontakt pod numerem gg 8269952 

Przeszczepy siatkówki

to jest w pelni wiarygodna informacja???? skad mozna wziac namiary na te klinike?

Przeszczepy siatkówki

Znam osobę która była w Londynie właśnie na badaniach kwalifikujących ją do operacji i z tego co wiem to że sie zakwalifikowała. Całość sie rozbija chyba o koszt bo można to zrobić tylko prywatnie i kompletnie niczego Tobie nie zagwarantują. Bo jest to ciągle metoda dla osób niewidomych zeby chociaż coś widziały.

 

Podpytam sie tej osobie w jaki sposob woogole tam dotarła do nich i na pewno przekaże niezbędne informacje.

Przeszczepy siatkówki

Bardzo zależy mi na tych informacjach , mam juz strasznie poniszczoną siatkówkę a muszę mieć operacje więc taka operacja byłaby czymś co daje nadzieje... 

Fajnie by było jak Byś dał namiary do swojej znajomej 

Z góry dzięki za wszelkie info

 

Pozdrawiam

Przeszczepy siatkówki

ja tez bede czekac na wszelkie informacje :)

Przeszczepy siatkówki

napisałem już do tej osoby wiadomość, czekam na odpowiedź. Z tego co kojarzę załatwił jej to spotkanie chyba jej brat który mieszka właśnie w Londynie, Ale pewien nie jestem.

Swoją drogą dziwie się ze tutaj na tego typu forum nie macie taki informacji, ja osobiście też jestem jednooczny ale mam obydwoje oczu i poza tym ze na jedno prawie nic nie widzę(odklejona siatkówka) i mam zeza(z którym walcze) to nic mi z tymi oczyma nie dolega.

P.s. Tamta dziewczyna jest fajna miło usposobioną osobą więc na pewno udzieli niezbędnych informacji, tylko musi odebrać wiadomość.

 

Przeszczepy siatkówki

Witam wszystkich!!!

Bardzo proszę o kontakt jezeli ktos będzie cokolwiek wiedział o temacie przeszczepianie siatkówki BŁAGAM!!!!

A CZY W TYM LONDYNIE NAPRAWDE JEST JAKAS KLINIKE W KTÓREJ SIĘ WYKONUJE TAKIE ZABIEGI?!!!!!

GG 12388473

Przeszczepy siatkówki

Słuchajcie trochę mi głupio bo narobiłem Wam nadziei a ta laska nie odpisała,  wiem tylko ze namierzyła go przez internet wszystko po angielsku... 

retinal transplant

i tam podobno można cos znaleść a reszte juz załatwił jej brat który mieszka w UK

Myślałem ze pomoge wiecej, ale próbujcie na anglo języcznych stronach. ona go właśnie w ten sposob namierzyła. 

I pamientajcie ze ten zabieg nie poprawia nie wiadomo jak widzenia, jest to ciagle metoda dla osób kompletnie nie widomych zeby woogole coś widziały.

Przeszczepy siatkówki

Moi drodzy,

Niestety przeszczepy siatkowki to wciaz science-fiction. Ponizej wklejam Wam linki (sa to teksty angielskie). Informacje pochodza z lipca ubieglego roku, kiedy przedstawiono wyniki eksperymentu. Zabiegowi poddano 10 osob - 6 z nich utracilo wzrok w wyniku retinitis pigmentosa - zwyrodnienie barwnikowe siatkowki, natomiast 4 w wyniku AMD - zwyrodnienie plamki zoltej.

Zabieg polegal na przeszczepieniu komorek siatkowki wylonionych z ludzkich plodow (tutaj pojawia sie problem etyczny, tak bardzo rozdmuchany w Polsce). Komorki te zostaly przeszczepione z nadzieja, ze wzmocnia/odzywia reszte komorek siatkowki u pacjenta. U 7 z 10 osob nastapila poprawa widzenia, ktora jednak dalece odbiega od prawidlowego widzenia - osoby te nadal sa praktycznie niewidome, maja poczucie swiatla.

Tak wiec jest to dopiero poczatek dlugiej i kretej drogi w dziedzinie transplantologii. Przeszczepu dokonano u pacjentow ze zwyrodnieniami siatkowki. Wydaje mi sie, ze z odkrycia nie skorzystaja osoby z odwarstwiona siatkowka (czyli np ja), bo to wymaga ponownego przylozenie siatkowki na miejsce i polaczenie jej z nerwem wzrokowym.  Dla mnie to niewykonalne i niewyobrazalne jest!!! Moze za 50 lat....Zdajac sobie sprawe z mikroskopijnych wymiarow i zlozonej budowy siatkowki jestem realistka - za wczesnie na takie cuda.

http://www.sciencedaily.com/releases/2008/07/080710103851.htm

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7501510.stm

Pozdrawiam!!

 

Przeszczepy siatkówki

Wiesz nie wiem ile jest prawdy w tym co ta dziewczyna powiedziała, ale ona twierdz ze zabieg będzie miała w przyszły roku właśnie w Londynie.

Ja osobiście się zainteresowałem tym, dlatego ze też mam odklejona siatkówke i przez to nie widzę, ale kiedy usłyszałem cenę to sobie odpusciłem.

 Co mogę jeszce napisać, jedynie to chyba....sorry ze narobiłem nie potrzebnie zamieszania ale chciałem pomóc.

Przeszczepy siatkówki

nie szkodzi :) ja i tak juz nadzieje stracilem ... uuuu nie siegam tak daleko pamiecia :).ja mam stopiona siatkowke;/ i bielmo na dodatek ;/

Przeszczepy siatkówki

Witam Wszystkich na forum....Jestem  bardzo zainteresowana przeszczepem siatkówki poniewaz od 20 lat na jednym oku mam odwarstwienie siatkówki 3;4mm tj. retinopotria wcześniacza obu oczu  na początku miałam tylko poczucie światła,ruchy rąk a  teraz zbiegiem lat  zanik nerwu wzrokowego  Slepota   jedynie posługuje się L>okiem miałam robione @ operacje  w Klinice w Katowicach   a potem  w Klinice  w Kolonii Która specjalizuje się w siatkówkach  u prof  Haimannna  ale  rezultat  był słaby   nawet dawano 80% nadziei   została tylko renta inwalicka   i nadzieja  chociaż  lekarze <strata oka> moze być tylko przeszczep .....dowiadywałam się wszędzie  w Poznaniu w Warszawie w Klinikach tego nie robia  czekać....gdzie w Polsce Jaki Prof .to robi?????Jestem  niezmiernie ciekawa?Pozdrowienia dla wszystkich życze zdrowia     BEATA z Chorzowa

Przeszczepy siatkówki

JA TEŻ BYŁABYM ZAINTERESOWANA INFORMACJĄ O PRZESZCZEPIE SIATKÓWKI.

ALE MNIE SIE TO WYDAJE JAKIEŚ NIEMOŻLIWE, BO SKORO TA SIATKÓWKA DZIAŁA JAK LUSTRO / TAK MI POWIEDZIAŁ OKULISTA/ TO NIE WIEM JAKBY TAKA OPERACJA WYGLADAŁA?

SIATKÓWKA TO NA DNIE OKA JEST, TO LEPIEJ BY BYŁO JAKBY PRZESZCZEPIALI CAŁĄ GAŁKĘ OCZNĄ. ALE OKULISTYKA NIE JEST TAK DALEKO POSUNIĘTA?

LICZĘ NA JAKIEŚ INFORMACJE W TEJ SPRAWIE, ALE PO POLSKU, BO JA NIE ZNAM ANGIELSKIEGO.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM

Re: Przeszczepy siatkówki

Cześć wszystkim!

 

Czy już wiadomo coś więcej o przeszczepie siatkówki? Wydaje mi się, że jednak jest to jakąś bajką, niestety. /:

Mój problem polega na tym, że jestem wcześniakiem (urodziłam się w 6. miesiącu) i od dziecka mam problemy z lewym okiem, tj. właściwie nic na nie nie widzę. Mówi się, że mam -12 i widzenie obwodowe. Wynika to z tego, że rozciągnęła się siatkówka i nie mam po prostu czym odbierać obrazu. Obecnie widzę jedynie bardzo rozmazany obraz, ledwo kolory i światło. W prawym mam -2,5 co postępuje z powodu obciążania go pracą przed komputerem i samym faktem, że praktycznie jest jedynym odbiornikiem. Właśnie kończę architekturę, więc wszystko co robię wiąże się z siedzeniem przed komputerem prawie 24h na dobę. Boję się, że w końcu lewe oko mi się wyłączy, a prawe jeszcze bardziej pogłębi swoją wadę. Już pomijam to, że wg opinii kilku osób, z którymi się zetknęłam, "jednooczni" nie widzą przestrzeni! Ale nie wydaje mi się, żebym widziała jakoś płasko albo inaczej, chociaż może się mylę, bo widzę tak od dziecka i nigdy inaczej nie widziałam.

Dlatego przeszczep siatkówi wydaje się być zbawieniem i jakimś chyba narazie niedoścignionym marzeniem. /:

Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek informacje o możliwości przeszczepu, błagam skontaktujcie się ze mną na gg 4329382. 

 

Pozdrawiam, Kasia z Łodzi

 

 

Przeszczepy siatkówki

Hej! znalazłam coś takiego jak implant siatkówki oka.(metoda w fazie prób.)

Wrzucam linki, aby ktoś kogo to może zainteresuje, żeby sobie poczytał.(język angielski):

 http://www.bostonretinalimplant.org/index.php?fontsize=normal&hicontrast=

http://www.eyenet-aachen.de/05-07-1-implants.html

http://www.io.mei.titech.ac.jp/research/retina/

 

Zachęcam do dalszych poszukiwań!

Przeszczepy siatkówki

kto ma namiar na klinike w ktorej jest okulista Robert Armant chodzi o przeszczep siatkowki