MENU

Forum - Ciemna widoczna kropka na tęczówce czy to coś oznacza?

Ciemna widoczna kropka na tęczówce czy to coś oznacza?

Ciemna widoczna kropka na tęczówce czy to coś oznacza?

Całkiem przypadkiem wyczytałam w gazecie że z tęczówki oka można wyczytać choroby (irydologia) ale metoda ta została nie zaakceptowana przez naukowców i okulistów. Po przeczytaniu tego arykuły z ciekawosci zerkłam na swoją tęczówke (w zdrowym oku) i mam ciemną kropke która jest widoczna na dole teczówki nie wiem czy miałam ją od urodzenia czy teraz jakoś się pojawiła nie zwracałąm na to uwagi jednak moja okulistka nigdy mi nic mimo jej posiadania nei mówiła. Czy wierzycie w takie coś że może to oznaczać jakąs chorobe. Macie ktoś z was też taką kropke??

Ciemna widoczna kropka na tęczówce czy to coś oznacza?

wydaje mi się , że skoro okulista nie zwrócił na to uwagi , to nie ma większego sensu sie tym przejmowac .

Każdy ma inną tęczówke więc twoja kropka nic nie oznacza , w mojej rodzinie , moja ciocia wujek ( są bliźniakami)  też mają ciemniejszą plamke na tęczówce , są zdrowi i nie mają żadnych problemów ...

Sądzę , że nie bez powodu ta metoda jest odrzucona ...

Po prostu każdy ma inne tęczówki , nie można zakładac , że ktoś jest chory , w przypadku , gdy kolor tęczówki i jej wygląd kolor  jest uwarunkowane gebnetycznie , tak jak każda inna rzecz w naszym ciele ...

Więc jeżeli nas coś nie pokoi najlepiej wybrac sie na badania ...