MENU

Forum - JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

witam.....chcialbym oddać pod rozwagę forumowiczów problem zaniku gałki ocznej....na czym polega?po czym można poznać że to już?jak długo trwa?a przede wszystkim z jakich powodów oko może zanikać?pisze o tym bo podobnie jak pewna forumowiczka martwie sie o własne oko(jak każdy na tym forum), w każdym razie moje oko tez zrobilo się mniejsze.....czy może to być spowodowane przez operacje na tym oku,czy tez może to być początek tego nie uchronnego procesu?pozdrawiam

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Z tego co sie orientuje to zanika i zezuje oko niewidzace. Nie chce wypisywac bzdur wiec odsylam na Google  pod haslem zanik galki ocznej albo cos podobnego mozna chyba sie czegos dowiedziec.   Moje oczko akurat po powaznym urazie i wielu interwencjach chirurgicznych zaniklo bardzo wrecz wpadlo do oczodolu tracac przy tym swoj brazowy kolor - albo to zmetnienie rogowki tak wszystko zaslania zero zrenicy, zero cisnienia aczkolwiek reaguje na dotyk i bywa obolale.

Jest to proces dlugotrwaly.  Jedna moja kolezanka po opasaniu ledwie odzyskala wzrok a widac golym okiem pomniejszenie sie oka.   Mysle tez, ze sa rozne stopnie zaniku , bo nawet po wypowiedziach forumowiczow widac, ze tez maja oczka w zaniku ale nie wystarczajacym na zalozenie epiprotezy.     Zawsze mozna zapytac o to "Zjawisko"   swojego okuliste.

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Nie martw się ja też się martwiłam, ja mam w karcie po operacji napisane, że doszło do zaniku gałki, ale moja okulista mówi że nie moge nosić epi. Zapytałam się jej więc czy to oko jeszcze będzie zanikało, to ona odpowiedziała, "że ono już doszło do siebie i nie będzie już zanikało, co miało się stać już nastąpiło. A po operacji jestem już 13lat i nosze od jakichś 4 lat soczewke kolorową bo wcześniej nei wiedziałaż że istnieją takie. Z tego co wiem to oko raczej ciągle nie zanika dochodzi do jakiegoś stopnia i już tak zostaje i oko kurczy się po operacji na skutek urazu a pózniej tens tan się normuje. Dużo zależy też od ciśnienia oka jeśli jest dobre to jest ok. Ja też się martwiłam i zapytałam się swojej okulistki. Pozdrawiam

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

hej ja mam lewą gałkę oczną w zaniku od urodzenia mam na nim zaćme , oczopląs

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Moja córusia (2,5m-ca) ma jedno oczko mniejsze. Lekarka (na razie) nie stwierdziła wady widzenia. Czego możemy sie spodziewać? Czy to tylko defekt kosmetyczny?

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Wydaje mi się, ze po operacjach może dojść do zaniku. Przynajmniej mnie tak straszyli. (Na pewno innych powodów też jest wiele). Trzeba sprawdza cisnienie jesli za niskie to ryzyko zaniku jest duze, ale podawać można wtedy sterydy i moze sie wszystko ustabilizowac i poprawic. Ja po wielu operacjcach(ok 13) mialam w najgorszym czasie ok 11 cisnienie a teraz jest ok nie ma zaniku. Owszem jest troche mniejsze i ciut inny kolor no i co slepe :(

Re: JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ


Zaba:
Wydaje mi się, ze po operacjach może dojść do zaniku. Przynajmniej mnie tak straszyli. (Na pewno innych powodów też jest wiele). Trzeba sprawdza cisnienie jesli za niskie to ryzyko zaniku jest duze, ale podawać można wtedy sterydy i moze sie wszystko ustabilizowac i poprawic. Ja po wielu operacjcach(ok 13) mialam w najgorszym czasie ok 11 cisnienie a teraz jest ok nie ma zaniku. Owszem jest troche mniejsze i ciut inny kolor no i co slepe
 
 
 
 
witam...moje oko było w zaniku przez ok. 3 miesiace potem przy pomocy leków udało sie przerwac proces zaniku,aczkolwiek oko jest minimalnie pomniejszone i kolor rogówki i teczówki też jest minimalnie bledszy...a tak poza tym to ok.... (pomijajac fakt że jest ślepe)...pozdrawiam

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

chyba zaba ma racje bo moje oczko  tez już jest widocznie mniejsze i.. po wycięciu soczewki( miałam tam zaćmę wtóraną)

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Moje oko jest "zanikowe" już 11 lat w sumie. Stało się tak na skutek odwarstwienia siatkówki i utraty wzroku. Oko przestaje spełniać swoją funkcję, więć zanika. Z racji wykonania opasania być może dzieje się to u mnie wolniej,nie wiem. A wygląda to tak,ze mam mniejszą gałkę oczna, z zerowym właściwie ciśnieniem wewnątrzgałkowym (hipotonia). Rzeczywiście sterydy mogą pomóc utrzymać dłużej normalny wygląd oka,bo leki takie jak np maxitrol,czy tobradex mogą (ale nie muszą) powodować wzrost ciśnienia. Z tego co sam jednak doświadczyłem trzeba chlapać je kilka razy dziennie, co też nie zostaje bez konsekwencji ze względu na oddziaływanie ich na cały organizm (wchłaniany przez błony śluzowe). Także bez konsultacji lekarza absolutnie odradzam!! Zresztą i tak są dostępne tylko na receptę.

A co do mojego oka jeszcze to nie tylko jest mniejssze,ale też mam rozwiniętą zaćmę dojrzałą, jakieś kalcyfikacje w szklistce, zarośniętą źrenicę (zacma) i lekko zezuje,ale to może przez to że jest mniejsze? Nie wiem. Znajomi często nawet tego nie zauważają (hmmm) dopóki im o tym nie powiem.

Pzdr

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Ja tez miałam skomplikowane odwarstwienie i opasaną gałke ale u mnie oko zmniejszyło się po samej operacji. W tej chwili jestem już 13 lat po i nie zmniejsza się cały czas jest takie same. Jak to okuliści nazywają "stabilne" nic się nie dzieje tylko jak za dużo noszę soczewke czasem dochodzi do zapalenia. Ciśnienie też mam w normie może z racji stosowania kropelek.

Re: JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ


Viola:
Ja tez miałam skomplikowane odwarstwienie i opasaną gałke ale u mnie oko zmniejszyło się po samej operacji. W tej chwili jestem już 13 lat po i nie zmniejsza się cały czas jest takie same. Jak to okuliści nazywają "stabilne" nic się nie dzieje tylko jak za dużo noszę soczewke czasem dochodzi do zapalenia. Ciśnienie też mam w normie może z racji stosowania kropelek.
 
 
Czesc!
Zauwazylem ze mamy podobne schorzenie rowniez jestem z Torunia.
Prosilbym o kontakt w celu wymiany doswiadczen.

 

 

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Witajcie

Niestety u mojego synka po wszystkich operacjach stwierdzono iż oko jest w zaniku, no i jeszcze doszło do zmętnienie rogówki. Światełko nadziei u mnie zgasło, jakoś muszę dać rade z samą sobą co by mój chłopczyk tego nie odczuł, że coś jest nie tak.Drugie oczko jest zdrowe choć ma wade -8 to uroki bycia wcześniaczkiem.

Czy macie jakieś doświadczenia jak można wspomóc takie oczko co by sie nie zmniejszało???. Pogodziłam sie z tym, że  nie będzie dwuocznym chłopcem ale wczorajsza diagnoza spadła jak grom, pewnie sie z tym uporam teraz jednak ciężko mi jak diabli.

 

pozdrawiam

 

 

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Boję się. 

Widzę, że i u mnie to chyba nieuniknione.

Jutro jadę na ceglaną, boje si,ę ,że oko jest w złym stanie.. 

 

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

trzymam kciuki!!!!!!

 

pięknie wyglądasz na zdjęciach!

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Byłam.

Na usg z lutego lekarz napisał między innymi "gałka zanikowa"(chyba w ten sposób), wczoraj tez oczywiscie zrobili mi usg i nie zostalo to napisane.. Ale byl inny lekarz i mysle, ze po prstu nie chcial mnie tym martwic, bo pytalam.. Inny powiedział, że rzeczywiście oko trochę się zmniejsza, a jeśli chodzi o "przemieszczanie się oka" to nie ma możliwości, żeby operowac, ale ja i tak będę walczyć!:)

Napisałabym więcej, ale musze się choć troszkę przespać, bo jestem umówiona, a nie wiem jak to oko wygląda i tak zapobiegawczo wypocznę.:)

Dziękuję. Musi być dobrze, innej opcji nie przyjmuję.

 "Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat.":)

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

Ja też się boję tego procesu, ale dopiero teraz. mam lewą gałkę oczną zanikową od urodzenia(zaćma, oczopląs, zanik nerwu wzrokowego), nigdy na to oko nie widziałam i to akurat mi nie przeszkadza. Z latami oko staje się coraz mniejsze, w ciągu ostatnich paru miesięcy proces ten nabrał tempa. boję się co teraz będzie. do tego jest ta gałka oczna bolesna i ciągle powtarzają się stany zapalne. dodam jeszcze,że nigdy nie miałam operacji na to oko tylko próby zakładania epiprotezy,ale absolutnie nie zaakceptowałam tego.

Co teraz mnie czeka? Sama zaniknie, czy usunąć ją będę musiała? a Tego obawiam się najbardziej.

 

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

dobry lekarz

JAK DOCHODZI DO ZANIKU GAŁKI OCZNEJ

ja mam oko zanikowe bez żadnej operacji od grudnia 2010r.. była też hipotomia  i nagle po pół roku ( w lipcu tego roku) ciśnienie wzrosło do 47 pojawił się okropny ból oka i pojawiły się bóle różnych części twarzy. Gdy brałam kropelki obniżające ciśnienie to spadało po jednym dniu do 5.Moje oko zanikowe  boli gdy patrzę na komputer .

Gdy piszę na forum , zaklejam sobie niewidzące oko żeby nie bolało, bo ten boł jest nie tylko wtedy gdy patrzę na ekran ale utrzymuje się bardzo długo.Wzięłam urlop zdrowotny z pracy aby doprowadzidzić oko niewidzące do takiego stanu aby wrócić do pracy, bo na razie po 8  miesiącach prób ,,leczenia niewidzącego'' oka które sprawia mi okropne problemy jestem załamana.Od samego początku gdy zrobiło się oko zanikowe czuję że mam suchnięte policzko( tak jest już 8 miesięcy) chociaż tego nie widać i żadne badania nie wykazują żadnej choroby, okuliści nic na to nie moga poradzić - odsyłają do neurologa. Neurolodzy też nic nie moga poradzić.